BK MLADÁ BOLESLAV

Proti Kolínu v posledním zápase základní části béčko uspělo a čeká ho předkolo play-off

20. 2. 2022
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

5:3

1:0, 3:1, 1:2

SC Kolínští Kozlové

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Rudolph (Kadeřábek T., Rovný), 26. Rudolph (Kadeřábek T., Kadeřábek J.), 30. Ďurač (Mareš), 33. Ficek (Ďurač), 54. Hruška (Ficek, Zvolenský) – 22. Pešek (Semirád, Stehlík), 42. Pešek (Stehlík, Semirád), 47. Semirád (Stehlík). Rozhodčí: Raška – Holec, Záhora. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

BK Mladá Boleslav

Krinwald – Vondrlík (A), Zvolenský, Málek, Kadeřábek J., Bílek, Dinga – Ďurač, Čermák, Moucha, Tregl, Rudolph, Christov, Mareš (A), Ficek, Kadeřábek T. (C), Hruška, Rovný

SC Kolínští Kozlové

Kvasil – Křeček, Sladký, Hanzl, Vaněk – Malý, Martínek (C), Spitzer (A), Kozák, Stehlík, Hyšpler, Kadlec J. ml., Želizňak, Kadlec J. st. (A), Semirád, Pešek

M l. B o l. – Zápas o všechno mají za sebou hráči B-týmu, kteří na dálku bojovali se svými konkurenty ze spodní části tabulky o účast v play-off. A proti nim stál na ledě nejtěžší možný soupeř, B-tým Kolína. Díky Davidovi Rudolphovi začali Bruslaři dobře a v průběhu druhé třetiny si vybudovali tříbrankové vedení. V třetím dějství soupeř málem vyrovnal, ale Boleslav se dokázala včas sebrat a dovedla utkání do vítězného konce. V tabulce východní skupiny přeskočil B-tým jak Vlašim, tak Žabonosy, a do předkola play-off vstoupí z pátého místa.

V úvodu se iniciativy chopil domácí celek a uskutečnil pár výpadů, přičemž dobře zabraňoval útočným akcím soupeře. Blízko k otevření skóre byl v 5. minutě Ivan Ďurač, jenž z předbrankového prostoru trefil jen gólmana. Z dálky to zkusil Lukáš Rovný, avšak Kvasil jeho přízemní střelu vystihl. Až teprve v 9. minutě přinesla boleslavská aktivita kýžený výsledek, když zaútočili Tomáš Kadeřábek a David Rudolph. První pokus se jim ještě nepovedl, ale o pár sekund později, když si prohodili role nahrávače a střelce, zaznamenal právě David Rudolph úvodní branku zápasu. Tato facka probrala hosty a Boleslav se musela bránit. Po překonání kolínské ofenzivní snahy znovu zblízka zkusil štěstí Ďurač, jenž zachytil vysoký kotouč, ale byl faulován. V následné přesilové hře se však domácím nedařilo dostávat se moc ke střelbě. Po jejím skončení ujel k Romanovi Krinwaldovi Hyšpler, jenž provětral jeho lapačku, a následně zahrozil i Stehlík. Do brejku pak ujel Tomáš Kadeřábek, jenže v rozhodující moment mu poskočil kotouč, a tak ideální čas na střelu propásl. Před odchodem do kabin to zkusil znovu a neprostřelil betony Matěje Kvasila.

