Dorostenci si doma vystříleli postup, Litvínov porazili 7:1

13. 3. 2022

7:1

2:0, 3:0, 2:1

HC VERVA Litvínov

Branky a nahrávky: 8. Gron (Šachl, Hradec), 18. Lisler (Vítek, Hradec), 24. Hradec (Hlinský, Vítek), 27. Vítek (Vlasák, Gron), 33. Moyseyev (Hradec), 41. Steklý (Král, Hlinský), 54. Vítek (Hradec, Lisler) – 56. Prokeš (Bystřičký, Bednařík). Rozhodčí: Šmika – Kučera, Thuma. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 48:17. Průběh utkání: 6:0,6:1,7:1.

Hora (Forst) – Vlasák "A", Skok, Sypecký, Hlinský, Vochvest, Kubíček, Průšek – Lisler, Hradec "C", Vítek "A", Steklý, Král, Moyseyev, Gron, Šindelář, Šachl, Hasman

Tuhý ( od 32. Kokhanin) – Šíc, Vyhlídal, Prokeš, Bystřický "C", Dudáček, Kladivo, Soušek – Čech "A", Horský, Šprynar "A", Ščislák, Peroutka, Bednařík, Čermák, Koky, Liška, Dufek

M l. B o l. – Bruslaři nastoupili do rozhodujícího utkání osmifinálové série lépe než hosté z Litvínova a po dvou třetinách vedli 5:0. Verva dokázala snížit až v samotném závěru, kdy výsledek korigoval Prokeš. Dorostenci nakonec oslavili výhru a postup do čtvrtfinále.

Bruslaři do rozhodujícího klání nastoupili s cílem postoupit do čtvrtfinále. Už od úvodních minut počali ostřelovat klec Tuhého, kterého v posledním utkání dokázali překonat pouze jednou. Utkání nabralo nelítostné tempo už ve 4. minutě, kdy byli současně vyloučeni Hradec a Dudáček. Hosté si mohli v 5. minutě hned dvakrát zhluboka oddychnout, když Tuhý zastavil střely Hlinského a Sypeckého. O minutku později se kolem branky obtočil Král, jenž následně bekhendem zasouval puk k levé tyči, avšak Tuhého beton byl o něco rychlejší. V čase 7:36 rozjel Hradec přečíslení, do kterého vyslal Šachla a Stanislava Grona. První jmenovaný pak svému spoluhráči připravil parádní pozici na střelu a Gron se nemýlil. Je potřeba říct, že domácí střelec to měl jednodušší než obvykle, neboť Tuhý naneštěstí pro Litvínov odklouzal mimo branku a ta zůstala téměř celá odkrytá. V 15. minutě mohl zvýšit Průšek, který ujel do úniku. Jeho střelu na vyrážečku dokázal Tuhý vytěsnit, takže si domácí na druhý gól museli ještě chvíli počkat. V 18. minutě Hradec vybojoval kotouč u mantinelu, přihrál Vítkovi a ten zpoza klece našel před brankou svého spoluhráče. Tím byl Oskar Lisler, který se ze slotu nemýlil a domácí odešli do kabin o o dva góly šťastnější.

Do prostřední dvacetiminutovky nastoupili lépe hosté, kteří od úvodních sekund nahazovali na branku vše, co se dalo. V čase 20:29 musel Hora chytat prudkou střelu Bystřického od modré. Poté se rozjela také domácí mašina a už ve 24. minutě z toho byl gól. Vítek přihrál Hlinskému na modrou čáru a jeho střelu do branky usměrnil kapitán Vojtěch Hradec. Následně chtěli hosté snížit, jenže Čechův pokus skončil na mantinelu za brankou, Šprynarovo zakončení pak v zárodku zastavil Vochvest. V čase 26:02 usedl na trestnou lavici Bystřický, který se provinil hákováním. Už za 7 sekund se však mohl vrátit zpět na led, neboť Středočeši dokázali nabídnutou přesilovku využít. Gron byl úspěšný na vhazování a po jeho přistrčení se ke střele dostal Vlasák. Brankář Tuhý jeho střelu pouze vyrazil k pravé tyči, kde stál připravený Jakub Vítek - 4:0. Obraz utkání se ani po tomto momentu nezměnil a Bruslaři si ve 31. minutě vyzkoušeli další přesilovku. Bezprostředně po jejím konci se po přihrávce Hradce dostal ke střele Nikita Moyseyev, jenž mířil přesně. Domácí sedmnáctka svým gólem vyhnala Tuhého z branky, kde jeho místo zaujal Kokhanin. Oba celky si ještě jednou vyzkoušely hru v početní převaze, ale skóre už se nikam nepohnulo.

Do třetího dějství opět lépe vstoupili Bruslaři, kteří bleskově využili nabídnutou přesilovku po faulu Bystřického. Královu nabídku z pravé strany protečoval do branky Vojtěch Steklý. Následně se hra začala kouskovat, na ledě se objevilo obrovské množství emocí, takže se často vylučovalo. V 55. minutě se Hradec dokázal uvolnit a přihrál do slotu, kde puk sebral Jakub Vítek a bekhendem jej uklidil do branky. Na sedmý gól domácích poté v přesilovce navázal také Litvínov. Kapitán Bystřický si vyměnil puk s Danielem Prokešem, který od modré mířil přesně. Další branka už nepadla a Bruslaři tak mohli po závěrečné siréně slavit vítězství 7:1 a postup z osmifinále.

David Vrbata, BK Mladá Boleslav: Dneska jsme si díky předvedenému výkonu zasloužili postoupit. Kluci hráli výborně do obrany, gólman nás podržel a napadaly nám tam góly. Jsme rádi, že jsme vybojovali druhou výhru a postoupili.

Martin Tvrzník, HC Verva Litvínov: Hodnotí se to těžko. Je potřeba pogratulovat soupeři. Chtěli jsme moc postoupit, ale měli jsme špatný začátek. Boleslav se dostala do vedení, ukázala svoji sílu a zaslouženě vyhrála. Jsme rádi, že jsme jim to znepříjemnili a doma vyhráli. Dneska to bylo o začátku, kdy věřím, že kdybychom dali gól, tak by Boleslav znervózněla, ale nestalo se.