Dorostenci doslova dehonestovali Kladno, vyhráli 15:0

25. 11. 2021

15:0

5:0, 5:0, 5:0

PZ Kladno

Branky a nahrávky: 5. Hlinský (Dobner), 7. Gron (Skok, Hlinský), 14. Lisler (TS), 17. Vlasák (Gron), 18. Dobner (Hasman), 22. Hasman (Dobner), 24. Hradec (Kristek), 28. Šachl (Král), 32. Steklý (Hurt, Král), 34. Lisler (Hradec, Šachl), 46. Dobner (Hasman, Šachl), 49. Hurt, 57. Moyseyev (Hlinský), 58. Kubíček (Steklý), 59. Kristek (Hradec). Rozhodčí: Pastier – Karda, Bublová. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 64:5. Průběh utkání: 15:0.

Vystrčil – Skok, Hlinský, Halman, Kubíček, Vlasák (A), Průšek – Šachl, Dobner, Hasman, Hradec (C), Kristek, Hurt, Steklý, Moyseyev, Král, Gron, Lisler

PZ Kladno

Růžička – Krejča, Darsa, Novák, Frýda, Trojna – Přibyl, Bauer, Vančura, Sojka (C), Suk (A), Reckziegel, Hasman, Toman

M l. B o l. – Mladoboleslavští dorostenci vybojovali v zápase s PZ Kladno výsledek, jaký se hned tak nevidí, v rámci středočeského derby deklasovali svého soupeře 15:0. Své góly "poctivě" rozdělili rovnoměrně do všech tří třetin, v každé se trefili pětkrát. Sympatické je poměrně rovnoměrné rozdělení gólů i mezi hráči samotnými, dvakrát se trefili jen Lisler a Dobner.

Úvodní minuty zápasu nevypovídaly o tom, co se v nadcházejících hodinách chystá, naopak Kladenští dvakrát prověřili domácího gólmana Vystrčila. Jenže pak to začalo. V polovině páté minuty se trefil Martin Adam Hlinský, který přesně pálil k levé tyči. O dvě minutky později se k němu přidal jeho kolega Stanislav Gron, který pro změnu využil puku vykopnutého hostujícím brankářem Růžičkou do prostoru před ním. Na nějakou dobu se situace uklidnila, domácí Bruslaři dokonce faulovali a Kladenští se pokoušeli kontrovat v přesilovce, ovšem marně. Ve 12. minutě bylo po faulu hostujícího Nováka nařízeno trestné střílení a Oskar Lisler se nabídnuté příležitosti chopil. O tři minuty později pak využil přesilovou hru Boleslavi Adam Vlasák, ke kterému se ještě chvilku před zazněním sirény přidal Miroslav Dobner.

Do okamžitého tlaku dostali Bruslaři Kladenské i s úderem druhé třetiny. Na puk vystřelený Dominikem Hasmanem už Růžička nestačil zareagovat. Mladoboleslavští se celkem záhy prosadili ještě z poslední možné herní situace, ze které se jim to až doposud nepodařilo, totiž ve vlastním oslabení. Vpřed vyslaný Vojtěch Hradec se nemýlil. PZ Kladno následně ustálo jedno své oslabení, jenže pak faulovali znovu a tentokrát už i kapitulovali, trefil se Petr Šachl. Po polovině zápasu se pak dvěma slepenými góly Vojtěcha Steklého a Oskara Lislera dostali do už desetibrankového vedení.

Na začátku třetího dějství Boleslavští zvládli ustát oslabení a následně znovu opět udeřili. Tentokrát v podobě Miroslava Dobnera, který se ten večer trefil již podruhé. Ve 49. minutě obral soupeře o kotouč Jan Hurt, přebruslil soupeře a zakončil za nešťastného Růžičku. Na nezvykle osm dlouhých minut nastal gólový klid, a tak se mohlo zdát, že jsou už Bruslaři uspokojení výsledkem, nicméně opak byl pravdou. Od 57. do 59. minuty se Mladoboleslavští trefili ještě třikrát a to prostřednictvím Nikity Moyseyeva, Richarda Kubíčka a Jakuba Kristka. Soupeř si tak z Mladé Boleslavi odvezl nelichotivou prohru 0:15.

Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Jsme v prvé řadě rádi za tři body. A potom za to, že kluci k tomu přistoupili tak, jak k tomu přistoupili. Upozorňovali jsme je na to, aby tohle utkání brali jako každé jiné. Soupeře nakonec opravdu nepodcenili a s chutí si zahráli hokej. Ale vidím to tak, že se z toho budeme radovat tak hodinku, dvě, a pak už se budeme soustředit zas na další zápas.