BK MLADÁ BOLESLAV

B-tým oplatil Benešovu předchozí porážku, rozhodla povedená první třetina

10. 2. 2022
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

6:1

4:0, 1:1, 1:0

HC Benešov

Statistiky

Branky a nahrávky: 6. Rovný (Kadeřábek J.), 13. Ďurač (Mareš), 16. Rovný (Kadeřábek T., Hruška), 20. Rovný (T., Ficek), 32. Mareš (Ficek), 42. Bartoš (Rovný, Kadeřábek T.) – 35. Kaňka (Sládek). Rozhodčí: Kubeš – Marvan, Kettner. Vyloučení: 5:3, navíc Jakub Zderadička (BŠV) 5 minut + do konce utkání za zásah do hlavy nebo krku. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 44. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

BK Mladá Boleslav

Krinwald – Kadeřábek J., Bartoš, Málek, Zvolenský, Kaulfus, Dinga – Ďurač, Čermák, Tregl, Hruška, Vondrlík (A), Mareš (A), Christov, Kadeřábek T. (C), Ficek, Rovný

HC Benešov

Štěpánek – Procházka, Beran, Zderadička J., Srdínko, Kořánek, Zderadička F., Kotýnek – Holánek (C), Kohout, Kaňka, Štětina, Sládek, Kižlin, Polesný, Netolický, Kočí

M l. B o l. – Výborný výkon předvedl B-tým v dohrávce 18. kola Krajské ligy Středočeského kraje. Vyšlápl si na benešovské Lvy a útok v první třetině dirigoval Lukáš Rovný, který soupeře sestřelil hattrickem. Tvrdě hrané utkání na malé hale se tedy vyvíjelo od začátku v boleslavské režii a padly další góly, které přinesly domácím klid, přestože se Benešov až do konce snažil se zápasem něco udělat.

V samém začátku ale byli aktivnější benešovští Lvi, kteří si vypracovali nějaké šance, ale zbrzdilo je vyloučení a dlouhé čekání, až bude odklizena krev z ledové plochy. Za přestupek nebezpečné hry vysokou holí sice Benešov ještě potrestán nebyl, ale v 6. minutě, pouhých 9 sekund po srovnání počtu hráčů na ledě, otevřel skóre Lukáš Rovný. Po této brance se hra přiostřila a k vidění byly důrazné souboje i zákroky z obou stran na hraně pravidel, někdy i lehce za hranou, a tak šli hosté zase za katr. Ani tentokrát přesilová hra nebyla ze strany béčka Bruslařů nebyla proměněna, ale smutnit nemuseli, neboť ve 13. minutě vsítil krásný gól Ivan Ďurač poté, kdy dostal přihrávku zpoza brány před gólmana Jana Štěpánka přesouvajícího se na druhou stranu, neboť se Marešovi povedlo ho svou hrou za bránou zmást. Nepříjemným šancím musel čelit i Roman Krinwald, posila z juniorky, na kterého to soupeř zkoušel zblízka. Udeřila však opět Mladá Boleslav, když si důrazně a nekompromisně počínal v předbrankovém prostoru opět Lukáš Rovný. Potom si zahráli přesilovku i hosté, ale nedařilo se jim. Po jejím skončení ztroskotal zblízka Holánek, jenž netrefil odkrytou bližší polovinu brány. A tento nezdar hosty, jak se později ukázalo, hodně mrzel, neboť byli opaření a směrem dopředu neefektivní, a další podobnou tutovku již téměř nedostali. Místo toho byli před koncem třetiny opět vyloučeni a Lukáš Rovný se zazněním sirény navýšil už na 4:0 a zkompletoval hattrick, když se zorientoval v závaru před bránou.

NA boleslavské střídačce bylo po první třetině veselo a na počátku té druhé se Benešov pokoušel domácí celek překvapit náhlými výpady při hrách nahoru dolů. Oba celky měly celkem solidní šance, které oba gólmani spolehlivě likvidovali. I obrany fungovaly spolehlivě. Ta boleslavská byla prověřena při oslabení, kdy Filip Zderadička vyslal plující kotouč na Krinwalda, a Radek Procházka dokonce z dálky nastřelil tyč. O pár minut později hostující Holánek mohl skládat reparát a nahrával tentokrát spoluhráči Kaňkovi, jenž ale zkazil druhou tutovou šanci pro Benešov a netrefil z výhodné palebné pozice poloodkrytou bránu. A přišel trest, když k levé tyčce zavítal Michal Mareš, kam mu přišla skvělá přihrávka a přesouvajícímu se brankáři přehodil beton. Vedení 5:0 Bruslaře malinko ukolébalo a nebyli důslední poté, kdy byli opět vyloučeni. Na sklonku početní nevýhody totiž byli vytaženi vpřed více a soupeř toho využil, vyšachoval komplet obranu a před Krinnwaldem v tu ránu stáli dva hráči v modrém: Ondřej Sládek a Michal Kaňka, který překonal bezmocného brankáře, kterého nejprve vykoupali, ranou u levé tyčky a sebral mu čisté konto. Poté se ale Boleslav musela bránit v dalším oslabení, kdy to soupeř nevzdával a sympaticky se tlačil vpřed, leč Krinwald další své překonání nedopustil.

Krátce po startu posledního dějství byl za vlastní branou sestřelen hrubým zákrokem na hlavu Petr Zvolenský a Jakub Zderadička putoval předčasně do sprchy. Bruslaři si zahráli pětiminutovou přesilovou hru, kterou za půl minuty využili a Libor Bartoš vsítil poslední branku, která v utkání padla. Následně Bruslaři ubrali tempo a šetřili se, možná aby se předešlo dalším hrubým faulům a případným zraněním. Po skončení přesilovky hosté ještě zkoušeli štěstí a Filip Zderadička s Janem Polesným prověřili Krinwalda. Do konce zápasu se hrálo méně rozkouskovaně a hra ubíhala dosti plynule. Spolu s tím ale rostl počet nepřesností, takže se méně střílelo na bránu. Až v závěrečných pěti minutách se zase útočilo pořádně a byly šance na další góly, které však již nepadly. Béčko Mladé Boleslavi tedy mohlo slavit vítězství a navázalo na minulou výhru, jež utnula minisérii porážek.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar (BK Mladá Boleslav B): Utkání mohu konečně hodnotit jako skvěle odvedený výkon od první do šedesáté minuty, což se nám celou sezónu moc nedařilo. Dnes od prvního do posledního všichni kluci úplně perfektně zabrali. Již delší dobu nám pomáhají junioři, jsme s nimi v kontaktu a jsme za jejich výpomoc rádi. A myslím si, že ti kluci si u nás zahrají kvalitní hokej.

×
Dnes v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav