napsal Adéla Kvapilová
Bílí Tygři Liberec

3:4

1:1, 2:1, 0:2

Branky a nahrávky: 20. Fiala (Jakubec, Janata), 29. Fiala (Jakubec, Janata), 33. A.Král – 14. P.Král (Steklý), 35. P.Král (Forst), 42. Hasman (Hurt, Šachl), 59. Steklý (Vlasák). Rozhodčí: Domský, Adamů - Bublová, Goltsch. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 25:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.

Macourek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, P. Průšek, Macháček, Vápeník, A. Král – Zenker, Bartovič, Fiala (A), Hois (C), Vološín, Jansa, Janata, Prokůpek, Hájek.

Forst – Skok, Sypecký, Vochvest (A), Hlinský, Vlasák (A), J. Průšek – Šachl, Hasman, Hradec (C), Dobner, Hurt, Steklý, Mojsejev, P. Král, Gron, Šindelář, Lisler.

L i b e r e c — Vyrovnání ve třetí pasáži a vítězný gól necelé dvě minuty před koncem. Mladí Bruslaři zavítali do Podještědí, kde se střetli v s domácími Bílými Tygry. Mladá Boleslav vstoupila do regionálního derby lépe, jenže Liberec do konce úvodní periody vyrovnal a ve druhém dějství utekl na rozdíl dvou branek. V závěrečné třetině Středočeši srovnali a v 59. minutě po trefě Vojtěcha Steklého zvítězili 4:3. Před Vánocemi tak mladoboleslavským mladíkům patří druhá pozice ve skupině A o pořadí v play off.

První gól zápasu patřil hostujícímu celku, když po střele Vojtěcha Steklého dorážel Patrik Král . Tygrům se ale podařilo dvě vteřiny před koncem úvodní části náskok Boleslavi smazat. Samuel Fiala skvěle tečoval ránu Matouše Jakubce od modré čáry. Do šaten se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Ve dvacáté deváté minutě Matouš Jakubec našel před brankou nehlídaného Samuela Fialu, který pak doklepl kotouč do prázdné branky. Liberec náskok navýšil, když po buly v útočném pásmu od modré čáry vystřelil Adam Král. Poslední gól periody však vystřelil tým hostů. Do samostatného úniku se dostal Patrik Král, který protlačil puk za Macourkova záda.

V poslední dvacetiminutovce padly góly pouze do liberecké sítě. Nejprve se Dominik Hasman trefil přesně do horního růžku. Osmdesát pět sekund před koncem se boleslavští hokejisté opět dostali do vedení. Chyba v liberecké obraně způsobila přečíslení hostů. Vojtěch Steklý se svou rychlou střelou vystihl prostor pod lapačkou. Závěrečná siréna zazněla při stavu 3:4.