Středočeši dvakrát vedli, nakonec v utkání plném vyloučení podlehli Jihlavě o gól

16. 9. 2022
napsal Adéla Kvapilová
HC Dukla Jihlava

3:2

0:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 35. Vandas (Chvátal, Straka), 36. Jungwirth (Vandas, Chvátal), 48. Jungwirth (Rauš, Matějíček) – 2. Zvagulis (Vlasák, Křepelka), 35. Malínek (Křepelka, Vlasák). Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Otáhal, Král´. Vyloučení: 11:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 205. Střely na branku: 3:34. Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 3:2.

Maláč – Ludvík, CHvátal, Matějíček, Číhal, Vovsík (C), Šabatka, Vandas – Bulík, Pavelec, Sojka – Jungwirth, Kravec (A), Rauš (A) – Báťa, Peš, Modl – Broš, Klapica, Straka Trenér: Michal Broš

Stuchlík – Hrouda, Jasečko, Sypecký, Křepelka (A), Němec, Vochvest, Vlasák, Moravec – Gardoň, Polák, Leden – Zvagulis, Půček (C), Malínek (A) – Hruška, Vlasák, Vítek – Hradec, Vyroubal Trenér: Václav Pletka

J i h l a v a - Povedený vstup na výhru nestačil. Boleslavští junioři proti Jihlavě dvakrát vedli, nakonec ale odjíždějí z Vysočiny s porážkou 2:3. Skóre nezměnilo ani 30 střeleckých pokusů středočeského celku a častá vyloučení na obou stranách.

Boleslavští junioři zažili povedený vstup do utkání. Už ve druhé minutě se během přesilové hry prosadil Kristers Zvagulis a poslal svůj tým do vedení. To mohli Středočeši vzápětí ještě navýšit, když na trestnou lavici usedl za podrážení David Straka. Nakonec ale žádná další branka v první pasáži nepadla, hosté tak odešli do kabin za stavu 1:0.

Prostřední dvacetiminutovka se nesla ve stylu častého vyloučení. Od úvodního buly v této části hry do poloviny utkání usedlo na trestnou lavici hned osm hráčů. Žádný z týmů ale nedokázal zaváhání soupeře využít ve svůj prospěch. Až trest pro boleslavskou hráčkou lavici zužitkoval ve 35. minutě Tomáš Vandas a srovnal na 1:1. Ještě na sklonku téže minuty přesně mířil Vojtěch Malínek, který po osmi vteřinách přesilové hry vrátil jednobrankový náskok Bruslařskému klubu zpět. Radost z branky vydržela Středočechům přesně 30 vteřin. Vzápětí se totiž prosadil Jonáš Junghwirt a vrátil Jihlavu zpět do zápasu.

Vylučovalo se i ve třetí periodě, ale ani tentokrát početní výhody nebyly klíčem ke gólům. Hned na počátku závěrečné dvacetiminutovky si Bruslaři střehli dvojnásobnou převahu, avšak během ní nedokázali překonat jihlavského Maláče. Z branky se nakonec v čase 47:27 radovali domácí, kteří zásluhou Jonáše Junghwirta potřetí rozvlnili síť za Stuchlíkem a otočili zápas na svou stranu. V poslední minutě ještě boleslavští junioři okusili hru bez gólmana, kýžené vyrovnání nepřinesla.