BK MLADÁ BOLESLAV

Z jihu Čech se Bruslaři po prohře 0:3 vrací bez bodů

30. 10. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: HC Motor Č. Budějovice
Banes Motor České Budějovice

3:0

0:0, 1:0, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Koláček (Štencel, Vráblík), 42. Štencel (Šenkeřík), 57. Čachotský (Vopelka, Pech). Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 236. Střely na branku: 23:36. Zblokované střely: 14:20. Hity: 12:5. Vhazování: 35:34. Průběh utkání: 3:0.

Banes Motor České Budějovice

Strmeň – Štencel (A), Vráblík, Bindulis, Kachyňa, Šenkeřík, Marcel – Čachotský, Pech (C), Doležal – Dzierkals, Hanzl (A), Karabáček – Přikryl, Koláček, Tomeček – Strnad, Toman, Valský – Vopelka

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jeřábek, Stříteský, Štich, Lintuniemi, Křepelka – Šmerha, Fořt, Åberg – Kousal, Kotala, Stránský (C) – Lunter, Bičevskis, Šťastný (A) – Kantner, Závora, Eberle

Č. B u d ě j o v i c e – Zápas 16. kola zavedl hokejisty BK Mladá Boleslav na led Českých Budějovic. Na branku, ať už na té či oné straně, se čekalo dlouho, až do 38. minuty, kdy se prosadili domácí. Bruslaře nakonec vynuloval především českobudějovický brankář Strmeň, který si připsal 34 zásahů. Jihočeši se prosadili ještě dvakrát ve třetí třetiny a zvítězili tak 3:0.

Utkání začalo v poměrně dobrém tempu z obou stran. Domácí si připsali dvě dobré střely, ani jednu z nich ale boleslavský brankář Novotný za svá záda nepustil. Pak už zahrozili také hosté. Nebezpečně pálil z kruhu Eberle. Strmeň jeho pokus nejprve vyrazil do vzduchu a napodruhé jej už bezpečně stáhl do své lapačky. Poté tempo první třetiny trochu opadlo a neviděli jsme příliš šancí. Až Šenkeřík dobře podržel svůj tým, když zastavil soupeřovu střelu na vlastní brankové čáře. Motor se snažil před odchodem do kabin o první branku v přesilovce, ale prozatím bez úspěchu.

Druhá třetina začala pro domácí, kteří nastoupili ve zbývající početní převaze. Proměnit ji v branku mohl Pech, z kruhu ale pálil těsně mimo. Tutéž disciplínu si záhy vyzkoušeli také Mladoboleslavští. Daleko od gólu nebyl Kantner, který z bekhendu orazítkoval pouze tyč. Další polovina prostředního dějství nabídla další přesilové hry na obou stranách, na gól diváci v Budvar aréně nicméně stále čekali. Čekání utnul ve 38. minutě až Josef Koláček, který napřáhl z kruhu a trefil přesně - 1:0.

I poslední dvacetiminutovka začala početní převahou pro Motor. Svěřenci Jaroslava Modrého byli střelecky úspěšní. Jan Štencel si našel střeleckou pozici a zamířil s kotoučem přesně k tyči - 2:0. Následně hosté cítili šanci, jak se zápasem na poslední chvíli ještě něco udělat. Střelecky začali být výrazně aktivnější, ale Strmeň stále odolával a poprávu si došel pro titul nejlepšího hráče zápasu. Domácí si pak ještě pojistili výhru trefou do prázdné, kterou z otočky přesně našel Tomáš Čachotský.

Ohlasy trenérů

Banes Motor České Budějovice:

Jaroslav Modrý: Vynikající výkon podal Honza Strmeň v brance. Před parádní diváckou kulisou kluci bojovali a našli cestu k vítězství. Pomohl nám šťastný gól, ale šli jsme tomu naproti a klepali jsme na vrata. Jsem rád, že kluci začínají být odměněni za každodenní práci.

BK Mladá Boleslav:
Ladislav Čihák: Neproměňujeme šance, góly nám tam prostě nepadají. Pak už je jedno, jestli dostaneme jeden a nebo tři. V koncovce se trápíme. Herní projev ještě pořád jde, kluci makají, ale nelepí jim to. Bez vstřeleného gólu se dá jen těžko bodovat. Prohráli jsme, ale jdeme dál. Soupeř se zvedá, doma hraje velmi dobře. Gratulujeme mu k vítězství.