Junioři oblíbeného soupeře porazili i tentokrát a z Brna vezou výhru 3:2

napsal Vojtěch Drbohlav
HC Kometa Brno

2:3

1:2, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 4. Sedláček I. (Šalé, Malý), 47. Malý (Šalé, Sedláček I.) – 8. Simon (Jasečko, Plíšek), 10. Půček (Hradec, Vyroubal), 29. Jasečko (Vyroubal, Plíšek). Rozhodčí: Grygera, Skopal – Kleprlík, Smetková. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 78. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Schnattinger – Řehák, Holemý, Ulbricht, J. Sedláček (C), Svoboda, Němec – Horký, Bartes, Hrnčíř, Šalé, I. Sedláček, Bělohlav, Malý, Rakus, Kos, Boltvan, Harmim

Stuchlík – Moravec, Filip, Němec, Křepelka, Hrouda, Vochvest, Jasečko – Simon (A), Závora (C), Polák, Snášel, Brouček, Půček (A), Vlasák, Hradec, Vyroubal, Plíšek

M l. B o l. – Brněnská Kometa je jediný soupeř, s nímž Bruslaři v nadstavbě ještě nepohráli. A platí to i po čtvrtečním utkání v Brně, v němž Středočeši zvítězili 3:2. Dařilo se jim zejména v oslabení, kdy vyrovnali a krátce po něm dokonce otočili utkání.

Utkání bylo bohaté na góly. Jako první šla do vedení domácí Kometa. Už ve 4. minutě namířil puk k pravé tyči mladoboleslavské branky Ivo Sedláček. Další branky na sebe však nenechaly dlouho čekat. Hned ta následující přitom padla paradoxně z oslabení středočeského celku. Bruslaři totiž hráli v šesti, čehož si sudí všimli a vyloučili je. Do úniku se dostal mladoboleslavský snajpr Michal Simon, který se nemýlil a z pravého křídla srovnal na 1:1.

Kometě přesilovka nešla, Bruslaři odskočili jen několik málo sekund po vypršení jejich trestu. Vojtěch Hradec postupoval s Janem Půčkem v přečíslení dva na jednoho a právě Jan Půček dokázal šikovně dorazit puk, který gólman jen vyrazil. Kuriozně to tak bylo právě oslabení, díky němuž Středočeši dokázali utkání otočit.

Boleslavští vedli v Brně dokonce už 3:1. Znovu to bylo díky odraženému kotouči. Ten po Vyroubalově střele zamířil do kruhu k Sebastianu Jasečkovi, který překonal brankáře Schattingera. V dalším průběhu druhé třetiny měli Bruslaři více šancí, navýšit mohli třeba Vyroubal či Půček, nakonec ale další góly nepadly.

V čase 46:14 však Kometa snížila na 2:3, když se tečí prosadil Ivo Malý. Tím se tak domácí postarali o drama a body měli až do konce utkání na dosah. V závěru sice Jihomoravané tlačili a snažili se srovnat, Bruslařům se však duel podařilo ubránit.

Mladá Boleslav tak i tentokrát Brno porazila a nadále drží první příčku v tabulce.

Jan Zachrla (HC Kometa Brno): Jsme trošku zklamaní, protože soupeř potvrdil nejvyšší kvality, které v této soutěži jsou. My jsme bohužel detaily, které dělají zápas zápasem, nezvládli. Dostali jsme gól v přesilovce, na konci třetí třetiny jsme hráli v šesti. V těchto detailech jsme byli horší a soupeř takové chyby nedělá. Proto byl o gól šťastnější.

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): Já jsem hrozně rád, že jsme tento zápas zvládli. Bylo to těžké utkání a musím pochválit domácí, i když hodně mladé, mužstvo. Hráli výborně, ale myslím si, že při hře pět na pět jsme si vytvořili víc šancí. Ve druhé třetině jsme mohli odskočit na větší rozdíl, ale jsem rád, že jsme pak ubránili i přesilovku v závěru, která byla stěžejní.