Dorostenci nedovolili Hvězdě skórovat a vyhráli 4:0

2. 10. 2021

4:0

2:0, 1:0, 1:0

HC Hvězda Praha

Branky a nahrávky: 9. Steklý (Křivánek), 20. Steklý (Král), 40. Gron (Steklý), 54. Hasman (Vochvest). Rozhodčí: Raška – Serbus, Lauko. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 137. Střely na branku: 45_:19. Průběh utkání: 4:0.

Hora (Vystrčil) – Hlinský, Kubíček, Vochvest "C", Křivánek, Sypecký, Skok – Vítek, Hradec "A", Lisler, Gron, Hasman "A", Šachl, Steklý, Král, Šindelář, Moyseyev, Hurt

Hrabák (Forst) – Kubata "C", Jarabko, Mrázek, Hulej, Richtr, Bartheldy – Spěváček "A", Dohnal, Janoušek, Ducháček, Niederhafner "A", Ivanovič, Roule, Topol, Netrh, Václavek

M l. B o l. – Těsně po poledni rozehráli Bruslaři svůj souboj s Hvězdou Praha a po první periodě vedli 2:0. Ve druhé a třetí části pak přidali po jednom gólu a stejně jako v posledním domácím utkání neinkasovali. Boleslavští svůj další zápas odehrají 14. října, kdy se utkají na ledě Kladna s místním PZ. Start utkání je naplánován na 18:30.

První perioda nabídla několik pozoruhodných momentů a dva góly domácích Bruslařů. Nejprve však všem fanouškům na stadionu zatrnulo, když hostující Janoušek nekontrolovaně narazil do mantinelu. Forvard Hvězdy nakonec za pomoci svých spoluhráčů opustil dějiště utkání po svých. V 9. minutě přišel první gól zápasu od Vojtěcha Steklého, jenž dorazil za Hrabákova záda střelu Křivánka. Hosté mohli pykat znovu, když byl vyloučen Topol, jenže Bruslařům to v přesilovce nelepilo. Tlak domácích vyústil v druhou branku a znovu to byl Vojtěch Steklý, který tentokrát těžil ze skvělé práce Krále, jenž mu kotouč naservíroval před prázdnou branku.

V prostřední části byl obrázek hry stejný, neboť Hrabák držel hosty nad vodou. Ukázal se zejména v 29. minutě, kdy nadvakrát vychytal Moyseyeva. O pár minut později Gron vyslal na zteč Krále, který byl faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení. Sám faulovaný hráč se rozjel na Hrabáka, jenž proti jeho zakončení úspěšně zasáhl. Tento moment vyburcoval hosty k nevídané aktivitě a na druhé straně měl plné ruce práce Hora, neboť musel v krátkém časovém sledu čelit velkému množství střel Hvězdy. Domácí trenéři se rozhodli rozbít tlak Pražanů a vzali si oddechový čas. Bruslaři se díky tomuto momentu opět vzchopili a 10 sekund před koncem se prosadili. Z vrcholku kruhů vystřelil Steklý, jehož střelu Hrabák neudržel a Patrik Král mohl volný puk uklidit do sítě – 3:0.

Ve třetí periodě se mohli Pražané do zápasu vrátit, když byl vyloučen Kubíček. Hosté si v přesilovce připsali jen jednu střelu a podobně se jim vedlo i ve 48. minutě, kdy byl vyloučen Vochvest. Bruslaři v poslední minutovce opět převzali iniciativu a uzavřeli Hvězdu ve vlastním pásmu, načež přidali čtvrtý gól. Tentokrát domácí kapitán Vochvest zavezl puk až před branku Hrabáka a našel u levé tyče volného Dominika Hasmana, který zápas definitivně uzavřel.

Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Důležité tři body, ale jinak hra z naší strany nebyla optimální. Zejména ve druhé třetině byly momenty, kdy nás Hvězda přehrávala a musel nás podržet gólman. Měli jsme výhodu, že jsme dávali góly, zatímco hosté ne.

Josef Reigl, HC Hvězda Praha: Naši hráči ukázali bojovný výkon a ukázali, že soupeřům nenechají body zadarmo. Ze strany domácích chválím, jak si šli pro tři body a gratuluji jim k vítězství.