Dorostu nevyšel vstup do čtvrtfinále. Sparta vyrovnané utkání rozhodla v poslední minutě

16. 3. 2022

4:5

1:1, 2:2, 1:2

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 13. Hradec (Lisler), 34. Gron, 35. Moyseyev (Hasman, Král), 49. Moyseyev (Král, Vlasák) – 11. Odehnal (Byakov), 25. Křišťan (Vašíček), 36. Byakov (Novák), 44. Vašíček (Fábry, Port), 60. Fábry. Rozhodčí: Bernat – Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:2,3:2,3:4,4:4,4:5.

Hora (Forst) – Vlasák "A", Skok, Sypecký, Hlinský, Vochvest, Kubíček, Průšek – Lisler, Hradec "C", Vítek "A", Steklý, Král, Moyseyev, Gron, Šindelář, Šachl, Hasman

Kogler (Přikryl) – Port, Byakov, Bartoň "C", Hašek, Janský, Marton – Novák "A", Fábry "A", Vašíček, Křišťan, Stepanchuk, Žmola, Odehnal, Poláček, Žemlička, Skuratov, Netušil

M l. B o l. – Dorostenci mají za sebou vstup do čtvrtfinále play-off. Ve vyrovnaném duelu se se Spartou museli Bruslaři čtyřikrát dotahovat, ale přesto padli. V poslední minutě se totiž Pražanům za stavu 4:4 podařilo vstřelit vítězný gól a Sparta tak bere první bod v sérii. Další utkání dorostenci odehrají už zítra od 14:30 na ledě ŠKOENERGO arény.

Bruslaři mohli jako první otevřít gólový účet, když ve 2. minutě z levé strany nepříjemně střílel Gron. Jeho střela Koglerovi vypadla a puk poskakoval za brankovou čaru, avšak brankář Sparty jej stihl včas zalehnout a přerušit tak hru. Po současném vyloučení Vlasáka a Odehnala se do první vážnější šance dostali také hosté. Obránce Bartoň se na pravém kruhu zbavil bránícího hráče a namířil si to na branku, jenže Hora dokázal svou klec uhájit. V čase 10:49 se však hosté už ujali vedení. Po přihrávce Byakova se o to postaral nejproduktivnější hráč Sparty, Mikuláš Odehnal. Bruslaři přidali a mohli bleskově vyrovnat, když se kolem Koglerovy klece obtočil Král, kterému se však nepodařilo včas zasunout kotouč do branky. Domácí hráči se mohli radovat v čase 12:14, kdy se z levé strany trefil kapitán Vojtěch Hradec - 1:1. Sparta si mohla vzít vedení v následujících minutách, jenže střely Stepanchuka a Odehnala mířily mimo domácí svatyni. Na druhé straně se připomněl Kogler, jenž vyrážečkou zastavil zakončení Moyseyeva, kterého před brankou našel Steklý. Po úvodní periodě tak měly oba týmy k výhře stejně daleko.

Spartě se povedlo odskočit ve 25. minutě, kdy Vašíček obral domácího obránce a naservíroval puk pro Petra Křišťana, jenž střelou z mezikruží rozvlnil síť v domácí brance. Hosté o minutu později hráli v šesti a Bruslaři jim v přesilovce pořádně zatopili. Aktivní byl Vlasák, který od modré čáry posílal před branku jednu střelu za druhou. Sparta však díky Koglerovi dokázala oslabení přestát. Po vyloučení Skoka se museli v oslabení bránit také Bruslaři. Do šance se po levé straně dral Stanislav Gron, jenž však následně bekhendem minul branku. Už za pár sekund však aktivně napadal na útočné modré a dostal šanci na reparát a tentokrát už nezaváhal. Jeho rána se otřela o tyč a bylo vyrovnáno. Za 57 sekund už Bruslaři vedli, když se po krátkém tlaku v útočné třetině ke střele dostal Nikita Moyseyev, jehož pokus z pravé strany Kogler nedokázal zastavit. Do kabin se nakonec šlo za vyrovnaného stavu, protože Sparta dokázala bleskově vyrovnat. Ztečovanou přihrávku Nováka do branky z vrcholku kruhů dopravil Arkadiy Byakov - 3:3.

Už po třech minutách třetího dějství byl k vidění gól a opět to byli hosté, kteří pro sebe urvali vedení. Fábry nahodil touš do útočného pásma, kde se k němu dostal Martin Vašíček, jenž se dostal ke střele a následně se probil také k dorážce. Bruslaři poté využili přesilovku, ve které opět Spartu zmáčkli, ale gólově se nijak nevyjádřili. To přišlo až v čase 48:51, kdy po přistrčení Krále pálil Nikita Moyseyev. Domácí sedmnáctka mířila na Koglerovu lapačku a uspěla - 4:4. V 59. minutě orazítkoval Vochvest tyčku hostující klece a poté přišel rozhodující gól. Ten dali hosté, jmenovitě Andrej Fábry, který se před Horou dostal ke kotouči a ten následně procedil do domácí branky. Na další vyrovnání už Bruslaři měli pouze 35 sekund, což už bylo málo, a tak si Sparta připsala první bod série.

David Vrbata, BK Mladá Boleslav: Co k tomu říct. Smolný konec. Sparta vede v sérii 1:0, zítra nás čeká další zápas, takže se na něj připravíme a doufejme, že to dopadne lépe než dneska.

Tomáš Netík, HC Sparta Praha: Myslím si, že dobré utkání z obou stran. Byly tam emoce, což k play-off patří, ikdyž ke konci jich bylo možná až moc. Byli jsme šťastnější o ten jeden gól a vyhráli jsme.