Kolín se pokoušel v druhém dějství napravit špatný vstup do utkání a už za necelé dvě minuty se radovali z vyrovnání, které zařídil Lukáš Pešek. O nějaký čas později si Boleslav znovu zahrála přesilovou hru, v níž se také moc nedařilo a v momentě, kdy to už už vypadalo, že se Kolín ve čtyřech ubrání, přišla pro hosty studená sprcha, protože se trefil opět David Rudolph dvě vteřiny před návratem Hanzla na led. Hosté chtěli vyrovnaný stav zpět, a tak se snažil z dálky nahazovat Jiří Kadlec, veterán a pro tu část boleslavského hokejového publika, která zde něco pamatuje, dobře známá legenda. Avšak nebyl úspěšný. Kozli dostali ve 30. minutě šanci srovnat, když byl vyloučen Málek, ale zkazili buly a neuhlídali rozjíždějícího se Ivana Ďurače, jenž dostal puk a s nikým v závěsu překvapil prudkou, mírně přizvednutou střelou brankáře. Jiří Kadlec na to reagoval dalekonosným pokusem trefit protější růžek Krinwaldovy branky, ale o decimetr až dva minul. Martínek to zblízka zkoušel také, jenže puk odletěl po teči do ochranné sítě. Potom se puku chopil opět Ďurač, jenž od mantinelu z pravé strany vyslal nahození na Kvasila, jenž neměl situaci pod kontrolou, navíc hosté nevyčistili prostor před bránou, a tak se nabídla šance pro Milana Ficka, jenž nepříliš prudkou ranou trefil mezeru mezi levým betonem a levou tyčkou. Jiří Kadlec mladší s Jiřím Hyšplerem také ujížděli do brejku, obrana Boleslavi je však dohnala. Kozli dostali Boleslav pod tlak, ale nic nebezpečného z toho nevzniklo. A to ani při přesilovce hrané v samém závěru dějství.

Třetí třetina začala podobně jako druhá. Kolín velmi brzy opět skóroval a vrátil se do hry. O to se postaral opět Lukáš Pešek, jenž dostal skvělou přihrávku k pravé tyči, kde přehodil Krinwalda. Pro hosty v tu chvíli bylo veseleji a ve 47. minutě přišel dokonce kontaktní gól jako výsledek tlaku, který si Kolín vytvořil. Stehlík s Jakubem Semirádem, kteří hýřili velkou aktivitou, prudce vpadli do útočného pásma a druhý jmenovaný vyslal nechytatelnou střelu. A najednou se po pohodlném tříbrankovém vedení musela Boleslav bát o výsledek. Domácí celek se ale rychle oklepal a začal zodpovědněji bránit a opět efektivně útočit. David Rudolph se přesně v čase 50:00 procpal zpoza brány před Kvasila, jemuž poslal puk pod výstroj, a ten vypadl do brány. Ta však byla nejspíš ještě při objíždění branky posunutá, a tak nemohl být Rudolphovi gól znamenající hattrick uznán. Na druhé straně pak ale zase Krinwalda zachránila tyčka. V 54. minutě přišlo rozhodnutí, když se po zakázaném uvolnění Boleslavi povedlo Petrovi Zvolenskému vyhodit kotouč daleko, takže by bylo pískáno znovu, ale Milanu Fickovi se povedlo kotouč na poslední chvíli dohnat, objel bránu a přihrál do mezikruží Jakubovi Hruškovi, jenž neváhal a zamířil do horní části brankové konstrukce nad Kvasilovo rameno. Do zbytku utkání se Kolín pokoušel se stavem něco dělat a boleslavská obrana měla plno práce udržet hosty na uzdě. Bruslaři také občas zaútočili, aktivní byli zejména Mareš a Rovný. Kozli zkusili v poslední minutě hru bez brankáře a Bohumil Sladký se svou šancí neuspěl. V úniku pak výstřelem ze středního pásma bez možnosti se pořádně připravit minul prázdnou branku domácí Dominik Tregl. Skóre se tedy v hektickém závěru nezměnilo a Boleslav porazila favorita utkání 5:3.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar (BK Mladá Boleslav B): Zápas se hodnotí podruhé po sobě úplně skvěle. Kluci makali od začátku do konce. Hráli jsme s těžkým soupeřem, ale potvrdilo se, že když dodržujeme to, co máme, a dáme tomu i srdíčko, tak se dá porazit každý. Před play-off, které nás teď čeká, to byla dobrá příprava. Hráčům za předvedený výkon děkuji.

×
Dnes v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav