BK MLADÁ BOLESLAV

Bruslaři v Litvínově celý zápas dotahovali, nakonec prohráli v nájezdech

30. 8. 2022
napsal Jitka Čechová, foto: HC VERVA Litvínov
HC VERVA Litvínov

4:3sn

1:0, 1:2, 1:1 - 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 13. Zile (Zdráhal), 21. Zdráhal (Stránský, Godla), 41. Zile (Abdul), 65. Gut – 26. Lintuniemi, 40. Lintuniemi (Åberg, Kotala), 55. Fořt (Kousal). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 898. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3 - 4:3.

HC VERVA Litvínov

Godla – Jaks, Zīle, Freibergs, Šalda, Strejček, Demel (A), Zeman – Zdráhal (C), Stránský, Abdul – Hlava, Estephan, Sukeľ – Chalupa, Gut, Kudrna – Pavelka, Helt, Berka

BK Mladá Boleslav

Krošelj – Pláněk (A), Pýcha, Stříteský, Lintuniemi, Hanousek, Jánošík, Jeřábek – Lantoši, Fořt, Šťastný – Kousal, Najman (A), Åberg – Stránský (C), Kotala, Kantner – Eberle, Bičevskis, Šmerha

L i t v í n o v – Přípravné utkání na ledě Litvínova se téměř do jeho poloviny vyvíjelo ve prospěch domácích, nejhoršímu ale ve druhé třetině zabránil svými dvěma trefami obránce Alex Lintuniemi, který tak vyrovnal na 2:2. VERVA šla v úvodu třetího dějství znovu do vedení, i tentokrát se ale Bruslařům podařilo srovnat krok – tentokrát díky Tomáši Fořtovi. Stav 3:3 platil i po šedesáti minutách hry a jelikož nerozhodlo ani prodloužení, na řadu přišly nájezdy. V jejich sedmé sérii si vystřelili vítězství domácí. Za Bruslaře se v nich trefil v jednom ze svých dvou pokusů pouze Pontus Åberg.

Chemici byli v prvním dějství aktivnější, ani dvě slibné šance Patrika Zdráhala z kraje utkání však změnu skóre nepřinesly. Litvínovskému tahounovi nejdříve puk přeskočil čepel, poté dokázal zasáhnout připravený Krošelj. Skóre se měnilo až po třinácti minutách hry, kdy aktivní Zdráhal našel najíždějícího Kristapse Zileho a ten nehlídán na pravém kruhu dokázal slovinského brankáře Mladé Boleslavi překonat.

Vstup do druhé třetiny měl lepší opět Litvínov. Ihned z kraje třetiny vyslal průnikovou přihrávku Šimon Stránský, který navzdory bloku jednoho z mladoboleslavských obránců dostal kotouč na Patrika Zdráhala a ten tváří v tvář Krošeljovi neměl sebemenší problém se zakončením a zvýšil na 2:0.

Navzdory několika nebezpečným šancím Litvínova na sebe nenechala odpověď Bruslařů z Mladé Boleslavi dlouho čekat. Po nepřesném vyhození litvínovské defenzivy se kotouče ujal Alex Lintuniemi a po pěkné stahovačce dokázal přesnou střelu překonat Godlu. O chvíli později po vyloučení Litvínova nebyla Mladá Boleslav daleko od srovnání, Godla si však se všemi přesilovkovými pokusy poradil. Slovenský brankář však po sérií skvělých zákroků nestačil na druhou přesnou střelu Alexe Lintuniemiho v dnešním zápase, který od modré v závěru druhého dějství propálil vše, co mu stálo v cestě.

Začátky třetin litvínovským hráčům vycházely v zápase na jedničku. Po rychle vyvinutém tlaku v útočném pásmu se puk dostal ke Kristapsi Zilemu, který si od modré připsal druhý gól v dnešním utkání. I tentokrát však Boleslav dokázala srovnat, po šťastném odrazu dokázal Godlu v přesilovce hostů překonat Tomáš Fořt, který rychle zasunul kotouč kolem betonu.

V prodloužení se navzdory šancím na obou stranách skóre nezměnilo. Rozhodovalo se tedy na samostatné nájezdy, v první sérii se za Litvínov trefil pouze Giorgio Estephan. Po otočení řádu střelců se v 7. sérii prosadil Michal Gut a Mladá Boleslav již nedokázala odpovědět. Chemici tak mohli slavit výhru po nájezdech.