BK MLADÁ BOLESLAV

Hubené skóre, ale výhra. Kantner svým jediným gólem vystřelil Boleslavi vítězství

23. 8. 2022
napsal Jitka Čechová
HC Dynamo Pardubice

0:1

0:1, 0:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Kantner. Rozhodčí: . Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1578. Průběh utkání: 0:1.

HC Dynamo Pardubice

Frodl – Čerešňák, Dvořák, Košťálek, D. Musil, Bučko, Vála, Hrádek – Hyka, Zohorna, Radil – Cienciala, Kousal, Říčka – A. Musil, Poulíček, Paulovič – Koffer, Rohlík, Matýs

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pláněk, Pýcha, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Jánošík, Štich – Lantoši, Najman, Aberg – Šťastný, Fořt, Kantner – Stránský, Kotala, Lunter – Šmerha, Bičevskis, Beránek

P a r d u b i c e – Poprvé v letošní letní přípravě vyrazili hokejisté BK Mladá Boleslav také na venkovní kluziště. Dějištěm jejich třetího přátelského utkání se staly Pardubice a jejich Letní hokejové hry. O "fotbalové vítězství" Středočechů se svou jedinou trefou tohoto utkání postaral na konci první třetiny boleslavský útočník Matyáš Kantner.

První výraznější moment zápasu přišel v desáté minutě, kdy se po vyloučení Vály musel předvést skvělým zákrokem Dominik Frodl. Následně Dynamo čelilo už dvojnásobnému oslabení, které však bez větších problémů zvládlo a poté samo zahrozilo. Po Novotného chybě za brankou se do velkých šancí dostali Peter Čerešňák a Robert Říčka, mladoboleslavský brankář však obě střely vyrazil a napravil tak svou chybu.

Domácí fanoušky rozradostnil až v 16. minutě Matej Paulovič, který tečoval Dvořákovo nahození za záda Filipa Novotného. Rozhodčí však viděli vysokou hůl slovenského útočníka a rozhodli se branku neuznat. Skóre tak otevřela až Mladá Boleslav. V poslední minutě první třetiny se na pravém kruhu dostal k puku Matyáš Kantner a střelou pod vyrážečku prostřelil Dominika Frodla – 0:1.

Na začátku druhé třetiny si přesilovou hru vyzkoušelo také Dynamo, které zamklo soupeře v obranném pásmu, Peter Čerešňák a Robert Říčka však na Novotného nevyzráli ani tentokrát. Stejný scénář se opakoval o pár minut později, obě přesilovkové formace Dynama zatlačili na soupeře, bohužel bez gólového efektu.

Hned na začátku třetí třetiny se musel dvakrát vyznamenat Dominik Frodl, jenž musel nejprve pohotově reagovat na střelu zcela osamoceného Pavla Pýchy z levého kruhu. Proti Bičevskisově střele ze stejného místa poté vytáhl pardubický brankář skvělý zákrok lapačkou.

Na závěr ještě zkusilo Dynamo hru bez brankáře, ani se šesti hráči v poli však nenašli pardubičtí hokejisté recept na Filipa Novotného a po hubeném výsledku 0:1 si tak připisují první porážku v přípravě. Oproti tomu Bruslaři podruhé za sebou vyhráli.