napsal Adéla Kvapilová
HC VERVA Litvínov

2:3sn

0:1, 1:1, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 35. Tůma (Koky, Peroutka), 58. Bednařík (Vyhlídal) – 5. Gron (Steklý), 34. Vlasák (Král), rozh. náj. Steklý. Rozhodčí: Hlinka – Goltsch, Janíček. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 135. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2 - 2:3.

Kokhanin – Bystřický (C), Prokeš, Vyhlídal (A), Dudáček, Síč, Kladivo, Soušek – Maštalířský, Raichl, Šprynar (A), Tůma, Peroutka, Bednařík, Ščislák, Koky, Horský, Liška.

Hora – Halman, Vlasák, Kubíček, Vochvest (C), Hlinský, Sypecký, Skok – Vítek, Hradec (A), Hurt, Lisner, Král, Šachl, Gron, Hasman, Šindelář, Steklý.

L i t v í n o v - Po skoro roční pandemické odmlce se navrátila dorostenecká liga. Mladoboleslavští hráči na úvod zavítali na sever Čech, kde se utkali s domácím výběrem Litvínova. Přestože měli povedený vstup do zápasu, o bodovém přídělu rozhodovaly až samostatné nájezdy. Bruslaři v dramatickém rozstřelu nakonec zvítězili a berou o bod více než soupeř.

Vstup do utkání vyšel lépe Středočechům. Ve třetí minutě usedl na trestnou lavici za hrubost Martin Ščislák, což se nakonec pro Vervu ukázalo jako osudné. Těsně před vypršením dvouminutové početní převahy se Stanislavu Gronovi podařilo dopravit kotouč za záda litvínovského gólmana. Ačkoliv byli Bruslaři ve zbytku třetiny střelecky aktivnější, další branku před odchodem do šaten nepřidali.

Druhá změna ve skóre přišla až po polovině základní hrací doby a opět z hokejek hostů. Tentokrát dokázal síť Severočechů rozvlnit obránce Adam Vlasák. Radost na straně Mladé Boleslavi ale netrvala ani minutu. V čase 34:10 domácí mladíci zásluhou Lukáše Tůmy snížili na 1:2. Pár vteřin poté měli chemici možnost přesilové hry, avšak ta vyrovnání nepřinesla.

Poslední dvacetiminutovka nabídla střelecky vyrovnanou partii a už se zdálo, že si Bruslaři z Litvínova odvezou všechny tři body. Nicméně hráči v černožlutých dresech ještě zabojovali a v 58. minutě po trefě Jakuba Bednaříka srovnali na 2:2. Zápas se tak za nerozhodného stavu přesunul do prodloužení.

V úvodu nastavené pětiminutovky faulem oslabil svůj tým Radek Vyhlídal, avšak dvouminutovou převahu mladoboleslavští hokejisté využít nedokázali, o vítězi tak musela rozhodnout až nájezdová loterie. Po třech sériích měli po proměnách Maštalířského a Bednaříká blíže k bonusovému bodu Severočeši, nicméně to pravé drama přišlo až v samotném závěru. Bruslaři ve zbývajících dvou pokusech penaltový rozstřel vyrovnali. Rozhodla až šestá série, ve které se prosadil pouze boleslavský Vojtěch Steklý. Mladá Boleslav tak v prvním zápase sezony zvítězila a připisuje si dva body do tabulky.