napsal Adéla Kvapilová
Mountfield HK

1:2p

0:1, 1:0, 0:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 38. Kašpar (Naar, Perička) – 15. Václavík (Němec, Plíšek), 64. Polák (Jasečko, Stuchlík). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Hynek, Teršíp. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 17:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 1:2.

Sajdl – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar, Perička, Pelda – Matěj Beneš, Budina, Kašpar, Lang, Šimek, Novotný, Idžan, Šedivý, Pilný, Michal Beneš.

Stuchlík – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Vochvest, Jasečko, A. Vlasák – Simon, Závora, Polák, Brouček, Půček, M. Vlasák, Václavík, Hašlar, Plíšek.

H r. K r á l o v é - Mladoboleslavští junioři po úterním nepovedeném zápase s Libercem opět bodovali. Ve čtvrtek 13. ledna se v rámci 31. kola představili pod Bílou věží, kde se střetli s domácím Mountfieldem. Utkání po 60 minutách o vítězi nerozhodlo, a tak došlo na dělbu bodů. Ten bonusový získali po trefě <strong>Vojtěcha Poláka</strong> v 64. minutě Bruslaři, kteří tak Východočechy porazili podruhé v sezoně, tentokrát 2:1 po prodloužení.

První třetina nenabídla stovce diváků v ČPP Aréně zrovna nejatraktivnější hokej, nicméně o šance, které mohli vidět, se starali spíše boleslavští hráči. Ti byli od úvodu zcela jasně aktivnější a pořádně zatápěli domácí defenzívě, k čemuž jim pomohly přesilovky včetně krátké početní výhody 5 na 3.

Mountfield se po čase osmělil a sám vyrazil dopředu, nicméně na Marka Stuchlíka jeho pokusy nestačily. A když Hradečtí své možnosti neproměnili, ujel na druhou stranu Šimon Němec, po jehož střele do betonu Tomáše Sajdla se k dorážce natlačil Tomáš Václavík a poslal Bruslaře do vedení 1:0. Závěr periody navíc strávili v útoku rovněž Středočeši.

Východočeši vstoupili do prostřední části úplně jiným způsobem než do té první. Najednou svěřenci Jiřího Janouška diktovali tempo duelu a Boleslavi puk moc nepůjčovali. Své příležitosti ale nevyužili, a tak se po pár minutách podobně jako v úvodní části Hradec Bruslaři vrátili do utkání.

Hráče zpod Bílé věže začaly brzdit šance hostí a několikrát se musel blýsknout dobrým zákrokem Sajdl. Když ale nepovolil ani jednomu kotouči projít, trestal Mountfield na druhé straně. Jakub Naar vypálil od modré, a i když mu střela nesedla, touš se dostal přesně na hůl Jaroslava Kašpara, který bez obtíží zakončil a vyrovnal na 1:1.

Do poslední třetiny vstoupili lépe domácí, avšak když ani jednou nedostali puk za záda Stuchlíka, mohli je hosté trestat. To když dostali k dispozici další početní výhodu. Hráči z města automobilů ale nesehrávali přesilovky zrovna nejlépe a často si dávali složité nahrávky.

V polovině třetí části to mohlo pro Hradec vypadat lépe; Matyáš Budina s Michalem Benešem ujížděli soupeřově obraně, první jmenovaný však natrefil jen Stuchlíka a druhý nedokázal dorazit puk do odkryté klece. Ve zbytku základní hrací doby měli navrch Bruslaři, skvělý Sajdl ale Lvy podržel.

Jelikož 60 minut na rozhodnutí mače nestačilo, následovalo klasické prodloužení. V něm se Východočeši nedostali ke střele na bránu, na opačnou stranu ujel Vojtěch Polák, který zakončil zakončil po levé ruce gólmana, čímž vystřelil Mladé Boleslavi bonusový bod. Hosté se tak z Hradce vrací se dvěma body.

Martin Vágner (Mountfield HK): Začátek byl pro nás těžký, myslím si, že jsme zbytečně dostali soupeře do hry třemi vyloučeními v řadě. Ale musím říct, že druhou polovinu zápasu už jsme se zvedli a dostali jsme se zpátky do utkání. Musím kluky pochválit, že bojovali do poslední minuty a zápas nevypustili. Škoda drobné chybičky v prodloužení, ale Boleslav je velmi kvalitní soupeř a myslím si, že jsme zápas nezvládli úplně špatně.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Myslím si, že první dvě třetiny jsme byli lepší, ale bohužel jsme dali jen jednu branku. Pak domácí srovnali a řekl bych, že třetí třetina byla vyrovnaná; tam mohl vyhrát kdokoliv. Po individuální akci jsme dali rozhodující gól. Dělba bodů je za celý zápas asi spravedlivá.