BK MLADÁ BOLESLAV

Exhibice v podání B týmu. Bruslaři deklasovali Slaný 12:5

2. 10. 2021
napsal Vojtěch Drbohlav
BK Mladá Boleslav

12:5

4:2, 4:1, 4:2

UHK Lev Slaný

Statistiky

Branky a nahrávky: 11. Vostracký (Cigánik), 12. Sekerka (Flieger), 26. Šmatlák, 58. Dlouhý (Sekerka), 60. Sekerka (Ujfaluši) – 6. Christov, 12. Hochman (Čermák), 14. Kadeřábek (Vondrlík, Rovný), 18. Tregl (Mareš, Zvolenský), 26. Vondrlík (Kadeřábek, Rovný), 29. Rovný (Hochman), 31. Rovný (Zvolenský, Kadeřábek), 34. Kadeřábek (Zvolenský, Christov), 45. Zvolenský (Mareš), 46. Čermák (Mareš), 48. Rovný (Vondrlík), 57. Vondrlík (Rovný, Bílek). Rozhodčí: Labuta - Marvan, Holec. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 81. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 12:3, 12:5.

BK Mladá Boleslav

Vích – Bílek, Kadeřábek, Zvolenský, Málek – Hochman, Mareš (A), Čermák, Vondrlík (A), Tregl, Christov, Kadeřábek (C), Rovný

UHK Lev Slaný

Matoušek (32. Yildirim) – Běhal, Malát, Vostracký, Dlouhý, Šmatlák, Rajniš – Cigánik, Lapáček, Dorňák, Sekerka (C), Ludvík, Kožíšek, Ujfaluši, Flieger, Neiss, Jeřábek, Richter

M l. B o l. – Velkolepá gólová podívaná se naskytla divákům, kteří přišli na domácí utkání B týmu proti Slanému. V zápase padlo dohromady 17 branek a duel patřil domácím Bruslařům, kteří porazili soupeře vysoko 12:5, první domácí zápas sezóny 2021/2022 tak vyšel svěřencům trenéra Jiřího Klikara na jedničku. Hattrick vstřelil Lukáš Rovný.

Jako první otevřeli skóre zápasu domácí Bruslaři po velké šanci Lukáše Christova. Ten ujížděl sám na gólmana, kterého ale nejprve nepřekonal. Puk však přesto propadl do slánské branky, jednalo se o vlastní gól. Poté se dvakrát trefili slánští Lvi. Nejprve střelou z kruhu srovnal na 1:1 Josef Vostracký a následně z protiakce otočil kapitán hostů Martin Sekerka.

V téže, tedy 12. minutě, však padl další gól, když se trefil Václav Hochman. Ten se dostal do samostatného úniku a přesně mířenou střelou nedal Lukáši Matouškovi ve slánské brance šanci. Tím to ale nekončilo, divoká třetina plná branek ještě pokračovala. Posléze navýšil kapitán Tomáš Kadeřábek. A na 4:2 zvýšil necelé tři minuty před koncem první třetiny Dominik Tregl.

Gólové hody pokračovaly také ve druhé třetině, v níž se Bruslařský klub dostal do vysokého vedení. Jako první se prosadili slánští Lvi, a to ve 26. minutě, kdy snížil na 3:4 Patrik Šmatlák. Jen o 12 sekund později však Boleslavští na inkasovanou branku odpověděli prostřednictvím úniku, do nějž se dostali Lukáš Rovný a Jan Vondrlík. Právě Lukáš Vondrlík při zakončení nezaváhal a puk zakončil do odkryté branky v době, kdy byl slánský gólman již překonaný.

Ve 29. minutě využili Bruslaři přesilovou hru zásluhou nádherné akce Lukáše Rovného. Ten se dostal do samostatného úniku, najel k pravé tyči a zakončil ke vzdálenější tyči. V čase 31:00 pak Boleslavští využili další přesilovou hru. Lukáš Rovný vystřelil z mezikruží směrem k pravé tyči, od níž se kotouč se štěstím odrazil za gólmanova záda. To znamenalo konec utkání pro brankáře Slaného Lukáše Matouška, který své místo přenechal kolegovi Boru Yildirimovi.

Ve 34. minutě zvýšili Bruslaři už na 8:3. Na modré čáře se dobře zorientoval Petr Zvolenský a přihrál přes branku k pravé tyči Tomáši Kadeřábkovi, který zakončil za záda slánského brankáře. V závěru druhého dějství měl Slaný tlak a držel se častěji v útočném pásmu, branku však nevstřelil.

Utkání se ve třetí třetině už změnili v exhibici ze strany Mladé Boleslavi, která navyšovala své vedení. Ve 45. minutě se prosadil střelou od modré čáry Petr Zvolenský. Puk si i díky dobře stínícím hráčům Mladé Boleslavi našel cestu do brány a hokejisté v bílých dresech tak vedli už 9:3. O minutu později se z desítky radoval Michal Čermák a ve 48. minutě byl důvod k radosti ještě větší. Lukáš Rovný totiž gólem na 11:3 završil hattrick.

Tím to ale ještě pořád nekončilo. V 57. minutě poslal Boleslav do vedení 12:3 Jan Vondrlík, ale ani tehdy gólová smršť u konce nebyla. Z protiútoku se naopak prosadili slánští hráči, konkrétně Jan Dlouhý - 12:4. V závěru zápasu hráli Bruslaři ještě přesilovou hru, v ní se jim však nedařilo a inkasovali, když se trefil Martin Sekerka. Hokejisté mladoboleslavského B týmu se tak nakonec radovali z finálního skóre 12:5.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar (BK Mladá Boleslav): S tím počtem hráčům, který jsme měli k dispozici, je to docela překvapení, ale už jsme takhle dohrávali v Čáslavi dvě třetiny na 13 hráčů a kluci podali obětavý výkon, takže super.