BK MLADÁ BOLESLAV

Napodruhé už to venku vyšlo, junioři vezou tři body z Brna

17. 9. 2022
napsal Jitka Čechová, Matouš Vojáček
HC Kometa Brno

1:2

1:0, 0:1, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Rakus (Sedláček) – 37. Zvagulis (Malínek), 47. Křepelka (Polák). Rozhodčí: Skopal, Vrba – Kleprlík, Viskot. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 97. Střely na branku: 31:46. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Kometa Brno

Kavan – Fajmon (A), Ulbricht, Bůžek, Svoboda, Němec, Kuswito, Řehák (C) – Horký, Harmim, Bárta, Masař, Cakl, Rakus, Bělohlav, Otava, Boltvan, Šantora, Horváth, Sedláček (A)

BK Mladá Boleslav

Volevecký – Hrouda, Jasečko, Sypecký, Křepelka (A), Němec, Vochvest, Vlasák, Moravec – Gardoň, Polák, Leden, Zvagulis, Půček (C), Malínek (A), Hruška, Vlasák, Vítek, Hradec, Vyroubal

B r n o – Pro mladoboleslavské juniory představuje tento víkend letošní první "venkovní". Zatímco v pátek se jim na ledě Jihlavy nezadařilo, v sobotu si připsali první venkovní vítězství na kluzišti soupeře – Brno porazili díky dvěma trefám Zvagulise a Křepelky.

Do utkání vstoupila dobře Kometa. Hýřila aktivitou a vybojovala si první přesilovku. Ta však otevření skóre nepřinesla. První dobrou šanci měl domácí Horváth, který obral protihráče za brankou, tu objel a vystřelil mezi betony. Tam ale Volevecký místo neměl. Hosté zahrozili v přesilovce. Moravec tečoval střelu do protipohybu Kavana, ale domácí brankář skvělým zákrokem nedovolil jít hostům do vedení. Brno mělo v první části hned několik přesilovek, ujala se ta v závěru třetiny, když se prosadil Robin Rakus.

Druhá perioda přinesla aktivnější hru ze strany hráčů v zelených dresech. Příležitost na srovnání skóre měl Matěj Leden, který se v rychlosti dostal před Kavana a namířil nad lapačku. Kavan jej ale skvěle vychytal ramenem. Hosté přeci jen zvládli vyrovnat, když brankáře Komety překonal z dobré pozice Kristers Zvagulis.

Třetí třenu načal šancí Denis Svovoda, jenž však z osy hřiště mířil nad horní tyč boleslavské brány. Druhý gól tak přidali Středočeši. Karel Křepelka vyslal tvrdou ránu od modré čáry, která Kavanovi prošla až do sítě. Vyrovnat mohl Horváth, jenže jeho pokus z mezikruží vychytal brankář lapačkou. V závěru to Brno zkusilo bez brankáře, ale vyrovnat se modrobílým nepovedlo. Tři body tak putují do Mladé Boleslavi.

Ohlasy trenérů

HC Kometa Brno:
Jan Zachrla: Hráli jsme pouze dvacet minut. Soupeř do druhé půlky zápasu vstoupil lépe a my jsme se nedokázali vyrovnat s jeho kvalitou. Dali jsme bohužel jen jeden gól, a na ten se vyhrát nedá.
BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Jsem rád, že jsme to zvládli za tři body. Hrozně se nadřeme na góly. Takový zápas jsme potřebovali, abychom jej ubojovali. Dobře zachytal brankář a dvě branky jsme tam dotlačili. Kluci odbojovali celé utkání a byli jsme za to odměněni třemi body

×
Odehrané v 13:00 | JUN
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov
×
Dnes v 16:00 | DOR
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav