1. 10. 2022
HC ŠKODA PLZEŇ

1:2sn

1:0, 0:0, 0:1 - 0:0 -0:1

Branky a nahrávky: 9. Dvořák (Soukup M.) – 51. Jasečko (Polák), rozh. náj. Zvagulis Samostatné nájezdy:. Rozhodčí: Petružálek, Valenta – Charvát, Pěkný. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 57. Střely na branku: 35:17. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Vondraš (Bočan) – Kubíček (A), Skok, Hodinář, Jiříček, Eichler, Jánský, Houdek – Kučera, Remeš, Matuška, Soukup D., Dvořák, Pešek, Mazanec (A), Soukup M., Kaiser, Hořejší Borák, Dáňa (C).

Stuchlík (Hora) – Hrouda, Vochvest, Sypecký, Němec, Rajgl, Vlasák A., Moravec – Jasečko (C), Gardoň, Hruška, Vyroubal, Vítek, Polák, Malínek (A), Zvagulis, Vlasák M., Leden, Hradec, Moyseyev.

M l. B o l. — Junioři po páteční výhře na Spartě nastoupili k dalšímu klání v Plzni. V úvodní periodě dostali od domácího týmu první gól, který ve dvojnásobné přesilovce vstřelil Dvořák. S vyrovnáním Bruslaři přispěchali na startu třetího dějství, kdy se trefil Jasečko. Další gól už nepadl a rozhodovaly samostatné nájezdy. Ty v páté sérii rozhodl Zvagulis a Bruslaři tedy brali druhý bod.

Trenérský štáb juniorky vedený Václavem Pletkou sáhl po pátečním vítězství na ledě Sparty ke změnám v sestavě. Místo Křepelky nastoupil v obraně Sypecký, Půčkovu pozici zaujal Moyseyev, přičemž kapitánské céčko připadlo na Jasečkovu hruď. Středočechům se vstup do utkání nepovedl hlavně tedy, co se týče disciplíny. V čase 8:03 totiž Zvagulis přisedl na trestnou lavici, kde už tou dobou seděl Jasečko. Domácí hráči dokázali dvojnásobnou přesilovku zužitkovat, když se v čase 8:44 po přihrávce Soukupa trefil Adam Dvořák. Na jeho branku mohli Bruslaři hned dvakrát odpovědět v početní převaze, avšak hostující střelci zůstali ve zbytku prvního dějství němí. Obecně se první perioda v Plzni téměř celá odehrála v nerovnovážném počtu. V pěti oba celky hrály jen něco přes 7 minut.

Prostřední dvacetiminutovka byla značně klidnější, ubylo vyloučených, góly však nepřibyly žádné. Západočeši si tak hubený jednogólový náskok odnesli do kabin i podruhé.

Vstup do třetí třetiny vyšel Bruslařům parádně, když v čase 50:38 srovnal Sebastian Jasečko. Obránce, který v posledních zápasech nastupuje v útoku, zaznamenal svůj druhý gól v sezóně, bod za přihrávku připadl Polákovi. Středočeši se hnali za obratem, ale ten se jim během zbytku periody nepovedl. Ani Plzeň už nedokázala skórovat, takže se šlo do prodloužení.

Nastavený čas rovněž nepřinesl gól, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V první sérii se trefil jak domácí Dvořák, tak mladoboleslavský Polák. V páté sérii zápas rozhodl Kristers Zvagulis, který Bruslařům přisoudil bonusový bod.

HC ŠKODA PLZEŇ:

a

Václav Pletka: V první řadě musím říct, že nás celý zápas skvěle držel gólman. První dvě třetiny jsme byli jasně horším týmem, ale Marek Stuchlík nás držel a dával nám stále šanci se zápasem něco udělat. Ve třetí třetině jsme se pak trochu zvedli, tvořili si šance, jedna nám spadla do brány. Jsme hrozně rádi za dva body, protože jsme dnes nebyli lepším týmem.