Junioři se na čtvrtfinále nenaladili vítězně, rozhodly přesilovky

napsal Vojtěch Balon

1:2

0:1, 1:1, 0:0

HC Kometa Brno

Branky a nahrávky: 33. Polák (Král) – 6. Šalé (Sedláček), 30. Bělohlav (Malý, Šalé). Rozhodčí: Horák, Červenka – Štěpánek, Jurak. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 42:43. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

Král – Němec, Vacík (C), Křepelka, Hrouda, Rajgl, Kubíček – Simon (A), Polák, Brouček, Půček (A), Vlasák, Hruška, Václavík, Hamršmíd, Sulík, Vyroubal, Plíšek.

Schnattinger – Řehák, Fajmon, Holemý, Sedláček (C), Svoboda, Němec – Bartes (A), Hrnčíř, Šalé, Meluzin, Sedláček, Bělohlav, Malý (A), Kos, Rakus, Boltvan, Harmim.

M l. B o l. – V posledním kole nadstavby mladoboleslavští junioři změřili síly s brněnskou Kometou. Ta si díky dvěma přesilovkovým trefám vypracovala náskok, který Boleslavští dokázali jen snížit, a na příští úterý začínající čtvrtfinále se tak nenaladili vítězstvím.

Zatímco Kometa v posledním kole nadstavby nic jistého neměla, Bruslaři vstupovali do zápasu jako jistý postupující do čtvrtfinále, které začnou příští úterý na domácím ledě. Jihomoravané začali nejlepším možným způsobem, už v šesté minutě totiž dorážkou v přesilovce poslal Kometu do vedení Eduard Šalé. Také domácí vzápětí měli možnost udeřit v početní převaze, přesilovka jim ale příliš nevyšla. Ve zbytku první třetiny jsme sledovali vyrovnaný hokej, v němž se hra neustále přelévala ze strany na stranu, ale už jsme nebyli svědky žádných gólových příležitostí.

V úvodu druhé třetiny měl velkou příležitost zvýšit náskok Komety Robin Rakus, který ale z pravého kruhu Jakuba Krále nepřekonal. Na druhé straně se o pár sekund později zjevil ve velké šanci Tomáš Vyroubal, golfákem ale tváří v tvář Schnattingerovi neuspěl. Další možnosot vyrovnat měl ve 27. minutě Vojtěch Polák, který ale z mezikruží na brankáře Komety nevyzrál a Schnattinger si poradil i s následnou dorážkou Křepelky.

Kometa poté utekla na dvougólový rozdíl, a to díky dalšímu gólu v přesilovce. Po závaru před Králem se prosadil důrazný Matěj Bělohlav. Stav 0:2 ale na světelné tabuli nevydržel dlouho, ani ne o dvě minuty později se nechal vyloučit Ivo Sedláček a následnou početní převahu využil krásným sólem zakončeným bekhendovým blafákem Vojtěch Polák. Bruslaři si poté vytvořili pár dalších příležitostí, vyrovnat se jim ale ve druhé třetině nepodařilo a do kabin se šlo za stavu 1:2.

Třetí třetina začala nevyužitou přesilovkou Středočechů. Krátce nato se do rychlého protiútoku vydal brněnský Sedláček, jehož dělovku z pravého kruhu ale Jakub Král skvěle chytil. Ve 46. minutě zahrozili i domácí, a to když Jindřich Plíšek v rohu kluziště vybojoval puk a poté našel před brankou volného Broučka, ten ale neuspěl.

Čas rychle plynul, což více vyhovovalo hostům z Brna. Ti pozornou defenzívou odráželi nájezdy Bruslařů a sami občas vyrazili kupředu, i když domácího brankáře Jakuba Krále už moc neohrožovali. Kometě situaci v čase 57:34 zkomplikoval Ivo Sedláček, který pod tlakem vyhodil puk ze hřiště a musel tak odejít na trestnou lavici. Středočeši navíc poté odvolali brankáře a vytvořili si několik nebezpečných závarů, Schnattinger ale neinkasoval a stav 1:2 vydržel až do konce. Kometa tak, stejně jako Mladá Boleslav, postupuje do čtvrtfinále.

Martin Škaloud (trenér BK Mladá Boleslav): S vědomím jistoty play-off, na rozdíl od soupeře, jsme první třetinu neodehráli dle našich představ, soupeř byl lepší. Od druhé třetiny už to vypadalo lépe a vypracovali jsme si spoustu šancí, bohužel naše koncovka byla žalostná. Pevně věříme, že si góly šetříme na play-off a gratulujeme soupeři.

Jan Zachrla (trenér HC Kometa Brno): Máme radost z postupu do play-off, kluci si to zasloužili za celoroční práci a dnešní zápas potvrdil jejich kvalitu. Další věc je, že jsme odehráli super zápas i s pěti dorostenci, takže máme i perspektivu do budoucna. Doufám, že takových zápasů bude víc, a že ještě nekončíme.