28. 10. 2022
Bílí Tygři Liberec

3:2sn

0:0, 2:0, 0:2 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 29. Pérez, 36. Brouček (Jenčovský), rozh. náj. Fiala – 44. Hradec (Křepelka), 54. Křepelka (Gardoň, Leden). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Kájínek, Maštalíř. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 76. Střely na branku: 32:38. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Král (Hambálek) – Culek, Hladík (A), Ehrenberger, Koštoval (A), Meisel, Várady, Patzelt – Hois, Brouček, Janata, Jansa, Przybyla, Fiala, Jenčovský (C), Vodlan (A), Pérez, Kříž, Bačkovský

Hora (Stuchlík) – Křepelka (C), Sypecký, Rajgl, Němec, Vochvest, Hrouda, Moravec (A) – Zvagulis, Gardoň, Leden, Malínek, Polák, Moyseyev, Vlasák, Hruška, Vimmer, Šachl, Hradec (A), Vyroubal

M l. B o l. – Mladoboleslavská juniorka první letošní derby prohrála a v Liberci to dlouho vypadalo na podobný scénář. Dlouhé vzdorování domácích, jenž svými zákroky podpořil v prvním zápase nepřekonaný Král, však skončilo ve třetí třetině. Góly Hradce a Křepelky znamenaly vyrovnání na 2:2 a zápas se musel prodlužovat. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech, ve kterých byl úspěšný jen domácí Fiala. Mladoboleslavští sice neuspěli ani v druhém derby, tentokrát však uzmuli alespoň bod.

První střelu statistici napočítali ve 3. minutě, kdy Krále poprvé prověřil boleslavský Křepelka. Brankář, který si letos zachytal za liberecký A-tým či prvoligové Litoměřice, však brzký gól ve své síti nepřipustil. Stejně tak učinil boleslavský Hora, jenž úspěšně zastavil ránu Patzelta a o několik minut později kryl i střelu Hladíka s následnou dorážkou. Opatrný průběh první periody narušil ještě pokus Jenčovského, i ten však skončil u připraveného Hory. Bezbrankový stav platil i po nebezpečné dorážce Šachla, kterou dokázal zastavit gólman Král. Podobně se mu vedlo i proti Malínkovi, který v 17. minutě ukořistil puk po špatné rozehrávce domácího obránce. Opatrné první dějství nejenže nepřineslo žádné vyloučení, ale především ani žádnou branku.

Na startu druhé dvacetiminutovky ujel Bruslařům dobře známý Brouček, Horův beton byl však na správném místě. Následovaly střely Ledna, Gardoně a Moravce, které shodně skončily v moci domácího brankáře Krále. Liberečtí poté nevyužili nabídnutou početní převahu, ale ve vlastním oslabení se jim dařilo o poznání lépe, když po chybě Bruslařů na modré čáře ujel Jaromír Pérez. Útočník domácích zakončil únik forhendovou kličkou, po které poprvé překonal boleslavského Horu. Mladoboleslavští byli i po inkasované brance aktivnější, ale znovu to byli domácí, kteří rozvlnili síť. Akce Gardoně s Vyroubalem ještě branku nepřinesla, zatímco následný protiútok zakončený Dominikem Broučkem už ano. Stav 2:0 poté vydržel na světelné tabuli až do druhé sirény.

V prvních minutách třetí části Hora zlikvidoval střelu Meisela od modré, Křepelka si připsal úspěšný blok proti ráně Jenčovského z levého kruhu a poté přišlo snížení stavu. V čase 43:19 z pravého kruhu přesně pálil Vojtěch Hradec, jenž připravil Krále o jeho neprůstřelnost. Druhou inkasovanou branku Král odvracel proti Zvagulisovi, Křepelkovi a Gardoňovi, ve všech případech však předvedl úspěšné zákroky. V 52. minutě Křepelka vybojoval faul libereckého Patzelta a Bruslařům se naskytla šance na vyrovnání. Gardoňovu střelu z pravého kruhu ještě zastavila tyč, rána Karla Křepelky z levého kruhu si však cestu do branky našla – 2:2. Obrat mohl dovršit Polák, jehož šanci z bezprostřední blízkosti branky zastavil Král. Ani Hora se ve zbývajícím čase nenudil, předvedl však několik dobrých zákroků, které přispěly k dělbě bodů.

Prodloužení přineslo jen zakončení Gardoně, který byl následně tvrdě dohrán. Po chvíli se však zvedl a ztěžka odjel na střídačku. Na druhé straně pálil jen domácí Brouček, ani on však nerozhodný stav nezměnil, na řadu tak přišly samostatné nájezdy.

Za Bruslaře postupně vyrazili na zteč Polák, Vimmer, Leden, Křepelka a Zvagulis, ani jeden z nich však neproměnil. Utkání tak rozsekl liberecký Samuel Fiala, jenž překonal Horu ve druhé sérii.

Bílí Tygři Liberec:
Richard Lobo: Bylo to těžké a vyrovnané utkání. Oba týmy měly šanci utkání zvrátit na svoji stranu a my jsme rádi, že se ten druhý bod povedlo urvat nám.
Václav Pletka: O druhé přestávce jsme si něco řekli v kabině a následně se na ledě ukázal charakter tohoto týmu, když jsme dokázali vyrovnat. Bylo v našich silách i zápas otočit, ve třetí třetině jsme byli jasně lepší. Bohužel jim skvěle zachytal gólman. Nájezdy se pak už vyhrávají těžko, když neproměníte ani jeden. Jinak jsem ale spokojený s naším výkonem, především za tu třetí dvacetiminutovku musím kluky pochválit.