Devět gólů v soupeřově síti. Dorostenci si vyšlápli na PZ Kladno

napsal Adéla Kvapilová
PZ Kladno

1:9

0:2, 0:5, 1:2

Branky a nahrávky: 56. Šabada (Sojka) – 3. Hasman (Lisler), 8. Hradec (Gron), 25. Hurt (Hradec), 26. Gron (Hasman), 27. Steklý (Vlasák), 32. Sypecký (Král, Gron), 33. Hurt (Vítek), 53. Hlinský (Šachl), 54. Steklý (Vlasák, Král). Rozhodčí: Červenka – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 8:57. Průběh utkání: 0:9, 1:9.

PZ Kladno

Růžička – Krejča, Darsa, Frýda, Trojna (A), Kollmann – Přibyl, Vančura, Sojka (C), Suk, Šabada, Sém, Hasman, Toman.

Vystrčil – Sypecký, Vochvest (C), Hlinský, Halman, Vlasák, Průšek – Šachl, Hasman, Hradec (A), Havránek, Hurt, Steklý, Král, Vítek, Gron, Šindelář, Lisler.

K l a d n o – Boleslavští dorostenci zažili povedený čtvrteční večer. V rámci 9. kola Extraligy dorostu se představili na ledě týmu PZ Kladno. Mladí Bruslaři měli od úvodních minut zápas ve své režii a postupně navyšovali brankový rozdíl. Nasazený gólman Břetislav Vystrčil dokonce sahal po vynulování Kladna, jenže těsně před koncem závěrečné dvacetiminutovky o čisté konto přišel. To ale hráče Mladé Boleslavi mrzet nemuselo, středočeské soky porazili v poměru 9:1 a aktuálně drží druhou příčku ve skupině Západ.

Bruslaři už před začátkem duelu patřili k favoritům a během utkání prognózu jednoznačně potvrdili. Na úvodní branku se nemuselo dlouho čekat. Po přihrávce Oskara Hislera se ve třetí minutě kotouče zmocnil Dominik Hasman a otevřel gólový účet středočeského derby. V průběhu osmé minuty bylo Bruslařům opět veseleji, když pokus Vojtěcha Hradce zaplachtil za záda Růžičky. Těsně před sirénou měli díky přesilové hře hráči Kladna možnost ke snížení, tu ale nedokázali využít, a tak Mladá Boleslav po prvním dějství vedla 2:0.

V prostřední periodě hostující celek navázal na předešlou hru a udával její tempo. Na počátku 25. minuty odstartoval Jan Hurt silnou pasáž Bruslařů, během které se hráči se lvem v časovém sledu necelých tří minut trefili hned třikrát. V čase 25:59 rozvlnil kladenskou síť Stanislav Gron, po něm navyšoval na 5:0 Vojtěch Steklý. Avšak to nebylo od mladoboleslavské družiny vše. Ve 32. minutě dokončil akci Patrika Krále a Stanislava Grona přesně mířenou střelou Jiří Sypecký a brankostroj druhé dvacetiminutovky uzavřel o několik vteřin později Jan Hurt. Následovala část plná trestů na obou stranách, které ale žádnou změnu nepřinesly.

Skóre se znovu pohnulo v 53. minutě a opět na straně Bruslařů. Osmou branku hostů vstřelil Adam Martin Hlinský, na kterého při následné početní výhodě rychle navázal Vojtěch Steklý. Necelých pět minut před závěrečným gongem se podařilo prosadit i kladenskému Alexu Šabadovi, jenž zmírnil nepříznivý stav na konečných 1:9 z pohledu domácích, a připravil tak boleslavského strážce Vystrčila o čisté konto. Mladící z města automobilů pokračují dále na vítězné vlně, která je nyní na čísle sedm, za což jim patří druhé místo ve skupině Západ. Další zápas odehrají již v sobotu 16. října od 17:30 na ledě aktuálního lídra – libereckých Bílých Tygrů.