20. 10. 2021

1:2

0:0, 0:1, 1:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 45. Šachl (Vochvest, Steklý) – 28. Pittr, 58. Řehoř (Reiser). Rozhodčí: Mareš – Brož, Serbus. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 167. Střely na branku: 29:28. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2.

Forst (Vystrčil) – Vlasák, Kubíček, Vochvest "C", Hlinský, Sypecký, Skok – Šindelář, Hradec "A", Lisler, Moyseyev, Šachl, Hurt, Steklý, Hasman "A", Gron, Havránek, Štajnc

Jansa (Mečl) – Jiříček, Lučan "A", Hromádka, Buzek "A", Prošek, Skala, Eichler – Bílek, Beran, Mazanec "C", Reiser, Řehoř, Hofrajtr, Pittr, Kučera, Benák, Makovec

J i č í n – Středeční zápas 11. kola ELD odehráli Bruslaři ve městě pohádky. Skóre ve druhé třetině otevřeli Indiáni, načež v 45. minutě srovnal Šachl. Vyrovnanou bitvu prvního se třetím rozhodl v 58. minutě Řehoř. Boleslavští dorostenci další zápas odehrají 23. října, kdy vyrazí do Chomutova.

Bruslaři vstupovali do utkání jako vedoucí celek skupiny Západ. Už od samého začátku bylo vidět, že na sebe narazily dva celky z nejvyšších pater tabulky. V 6. minutě dokázal Sypecký v pádu zastavit kontr Plzně, když obraně domácích ujela dvojice útočníků Škodovky. O dvě minuty později přistihl hlavní arbitr na ledě šest Bruslařů a vylučovalo se. Západočeši si ve své první přesilovce nevytvořili žádnou větší šanci a chybu ve střídání domácích nepotrestali. Podobně se Plzni vedlo i v posledních minutách prvního dějství, kdy hráli v početní převaze po faulu Grona. Modrobílí sice drželi kotouč v útočném pásmu, jenže Forsta nijak zvlášť neohrozili. Do kabin se tedy odešlo za stavu 0:0.

V prostřední třetině hráli hosté další přesilovku a tentokrát už Forst musel chytat střely Kučery a Eichlera. Po návratu vyloučeného Skoka se do dobré šance dostal Hradec. Útočník Bruslařů však z mezikruží trefil jen připraveného Jansu a při snaze o dorážku byl zastaven hostující obranou. O minutu později Hradec vystřelil ještě z vrcholku pravého kruhu, jenže brankář Škodovky na jeho střelu dobře viděl a úspěšně zasáhl. Indiánům se přesto podařilo otevřít gólový účet, když Tomáš Pittr dokázal vystihnout rozehrávku domácí obrany a následně přesně zakončit k pravé tyči. O několik minut později se situace opakovala, jenže Benák v nabídnuté šanci minul Forstovu svatyni. Západočeši zakončili druhou část faulem Buzka, který putoval na trestnou lavici za držení.

Do třetí periody tak Mladá Boleslav vstupovala v početní převaze a Jansa musel být od začátku v permanenci. Po návratu Buzka však za katr putoval Hromádka a Bruslaři pokračovali v přesilovce. Těsně po jejím konci se konečně domácí mužstvo dočkalo gólu, když po střele Vochvesta dotlačil puk za brankovou čáru Petr Šachl. Ve 49. minutě byl vyloučen Eichler a o tři sekundy později také Beran. V početní převaze nejprve minul branku Šachl, který dorážel z mezikruží střelu Vlasáka. O několik sekund později se podobně vedlo také Hradcovi, jenž z pravé střely přestřelil Jansovu klec. V 58. minutě se dostali ke slovu hosté. Nahození Reisera od pravého mantinelu se v brankovišti odrazilo od Forsta a důrazný Denis Řehoř, jenž doklepl puk do sítě a rozhodl. Škodovka si tímto gólem zajistila vedení, které už do závěrečné sirény udržela a veze domů tři body.

Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Z obou dvou stran to byl kvalitní zápas. Měli jsme tam pár šancí, kde jsme netrefili prázdnou bránu a na konci pak od nás byla chyba, kterou hosté potrestali. Kluci makali a odvedli výkon na sto procent, akorát nám chyběla ta koncovka.