Juniory zradila koncovka a v zápase plném vyloučení padli 0:4

napsal Lukáš Chuchválek

0:4

0:1, 0:2, 0:1

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 8. Jenčovský (Plos, Culek), 28. Janata (Lysoněk), 32. Fiala (Vodlan), 60. Lysoněk (Hladík). Rozhodčí: Valda, Květoň – Beneš, Thuma. Vyloučení: 9:12, navíc Dominik Brouček 5 min. + do konce utkání za krosček. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 110. Střely na branku: 52:23. Průběh utkání: 0:4.

Stuchlík – Hrouda, Vochvest, Němec, Jasečko, Křepelka (A), Rajgl (A), Vlasák A., Moravec – Gardoň, Půček (C), Leden, Hruška, Mojsejev, Malínek, Polák, Vlasák M., Zvagulis, Hradec, Vyroubal

Král – Rybář, Culek, Duschka, Hladík (A), Koštoval, Jakubec, Patzetl – Plos, Vodlan (A), Lysoněk, Przybyla, Fiala, Brouček, Pérez, Jenčovský (C), Kofroň, Matas, Hois, Janata

M l. B o l. – Ve 4. kole DHL extraligy juniorů poté, kdy vynechali 2. i 3. kolo z důvodu nejprve pokládání reklam pod led a poté losu, kdy na ně vyšel volný den, hráli Bruslaři opět doma. Tentokrát přijeli Bílí Tygři Liberec a ač na začátku svého soupeře zatlačili a během zápasu zaznamenali více střel, byli to pouze Severočeši, kdo skóroval. Od druhé třetiny se hodně vylučovalo a hra postrádala spád.

Oba týmy měly bojovný nástup do utkání, v němž si nedarovaly nic zadarmo. Postupem času si Boleslav vybudovala územní převahu, nicméně přes srdnatě se bránící Bílé Tygry se jim nedařilo proměňovat své výstřely v góly. Velkou šanci promarnil například Mojsejev, jenž netrefil puk letící na pravý kruh. V 8. minutě byli Bruslaři potrestáni za svou neefektivitu v koncovce, když jim ujel kapitán Liberce Mikuláš Jenčovský, kterému se od levého kruhu povedlo najít místo, kam Marek Stuchlík nedosáhl. Bruslaři chtěli na tento nezdar bleskově odpovědět, nicméně Tygři byli připraveni a vynutili si faul. V přesilovce však hosté druhý gól nepřidali a totéž platilo i na opačné straně, když pak fauloval i soupeř. Podruhé vážně ohrozil boleslavskou branku opět Jenčovský, jenž v přesilovce na konci třetiny hned po buly mířil na protilehlou šibenici.

Druhá třetina mnoho hokejové krásy nepřinesla. Hlavní roli v tom hrál přísný metr rozhodčích a fauly na obou stranách, takže se vylučovalo ostošest. V přesilových hrách si proto málokdo dokázal vybudovat nějakou zdrcující převahu, což se projevilo v zřídkavé střelbě a v případě Boleslavi ve špatné koncovce. Soupeře za těchto situací výborně podržel gólman. Marek Stuchlík měl na druhé straně méně práce než Daniel Král, ale o to nebezpečnější hosté byli. Po jediné vážné šanci domácích zvýšil na 2:0 v bleskovém brejku Radek Janata a během série výše zmíněných vyloučeních pak Samuel Fiala už na 3:0 pro hosty. V této situaci to už pro domácí bylo zlé, ačkoliv opticky výrazně Severočechy přestříleli.

Poslední dějství se neslo ve stejném duchu jako předešlé. Vylučovalo se prakticky stejně často a hra byla dost kouskovaná. Hosty nadále držel Daniel Král, jenž za sebe nepustil nic, byť si musel poradit s mnoha nebezpečnými závary. Bruslařům za již rozhodnutého stavu nemohla být upřena snaha, zvláště v samém závěru, kdy hosté šli do oslabení, a tak to vpředu zkusili v šesti hráči v poli bez gólmana. Ač soupeře ze severu Čech dokázali v posledních třech minutách značně podusit, byli to právě Bruslaři, kdo lovil puk ze sítě pět vteřin před koncem, kdy se trefil Ludvík Lysoněk.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): Prohráli jsme, Liberec nás potrestal po našich chybách a my jsme nebyli schopní dát gól. Bez nich se vyhrát nedá. Nasazení tam bylo, ale bylo tam i moc faulů. Liberec hrál dobře do defenzívy a zaslouženě vyhrál.

Richard Lobo (Bílí Tygři Liberec): Bylo to těžké, vyrovnané utkání. My jsme dneska byli šťastnější v koncovce a podržel nás gólman. Své šance jsme využili. Bylo to odmakané, bylo to zvládnuté v hlavě a myslím si, že jsme si to zasloužili.