Junioři v Ostravě padli. Na vyrovnávací gól Malínka odpověděli domácí takřka okamžitě

14. 10. 2022
HC VÍTKOVICE RIDERA

4:2

2:1, 0:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Krejsa, 11. Macias (Kotásek), 50. Kotásek (Krejsa), 59. Přibyl (Kotásek) – 16. Polák (Vlasák, Křepelka), 50. Malínek (Hrouda). Rozhodčí: Mrkva, Vaněk – Lederer, Tvrdý. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 92. Střely na branku: 44:27. Průběh utkání: 2:0,2:2,4:2.

Bartošák (Irgl) – Bialy, Puchala, Fibigr, Kalandra, Chaloupka, Bystroň (A), Smolka – Kubík, Tobola, Přibyl, Macias, Milata, Pavelec, Glas, Krejsa (C), Slusarczyk, Štiak, Kotásek (A), Vehovský

Stuchlík (Hora) – Křepelka (C), Sypecký, Rajgl (A), Němec, Vochvest, Hrouda, Moravec – Vítek, Moyseyev, Vyroubal, Gardoň, Hruška, Polák, Vlasák, Zvagulis, Hradec (A), Leden, Malínek, Lisler

M l. B o l. – Slezské toulky začaly pro Bruslaře zápasem na ledě Vítkovic. Tabulkové sousedy dělil před pátečním zápasem jeden bod, avšak bodová ztráta mladoboleslavských juniorů během večera narostla. Dvoubrankový náskok Ridery smazal v 50. minutě Malínek, jenže domácí hráči dokázali po vhazování vyrazit do útoku, který přesně zakončil Kotásek. Po neúspěšné snaze o další srovnání kroku se soupeřem přišlo definitivní rozhodnutí do prázdné branky z hole Přibyla. Středočeši tedy nebrali ani bod, což mohou napravit hned zítra, kdy se představí na ledě Třince. Utkání začíná ve 12:00

Souboj tabulkových sousedů přinesl rychlý gól domácí Ridery. Už v čase 3:45 zvedali Vítkovičtí ruce nad hlavu poté, co se trefil Josef Krejsa. Útočník s číslem 25 vybojoval kotouč u mantinelu a protlačil se až k zakončení, které ještě Stuchlík zastavil. Na následnou dorážku už byla jednička Bruslařů krátká – 1:0. Bruslaři mohli vyrovnat při přesilovce, když Bartošákovi vypadl kotouč po střele Marka Vlasáka, jenže nikdo z hostů se k dorážce nedostal. V 10. minutě putoval na trestnou lavici Gardoň a Vítkovice nedisciplinovanost Středočechů potrestaly. Po ostřelování Stuchlíkovy klece uspěl dobře mířenou ranou polský útočník Krzysztof Tomasz Macias, který už má na svém kontě i jednu extraligovou branku. Hosté z Mladé Boleslavi dokázali snížit a byl to opět hráč s extraligovou trefou - Vojtěch Polák. Ten si po přihrávce Marka Vlasáka položil gólmana Bartošáka a zakončil střelou k tyči. Další šance na góly už nepřišly, takže domácí odcházeli do kabin šťastnější.

Honbu Bruslařů za vyrovnáním hatilo velké množství vyloučení. V čase 29:51 byli blízko k vyrovnání Zvagulis s Hradcem, kteří se na brankovišti snažili dorážet, jenže Bartošák odolal. Na přelomu 31. a 32. minuty nabídli boleslavští hráči domácímu týmu téměř 90 sekund přesilovky 5 na 3. Stuchlík, jenž byl autorem jednoho z uvedených faulů, se dokázal vykoupit, když vyrazil střelu agilního Maciase. Následně kryl i střelu Krejsy z pravého kruhu. Podobně se na druhé straně dařilo Bartošákovi, jenž ve zbytku druhé periody zavřel svou branku a skóre už se tak nezměnilo.

Na startu třetího dějství Stuchlík kontroloval střely Bialeho a Slusarczyka, Bruslaři pak přečkali dvě minuty v oslabení po faulu Vochvesta a poté vyrovnali. V čase 49:31 se o to postaral Vojtěch Malínek, jenž rozvlnil síť po přihrávce Hroudy. Zdálo se, že přítomní diváci shlédnou souboj o vítězství do posledních vteřin, jenže domácí družina se inkasovanou brankou nenechala rozhodit. Už za 22 sekund totiž Vítkovice opět vedly. Po přihrávce Krejsy dal rozdílovou trefu Alex Kotásek - 3:2. Středočeši se oklepali a dokázali s Riderou opět srovnat krok, na skóre se to však neprojevilo. V 58. minutě si Bruslaři po zámku v útočném pásmu vzali oddechový čas, po kterém Stuchlík zůstal na střídačce. Hosté se přesto vyrovnání nedočkali, navíc v čase 58:11 potvrdil výhru Ridery Matěj Přibyl, jenž trefil odkrytou klec.