Druhý zápas série dorost zvládl, na domácím ledě rozhodl v prodloužení

napsal Zdena Bobková

2:1p

0:1, 0:1, 1:0 - 1:0

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 48. Hradec (Vítek, Sypecký), 61. Moyseyev (Hlinský, Král) - 18. Odehnal (Marton). Rozhodčí: Valda - Kajínek, Povová . Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 28:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1p.

Hora (Forst) – Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Vlasák "A", Průšek – Šachl, Hasman, Hradec "C", Dobner, Steklý, Moyseyev, Král, Vítek "A", Gron, Šindelář, Lisler

Kogler (Přikryl) – Hašek, Marton, Bartoň "C", Byakov, Mack, Janský, Port – Vašíček, Odehnal, Novák "A", Fábry "A", Skuratov, Poláček, Netušil, Žmola, Křišťan

M l. B o l. – Už první zápas série byl velice vyrovnaný, ale lépe jej zvládli Pražané, kteří vyhráli těsně 5:4. I čtvrteční duel dal tušit lítou bitvu. První gól zápasu padl v první třetině do boleslavské branky, ale dál se dlouho hrálo bez gólu. Boleslavští nakonec zvládli vyrovnat v polovině třetí periody, kdy se z předbrankového prostoru nemýlil Hradec. Duel nakonec dospěl až do prodloužení, které po necelé minutě rozhodl krásnou tečí Nikita Moyseyev. Série se tak za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do hlavního města. Zde se duely odehrají v neděli a v pondělí.

Zápas byl od začátku velice vyrovnaný a z obou stran také opatrný. První větší šance zápasu přišla až ve 14. minutě, kdy se Odehnal řítil sám na brankáře Horu. Ten ale jeho pokus o kličku přečetl a zasáhl. Mikuláš Odehnal si ale spravil chuť v čase 17:47, kdy ho přesně našel Marton. Hostující útočník poslal puk do brány střelou mezi rukou a tělem brankáře Hory.

Ve druhé části byli aktivnější především domácí hráči. První šanci prostřední dvacetiminutovky měl domácí Šindelář, který se dostal do brejku a zkusil kličku, kterou ale brankář Kogler vyrazil. Pak musel dávat pozor také domácí brankář Hora při dvou střelách Odehnala. Útočník Sparty nejprve pálil nad bránu, a pak jeho druhou ránu Hora vyrazil.

Ve 26. minutě využil Gron chyby v rozehrávce jednoho z hostujících hráčů a dostal se do přečíslení se svým spoluhráčem, kterému ale při nahrávce sjel puk z hole. Při dalším pokusu ve 31. minutě pálil Dobner, jenž trefil pouze Koglerův beton. Pak si Sparta poprvé zahrála přesilovku a Hora musel vyrazit pokus Fábryho. Poslední možnost druhé třetiny měl ve 38. minutě Steklý, který obdržel puk před bránu, ale ani nevystřelil, protože mu jeden z hostujících obránců vypíchl kotouč. Po dvou třetinách stále prohrávala Boleslav o jeden gól.

Hned na úvod třetí třetiny pálil domácí kapitán Hradec, ale jeho pokus vyrazil betonem Kogler. V čase 47:54 bylo srovnáno. Vítek našel před bránou kapitána Vojtěcha Hradce, který se nemýlil a prostřelil Koglera. V závěru zápasu měl pak obrovskou šanci Steklý, který ale netrefil odkrytou část branky. Zápas tak došel do prodloužení.

V něm se hrálo pouhých 54 sekund. Protože přesně po tolika vteřinách od modré vypálil od modré čáry Hlinský a jeho střelu před Koglerem tečoval Nikita Moyseyev. Bruslaři tak srovnali stav série na 1:1 a další dva zápasy je čekají v Praze v neděli a v pondělí.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): Další kvalitní play off utkání z obou stran. Včera byla šťastnější Sparta, dnes jsme to byli my. Jsme rádi za první bod v sérii a v neděli pokračujeme.

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): Dobrý zápas. Myslím si, že to mělo kvalitu z obou stran a byl to během krátké doby druhý zápas v play off. Co víc k tomu říct. Včera jsme byli šťastnější my a dnes byla šťastnější Boleslav. Takže si myslím, že zaslouženě vezeme stav série 1:1 do Prahy.