napsal Adéla Kvapilová
HC Meteor Třemošná

2:10

0:2, 1:3, 1:5

Branky a nahrávky: 36. Pluhař, 45. Pluhař (Černý, Uhlík) – 6. Steklý (Vochvest), 20. Moyseyev (Gron), 24. Křívánek (Vlasák, Hradec), 26. Steklý (Šachl), 36. Lisler (Vlasák, Hradec), 50. Steklý (Moyseyev), 52. Halman (Lisler), 54. Steklý (Hurt), 54. Vítek (Lisler, Hradec), 59. Lisler (Hurt, Hradec). Rozhodčí: Hacaperka – Sedláček, Zicháček. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:4. V oslabení: 1:1. Diváci: 57. Střely na branku: 9:49. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 2:10.

Oršulák (54. Smola) – Štulc, Sochor, Hnát, Tran, Černý – Hašek, Matoušek, Kubový, Krištof, Pluhař, Uhlík, Matějka, Živný, Kačena, Čech, Buzinkay.

Vystrčil (Hora) – Skok, Sypecký, Křivánek, Vochvest, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec, Hurt, Steklý, Moyseyev, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

T ř e m o š n á – Boleslavští mladíci ve středu 22. září v rámci pátého kola dorostenecké nejvyšší soutěže zavítali do Plzeňského kraje, kde vyzvali domácí Meteor. Utkání už od počátku měli v režii Bruslaři, kteří postupně svůj náskok navyšovali až na konečných 10:2. Vojtěch Steklý se blýskl čtyřmi góly.

Středočeši vstoupili do utkání lépe. Již v 6. minutě při vlastním oslabení poslal boleslavskou družinu do vedení Vojtěch Steklý. Další zápis ze strany hostů přišel 15 vteřin před první sirénou po využité přesilovce z hokejky Nikity Moyseyeva.

Prostřední dvacetiminutovku opět lépe začali Boleslavští a po kombinaci Vojtěcha Hradce a Adama Vlasáka skóroval Miroslav Křivánek. O 63 vteřin později Bruslaři znovu udeřili a opět to byl pokus Vojtěcha Steklého. Ve 36. minutě nastala podobná situace jako v úvodu duelu akorát na opačné straně. Při vlastním oslabení se trefil do Vystrčilovy svatyně Jakub Pluhař, čímž snížil na 1:4. Radost ve tváři hráčů Meteoru ale netrvala dlouho, ještě v téže minutě vrátil čtyřbrankové vedení Bruslařům Oskar Lisler.

Ve 45. minutě šli hosté do čtyř a tuto možnost dokázal tým z Třemošné bleskurychle zužitkovat. O druhou branku domácího celku se znovu postaral Jakub Pluhař. Následovala čistě boleslavská jízda. Během početní výhody v 50. minutě završil hattrick Vojtěch Steklý. Posléze navyšoval Jan Halman a v čase 53:04 již počtvrté zvedal ruce nad hlavu Vojtěch Steklý. To ale nebylo od Bruslařů vše. Necelou minutu po gólu Steklého se podařilo Jakubu Vítkovi rozvlnit síť Meteoru již po deváté. Po této inkasované brance došlo na straně Třemošné k výměně gólmanů, Oršuláka vystřídal Smola. Nakonec ani nový muž v kleci Meteoru neudržel čistý štít a v přesilové hře hostí propustil střelu Oskara Lislera. Mladá Boleslav tak jednoznačně ovládla duel s Meteorem a odjíždí s výhrou 10:2.