BK MLADÁ BOLESLAV

Nastřelené tyčky, gól Vítkovic a závěrečný vabank nakonec Bruslařům vynesly nelichotivé skóre

29. 9. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: Petr Kotala
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:0

0:0, 0:0, 4:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Mikuš, Dej), 60. Lakatoš (Dej). Rozhodčí: Kika, Obadal – Axman, Synek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 5 025. Střely na branku: 32:38. Zblokované střely: 11:29. Hity: 10:4. Vhazování: 26:33. Průběh utkání: 4:0.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Stezka – Mikuš (A), Urbanec, Kovář, Prčík, Gewiese, Stehlík, Raskob – Kalus, Marosz, Lakatoš (C) – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Bukarts, Krieger, Macias – Dej, Chlán, Gřeš

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Stříteský, Štich – Kantner, Lantoši, Šťastný – Lunter, Fořt, Stránský (C) – Kousal, Najman (A), Åberg – Beránek, Bičevskis, Eberle

V í t k o v i c e – Hokejisté BK Mladá Boleslav se na ostravském ledě nedokázali střelecky prosadit a poprvé tak v této sezoně odchází z utkání gólově naprázdno. Mnoho platná jim tak nebyla bohužel ani skutečnost, že Vítkovice přestříleli nebo že Stránský či Šťastný nastřelili tyčky. Nezbývá než hodit předehrávku 6. kola za hlavu a znovu se vrhnout do víru dění už tuto neděli, kdy nás doma čeká středočeské derby s Kladnem.

První minuty duelu patřily spíše domácím, kteří se takřka hned po úvodním buly usadili před Filipem Novotným. Právě na mladoboleslavském gólmanovi si ale Vítkovičtí lámali zuby, včetně například Lindberga, jehož kličku Novotný vytáhl lapačkou na poslední chvíli. Středočechům vstup do utkání vyšel trochu víc „navlažno“, domácí publikum ale v páté minutě vyděsil Stránský, když rozezněl Stezkovu tyčku. Mladoboleslavští ale postupně přebrali otěže utkání a působili aktivněji. Asi druhou největší šanci Bruslařů první třetiny pak měl ještě Stříteský, po jeho parádní dělovce se ale nenašel nikdo, kdy by puk dorazil do klece.

Druhá třetina patřila co do aktivity znovu spíše Středočechům, Šťastný ale bohužel pro ně opět nastřelil pouze břevno. Vítkovičtí trochu srovnali krok se svým soupeřem prostřednictvím Deje, který taktéž nastřelil Novotného klec. Zatímco v prvním dějství neodpískali rozhodčí ani jediný faul, v tom prostředním už se to sypalo na obou stranách, leč ani jedna přesilová hra branku nepřinesla a oba gólmani tak byli i po 40 minutách hry stále stoprocentní.

Třetí dějství přineslo zvrat a bohužel nikoliv příznivý pro fanoušky BK Mladá Boleslav. Ve 44. minutě vsítil první branku utkání Marek Kalus a Bruslaři tak byli nuceni otevřít svou hru, což ve finále skončilo takříkajíc tragédií. V rozmezí od 57. do 60. minuty se domácí prosadili ještě třikrát, ba co hůř, dokázal to jeden jediný hráč, byť je nutné přiznat, že dvě trefy Dominika Lakatoše mířily již jen do prázdné branky.

Ohlasy trenérů

HC VÍTKOVICE RIDERA:

Miloš Holaň: Výborný soupeř, asi nejlépe bruslící mužstvo v extralize. Těžko jsme se s tím srovnávali. Doufali jsme, že se tohle tempo nedá udržet šedesát minut. Bylo to o prvním gólu a byli jsme to my, komu se povedlo ho vstřelit. Závěr jsme odehráli parádně. Kluky musím pochválit, samozřejmě nás skvěle držel Stezka.

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Čihák: Hořké utkání. Nemyslím si, že bychom byli horší, naopak si myslím, že jsme dvě třetiny byli lepším týmem. Bohužel dvě minuty naší pasivity ve třetí třetině nás stály gól na 0:1, pak další chyba a druhý gól. Snažili jsme se a tlačili, ale Vítkovice velmi dobře bránily a gólman jim to pochytal. Dva góly do prázdné, to už se stává.