Body byly blízko. Juniory srazil gól těsně před koncem

15. 1. 2022
napsal Adéla Kvapilová

3:2

1:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 7. Kaplan (Nedelka), 51. Nedelka (Herčík, Chabada), 60. Herčík (Kaplan, Chabada) – 8. Plíšek (Vlasák), 54. Simon (Křepelka). Rozhodčí: Kohoutek, Pilný – Jiruška, Komínek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Borovička – Kubíček "C", Nedelka, Tvrdík, Chabada "A", Kaštánek – Štetka, Lichtag, Herčík, Kalužík, Kloz, Novotný, Šťastný "A", Kaplan, Gromadzki.

Stuchlík – Němec, Vacík "A", Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko, Vlasák – Simon "A", Závora "C", Polák, Brouček, Půček, Brož, Vlasák, Václavík, Hašlar, Plíšek.

P a r d u b i c e - Mladoboleslavští mladící dvakrát v zápase dokázali srovnat, jenže to nakonec na bodový zisk nestačilo. Pardubice využily v závěrečném dějství početní výhodu a 47 vteřin před sirénou vstřelily vítězný gól na 3:2. Bruslaři se tak z východních Čech vrací s prázdnou.

Vstup do zápasu měli lepší domácí. Úvodní branka padla v sedmé minutě, když se při vlastním oslabení zadařilo Robinu Kaplanovi. Radost z vedení Dynamu vydržela krátce, 79 vteřin poté se mezi střelce zapsal Jindřich Plíšek, který svým pokusem vyrovnal utkání na 1:1.

Druhá perioda žádnou branku nepřinesla. Na další gólový zápis se čekalo až do 51. minuty, kdy vyloučení Křepelky potrestal po kombinaci Herčíka a Chabady pardubický obránce Adam Nedelka. Bruslaři se ale nenechali zastrašit a necelé čtyři minuty po inkasování Michal Simon vyrovnal na 2:2.

Třetí dějství už se chýlilo ke svému konci a vypadalo to, že dojde na prodloužení. Jenže v závěru 58. minuty usedl za katr Závora, což se nakonec stalo pro Středočechy osudné. V čase 59:13 se kotouče chopil Daniel Herčík a nasměroval ho do Stuchlíkovy klece. Pardubice se tak dostaly do hubeného vedení, které do závěrečné sirény udržely. Přestože Mladá Boleslav domácí tým přestřílela, po prohře 2:3 se vrací domu bez bodu.