napsal Vojtěch Drbohlav
Bílí Tygři Liberec

6:3

2:1, 3:1, 1:1

Branky a nahrávky: 12. Zajíček, 14. Hampl (Kovář), 28. Jiruš (Jansa, Šedivý), 30. Jansa (Jiruš), 34. Jansa (Jenčovský, Hampl), 57. Nezbeda (Hampl) – 3. Jasečko, 28. Vyroubal (Křepelka, Plíšek), 46. Simon (Brouček, Jasečko). Rozhodčí: Battěk, Glanc – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 11:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 68. Střely na branku: 38:39. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 6:3.

D. Král – Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Dvořák, Patzelt – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Kříž, Jiruš, Měchura, Plos, Jenčovský, Zajíček, Gajda

J. Král (30. Stuchlík) – Moravec, Němec, Křepelka, Hrouda, Rajgl, Jasečko – Simon, Závora, Polák, Brouček, Půček, Vlasák, Hruška, Václavík, Hašlar, Vyroubal, Plíšek

M l. B o l. – Podobně jako v předchozím vzájemném utkání, ani tentokrát se mladoboleslavským juniorům proti Liberci nedařilo. Na ledě soupeře sice vedli 1:0, jenže domácí průběh utkání zlomili na svou stranu a po většinu utkání vedli o několik branek. Tři body tak zůstávají v Liberci.

Ačkoliv Bruslařům utkání nevyšlo, jako první se v něm dostali do vedení. Už ve třetí minutě otevřel skóre Sebastian Jasečko. Následně si také oba celky vyzkoušely přesilové hry, v nich se však nikdo neprosadil. Vyrovnání ze strany domácích nastalo ve 12. minutě, když Krále v mladoboleslavské brance překonal Jakub Zajíček. Při hře čtyři na čtyři pak Liberečtí otočili průběh zápasu a odskočili na 2:1 po trefě Jana Hampla.

Na další góly si pak diváci ve Svijanské aréně museli počkat. Byli to však znovu domácí, kteří se proti Bruslařům prosadili. Na 3:1 navýšil Vojtěch Jiruš. O 20 sekund později však Boleslavští snížili zásluhou Tomáše Vyroubala. Jenže o minutu a půl později přidali Bílí Tygři další trefu, když se prosadil Filip Jansa. Stejný hráč pak přidal gól i ve 34. minutě.

Světlo naděje zablesklo Mladé Boleslavi ve 46. minutě, když na 5:3 snížil Michal Simon. Na tuto branku už ale Středočeši nenavázali a naopak to byli domácí, již zpečetili skóre na finálních 6:3 prostřednictvím Lukáše Nezbedy. Závěr třetí třetiny byl ještě ve znamení faulů a častého vyloučení, nicméně vliv na to, že si tři body připíše Liberec, to nemělo.