napsal Vojtěch Drbohlav
HC Sparta Praha

4:3

0:2, 2:0, 2:1

Branky a nahrávky: 23. Hauser, 31. Hauser (Zembol), 45. Zembol (Ducháč), 58. Šindelek (Krupička) – 10. Václavík, 20. Brouček (Němec), 50. Plíšek (M. Vlasák). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Komárek, J. Svoboda. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, Slavíček (A), Vašíček, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol

Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Rajgl, A. Vlasák, Vochvest – Simon (A), Závora (C), Polák, Brouček, Půček, Broš, M. Vlasák, Hruška, Václavík, Plíšek

P r a h a – Na tento předvánoční zápas boleslavští junioři zřejmě jen tak nezapomenou. Bruslaři sice v Praze proti Spartě v neděli po obědě vedli o dvě branky, jenže domácí sparťané nastoupili do druhého dějství výrazně lépe a ve třetí třetině dokonali obrat. Středočeši sice ještě poté srovnali, jenže Sparta brankou vstřelenou dvě minuty před koncem zápasu rozhodla o tom, že tři body zůstanou v Praze. Další utkání čeká Bruslaře už v pondělí na ledě Kladna.

Jako první šli do vedení Bruslaři, zařídil jim to v 10. minutě trefou ze samostatného úniku Tomáš Václavík. O deset minut později, tedy jen chvíli před obchodem do kabiny a první přestávkou, navýšili Středočeši na 2:0, když skóroval Dominik Brouček.

Sparta však do dalšího dějství nastoupila lépe a ona byla tím týmem, který střílel góly. Tři minuty po začátku třetiny se z gólu po vydařené akci radoval Petr Hauser. Stejný hráč pak vsítil druhý gól holešovického týmu, který padl ve 31. minutě.

Ve 45. minutě dokonala Sparta obrat na 3:2, když po pouhých 11 sekundách využil přesilovku Jakub Zembol. Naděje na bodový zisk svitla Bruslařům v 50. minutě. To se ze závaru před brankářem trefil Jindřich Plíšek. Už se mohlo zdát, že utkání půjde do prodloužení, jenže dvě minuty před koncem základní hrací doby sparťané znovu udeřili zásluhou Filipa Šindelka a bylo to 4:3. Boleslavští tak po slibně rozehraném zápase z Prahy nevezou smolně ani bod.