BK MLADÁ BOLESLAV

Ke třem bodům scházela vteřina. Bruslaři se z jihu Čech nakonec vrací jen s jedním

27. 1. 2023
napsal Redakce
Banes Motor České Budějovice

5:4p

0:1, 2:0, 2:3 – 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 24. Koláček (Chlubna, Tomeček), 36. Vondrka (Gulaš, Hovorka), 57. Hanzl (Šenkeřík), 60. Hanzl (Gulaš, Pech), 63. Štencel (Hanzl) – 11. Lunter (Dvořáček), 45. Lintuniemi (Přibyl, Dvořáček), 54. Šťastný (Bičevskis, Stránský), 56. Bičevskis (Šťastný, Stránský). Rozhodčí: Šindel, Hribik – Svoboda, Špůr. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 377. Střely na branku: 32:19. Zblokované střely: 13:9. Hity: 7:3. Vhazování: 33:23. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 4:4 – 5:4.

Banes Motor České Budějovice

Hrachovina – Štencel (A), Vráblík, Šenkeřík, Percy, Bindulis, Hovorka – Vondrka, Pech (A), Gulaš (C) – Dzierkals, Hanzl, Valský – Strnad, Toman, Doležal – Chlubna, Koláček, Tomeček

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pýcha, Pláněk (A), Jánošík, Lintuniemi, Jeřábek, Čech, Štich – Söderlund, Roman, Lantoši – Stránský (C), Bičevskis, Šťastný – Beránek, Najman (A), Klíma – Lunter, Přibyl, Dvořáček

Č e s. B u d ě j o v i c e – Tři body byly nadosah, nakonec Mladá Boleslav bere jen jeden. Středočeši v rámci 42. kola Tipsport extraligy zavítali na led Českých Budějovic. V úvodní části se ujali vedení, které pak překlopili domácí na svou stranu. Největší drama pak nabídla závěrečná dvacetiminutovka. V ní se Bruslaři dostali do dvoubrankového náskoku, jenže ten v poslední vteřině České Budějovice smazaly a v prodloužení rozhodly o dělbě bodů. Motor tak doma zvítězil 5:4 po prodloužení, Mladá Boleslav zapisuje devátou porážku v řadě na venkovním stadionu.

Středočeši začali už v úvodu aktivně, hned v první minutě měl na hokejce slibnou dělovku od modré čáry Adam Jánošík, který svůj pokus ale nasměroval lehce nad bránu Hrachoviny. Následně počáteční tlak Bruslařského klubu lehce opadl a do šance se dostali domácí. Na sklonku osmé minuty trefil tyč Jan Štencl, vzápětí nebyl daleko od góly Jakub Strnad.

Skóre ale v 11. minutě otevřela Mladá Boleslav. Mário Lunter dostal od Davida Dvořáčka přihrávku z mezikruží, osamoceně si sjel s k levé tyči a zakončil. V závěru prvního dějství si hostující hokejisté střihli početní výhodu, tu ale nevyužili.

Odpověď na branku Středočechů našly České Budějovice ve 24. minutě. Josef Koláček se po pasu Tomáše Chlubny dostal do rychlé protiakce a nehlídaně překonal Novotného. Následně si ale hosté mohli vzít vedení zpět, Mário Lunter ale trefil pouze beton Hrachoviny.

Poté zahrozil David Šťastný, avšak zaváhání jihočeské defenzivy nevyužil. Na opačné straně tak v čase 35:24 vypukla radost. Milan Gulaš popostrčil kotouč na Michala Vondrku, který bekhendem zakončil mezi Novotného betony, a poslal tak České Budějovice do vedení 2:1.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky si Středočeši zahráli druhou přesilovou hru, kterou tentokrát zužitkovali. Od modré čáry se napřáhl Alex Lintuniemi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Jeho střela zamířila do horního růžku Hrachovinovy klece. Na vyrovnávací branku o pár minut později zareagovala druhá boleslavská formace. Po souhře Jana Stránského a Marise Bičevskise se puk dostal na hokejku Davida Šťastného, který ho v 54. minutě u levé tyče dopravil za záda Hrachoviny.

Vzápětí Bruslařský klub odskočil do dvoubrankového vedení. Opět se akce ujala druhá lajna, tentokrát ale v čele s Marisem Bičevskisem, jenž poupravil na 4:2. Domácí hráči se ale nevzdávali a po 68 vteřinách od inkasované branky si vyraženého kotouče před Novotným všiml Martin Hanzl a snížil na 3:4. České Budějovice ještě v závěru požádaly o oddechový čas. Ten se jim vyplatil a v čase 59:59 zásluhou pohotového Martina Hanzla srovnaly na 4:4.

V prodloužení nakonec rozhodli domácí. Martin Hanzl si vyměnil puk s Janem Štencelem, který překonáním Novotného vystřelil bonusový bod pro České Budějovice. Motor proti Bruslařskému klubu zvítězil 5:4 po prodloužení, Mladá Boleslav tak prohrála na venkovní půdě podeváté v řadě.

Ohlasy trenérů

Banes Motor České Budějovice:

David Čermák: Máme smíšené pocity. Dokázali jsme zápas otočit na 2:1 a na začátku třetí třetiny jsme hráli přesilovku. Tu jsme ale nevyužili, zápas otočila Boleslav a vzhledem k jejímu vedení 4:2 jsou pro nás dva body zlaté.

BK Mladá Boleslav:
Petr Haken: Odehráli jsme velmi dobrou první třetinu, i když nás v ní také několikrát podržel Filip Novotný v brance. Na začátku druhé části jsme nevyužili tři šance a pak byli lepší domácí. Ve třetí třetině jsme si pomohli přesilovkou. Závěr jsme ale určitě měli zvládnout lépe, zbytečně jsme ztratili dva body.