BK MLADÁ BOLESLAV

Na Spartě se rozhodovalo ve druhé třetině, Bruslaři odjíždějí s prázdnou

22. 1. 2023
napsal Tomáš Taybner
HC Sparta Praha

4:1

1:0, 1:1, 2:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 1. Kousal (Tomášek), 30. Sobotka (Forman), 49. Forman (Kempný, Kousal), 59. Mikliš – 29. Söderlund (Lantoši). Rozhodčí: Kika, Jaroš – Zíka, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 15 147. Střely na branku: 25:30. Zblokované střely: 8:18. Hity: 3:5. Vhazování: 31:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Sparta Praha

Kovář – Němeček, Jandus, Kempný, Mikliš, Moravčík, Polášek (A) – Tomášek, Horák, Kousal – Forman, Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, Vitouch, Safin – Kaše, G. Thorell, Konečný

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Bernad, Štich – Söderlund, Roman, Lantoši – Stránský (C), Bičevskis, Šťastný – Šmerha, Najman (A), Klíma – Lunter, Závora, Dvořáček

P r a h a – Bruslaři se v neděli 22. ledna stali účastníkem akce Sparta vzdává hold, která do O2 Arény přilákala 15 147 diváků. Všichni přítomní hned v první minutě sledovali, jak se domácí tým dostává do vedení po gólu exbruslaře Pavla Kousala. Vyrovnání zařídil ve 29. minutě Tim Söderlund, za 50 vteřin už ale znovu vedl domácí tým. Náskok Spartě vrátil Miroslav Forman a poté už se prosazovali jen domácí hráči. Bruslaři nepředvedli špatný výkon, na body ale nedosáhli.

V Praze se utkání rozjelo velmi brzy, když se střela Lantošiho z levého kruhu svezla po mantinelu až do středního pásma a do přečíslení vyrazili hned dva Sparťané. Tomášek pak před brankou daroval puk Pavlu Kousalovi, jenž už v čase 0:26 zakončil do prázdné branky. Na sklonku 4. minuty hrozil od pravé tyčky Stránský, jeho střela však mířila těsně vedle. Kovář nebyl překonán ani při první přesilovce Bruslařů, ačkoliv se hosté drželi v pásmu takřka celé dvě minuty. V 9. minutě ujeli Lantoši se Söderlundem, druhý jmenovaný ale prudkou přihrávku svého spoluhráče nedokázal uklidit do branky. Také domácí tým měl při přesilovce obrovskou příležitost, když Sobotka ve slotu sebral puk po zablokované střele a Kousal poté pálil do poloprázdné branky, tentokrát však trefil jen břevno boleslavské branky. Poté se iniciativy chopili Boleslavští, nejblíže ke gólu byl Najman, který se vytočil od pravé tyčky při další početní převaze Středočechů.

Po opatrném úvodu druhého dějství probudil ochozy výpad Lantošiho, jenž se dostal ke střele na levém kruhu, Kovář ale předvedl úspěšný zákrok. Na druhé straně se Sparta dostala do tlaku, po kterém pálili obránci Jandus a Moravčík, na pravém kruhu se pak objevil volný Konečný, skóre však zůstalo stejné. Změnilo se až v čase 28:22, kdy Najman vyslal na zteč Tima Söderlunda který si vyměnil puk s Lantošim a následně z pravého křídla upravil puk do branky a bylo vyrovnáno. Už za 50 vteřin si Sparta vzala vedení zpět. Formanova kličkovaná u mantinelu uvolnila na levém kruhu Vladimíra Sobotku a ten se nemýlil - 2:1. Bruslaři mohli odpovědět při přesilovce, tu se ale nepodařilo využít. Ve 38. minutě Lantoši zastavil vyhozený puk, projel až na pravý kruh a připravil palebnou pozici pro Söderlunda, vzájemný souboj tentokrát vyzněl lépe pro gólmana Kováře. Na druhé straně se poté zjevil volný Buchtele, jehož zakončení z předbrankového prostoru Novotný vyčapal.

Ve 42. minutě Klíma vyslal do šance Šmerhu, jenž mohl hned zkraje třetí periody vyrovnat, jeho bekhendovou kličku ale Kovář nezbaštil. Sparta mohla odskočit poté, co za katr putoval Pláněk, ale nestalo se tak. Skórovat mohl Forman, který nahodil puk ze středního pásma a dojel si i pro dorážku, Novotný udržel Bruslaře v kontaktu. O pár minut později už ale nejdéle sloužící Sparťan, Miroslav Forman, uspěl. Při početní převaze si našel odraženou střelu Kempného a ze slotu ji dorazil do sítě. Další posun ve skóre mohl zařídit Buchtele, jemuž při přečíslení předložil puk Safin, vytáhlý forvard trefil jen připraveného brankáře Bruslařů. V 56. minutě projel až před Kováře boleslavský Najman, gólman Sparty ale prokázal dobrou pohodu. Bruslaři to nakonec po oddechovém času zkusili i v šesti, ale nakonec inkasovali i po čtvrté. Do prázdné branky pečetil skóre Ondřej Mikliš.


Ohlasy trenérů

HC Sparta Praha:

Miloslav Hořava: Byl to zápas jako ty ostatní v poslední době. Nebyli jsme lepší, ale byla tam snaha a podržel nás gólman, který předvedl skvělý výkon. Minimálně čtyřicet minut byla Boleslav lepším a pohyblivějším týmem. Měli jsme štěstí, že se nám podařilo dát rychlý druhý gól, za mě ale rozhodla až třetí branka v přesilovce. Zápas byl vyrovnaný, štěstí se ale nakonec přiklonilo k nám, ačkoliv jsme nebyli lepší.

BK Mladá Boleslav:
Petr Haken: Musím nejprve pogratulovat soupeři k vítězství. Na druhou stranu musím pochválit naše mužstvo, protože jsme odehráli kvalitní utkání. Mrzí mě, že jsme druhý gól dostali tak rychle, protože jsme jinak mohli Spartu potrápit více. Nedá se nic dělat. Jsme bez bodu, teď už se ale musíme připravovat na úterý, kdy nás čeká úplně něco jiného.