Junioři o vítězství nad Slavií rozhodli v samém závěru

napsal Adéla Kvapilová
HC Slavia Praha

2:3

0:0, 0:2, 2:1

Branky a nahrávky: 53. Ustinov (Stejskal, Matuška), 58. Stejskal (Slavíček, Šíma) – 21. Broš (Simon, Polák), 25. Polák (Rajdl, Vlasák), 60. Polák (Němec, Vlasák). Rozhodčí: Jaroš, Kosnar – Hynek, Svobodová. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 33. Střely na branku: 24:21. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Pittr – Hrdlička, Stejskal, Němeček, Kluch, Brotánek – Štrombach, Strnad, Ustinov, Matuška, Míšek, Slavíček, Hofmann, Labuzík, Skoupý, Kvasnička, Šíma, Jokl

Krinwald – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest – Simon, Polák, Brouček, Půček, Broš, Sulík, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Plíšek

P r a h a - Mladí Bruslaři v rámci 22. kola juniorské soutěže zavítali do Prahy, kde se střetli s domácím výběrem Slavie. Přestože se jednalo o souboj pátého celku s patnáctým, duel byl poměrně dramatický. Boleslavští junioři si v prostřední pasáži vybudovali dvoubrankový náskok, o který ale v závěrečném dějství přišli. Nakonec se i přesto radovali z plnohodnotného vítězství, neboť 23 vteřin před sirénou se trefil <strong>Vojtěch Polák</strong>. Bruslaři se tak posouvají na čtvrtou pozici, další utkání je čeká v sobotu 4. prosince od 12 hodin na ledě jihlavské Dukly.

První třetina skončila bez branek na obou stranách. Slávisté nedávali soupeři na ledě prostor a jako by rozdíl deseti míst v tabulce ani nebyl znát.

Největší šanci si sešívaní připravili po deseti minutách hry. Strnad ujel po pravé straně podél mantinelu a přihrávkou na střed našel Labuzíka. Slávistický kapitán ale kvůli velké blízkosti k hostujícímu brankářovi nedokázal puk dostatečně přizvednout a poslat do sítě.

Po druhé třetině už bezbrankový stav neplatil. Necelou minutu po začátku druhé herní části se prosadil Josef Broš, který dorazil předchozí střelecký pokus Michala Simona. Hosté v čase 24:13 přidali druhou trefu zásluhou zacloněné střely Vojtěcha Poláka.

Ve druhé třetině ale mohlo padnout více gólů. Další nadějné akce Bruslařů ztroskotaly na sešívaném brankáři Pittrovi, jako tomu bylo i po úniku Dominika Broučka.

Slávisté mohli v zápase poprvé skórovat ve vlastním oslabení. Vyhozený puk dojel jako jediný Filip Štrombach a i kvůli špatnému střídání hostů se dostal do obrovské příležitosti. Boleslavský brankář Krinwald ale svůj tým podržel.

V závěrečné třetině tempo hry na chvíli opadlo a toho slávisté využili. V čase 52:22 snížil na 1:2 Kirill Ustinov, který ve svém druhém zápase za Slavii vstřelil svojí první branku v červenobílém.

Necelé tři minuty před koncem dokonce srovnal ostrostřelec Jiří Stejskal. Sešívaný obránce si najel do mezikruží a přesnou střelou vyrovnal zápas a rozjásal slávistickou střídačku.

Poslední slovo ale měli hosté. 23 vteřin před třetí sirénou poslal puk do slávistické branky Vojtěch Polák. Slávisté tak z vyrovnaného utkání neberou ani bod.

Petr Macek (HC Slavia Praha): Nehráli jsme dnes vůbec špatně. Dnes jsme kluky spíš pochválili, za to, jak jsme se dokázali vrátit do zápasu a jak jsme vyrovnali na 2:2. V zápase jsme dělali spíše individuální chyby. Nemyslím jen tu v závěru, která byla fatální, i předtím tam byly. Vrátili jsme se do zápasu a myslím, že není spravedlivé, že ze zápasu odcházíme bez bodu. Byli jsme Boleslavi rovným soupeřem, herně se zvedáme, ale potřebujeme úplně každý bod. O to lépe se teď musíme v sobotu připravit na Liberec.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Jsme strašně rádi, že jsme nakonec vyhráli. Byl to vyrovnaný a rychlý zápas, nakonec jsme byli v závěru šťastnější my. Pro soupeře je takový výsledek krutý.