Junioři v Karlových Varech vyhráli, o těsné výhře rozhodl Zvagulis

napsal Marie Valentová, Zdena Bobková
HC Energie Karlovy Vary

1:2

0:1, 1:0, 0:1

Branky a nahrávky: 29. Krajčík (Botoš, Šlechta) – 13. Hruška (Vyroubal, Hrouda), 42. Zvagulis (Polák, Moravec). Rozhodčí: Micka, Červenka – Klouček, Teršíp. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Dybal – Krajčík, Bulka, Dorot, Tůma, Kočí, Vogel, Anton – Adámek, Šlechta, Varvařovský, Botoš, Šmajda, Sapoušek, Váňa, Skuhravý, Menc, Šmíd, Handl, Kusak

Stuchlík – Němec, Hrouda, Sypecký, Vochvest, Vlasák A., Hlinský, Moravec – Gardoň, Hruška, Vítek, Půček, Lisler, Vlasák M., Polák, Vimmer, Zvagulis, Hradec, Vyroubal, Malínek

K a r l o v y V a r y – Velmi vyrovnaný duel mezi domácími Energetiky a Mladou Boleslaví byl k vidění ve středu v podvečer. Bruslaři šli do vedení už v první třetině zásluhou Jakuba Hrušky. Energetici vyrovnávali ve druhé třetině. O tom, že tři body si Bruslaři odvezou zpět do Mladé Boleslavi, rozhodl v úvodu závěrečné periody rychlou akcí Kristers Zvagulis. Energetici v závěru hodně tlačili a vyzkoušeli i hru bez brankáře, k vyrovnání to ale nevedlo.

Hned v první minutě utkání byl zraněn Samuel Šmajda a v doprovodu lékaře opustil hrací plochu. Kvůli úpravě ledové plochy byla hra přerušena. Na ledě to následně pár minut vypadalo jako na veřejném bruslení. Toto přerušení mělo zřejmě vliv i následné tempo hry. Ani jeden tým se nedokázal usadit v pásmu na tak dlouho, aby vůbec pomýšlel na nějakou akci. Po pár minutách se hráči začali dostávat zpět do tempa a hosté se postarali o zábavu pro Adama Dybala. Jeden z prvních zásahů vytáhl gólman domácích proti Markovi Vlasákovi, který ho zkoušel překvapit poté co se vynořil zpoza branky. Druhého mladíka v masce prověřil obránce Filip Krajčík. V početní výhodě zahrozil Matteo Kočí. Kotouč pak získali hosté a Dybal měl plné ruce práce. Závaru, který v jednu chvíli před jeho brankou nastal, využil Jakub Hruška a propasíroval kotouč do branky energetiků. Ti se snažili o rychlou odpověď, ale Marek Stuchlík všechny jejich pokusy likvidoval a co nezvládl on, tak o to se postarali bránící hráči. Stejně to fungovalo i na druhé straně hřiště a stav tak zůstal až do konce třetiny nezměněn.

Druhá část hry přinesla úplně jinou podívanou. Hrál se svižný a bruslivý hokej a karlovarští si hlídali kotouč jako ostříži. Bruslaři sice napadali jejich přihrávky, ale energetici si kotouč většinou po chvíli získali zpět. Před brankou hostů však zůstala situace nezměněna a na betonech Marka Stuchlíka si postupně vylámali zuby Filip Krajčík, Robin Sapoušek i Jakub Vogel a bylo jedno odkud kotouč přiletěl, hostující gólman byl neustále ve střehu. Oblafnout se ho podařilo přece jenom Filipovi Krajčíkovi, který využil jeho přesunu a poslal kotouč do odkryté části branky. I když oba týmy měly k dispozici početní výhodu, tak skóre zůstalo vyrovnané.

Hned v úvodu třetí třetiny to Robin Sapoušek zkusil od modré čáry a i tentokrát zaduněly pouze betony. Na druhé straně předvedli Bruslaři rychlou kombinaci, na jejímž závěru poslal Marek Vlasák střelu těsně kolem Dybalovy branky. Další rychlá útočná akce Bruslařů byla úspěšnější a Kristers Zvagulis zařídil svému týmu vedení. Ve zbývající části utkání se oběma týmům povedlo několik zajímavých kombinací, ale gól žádná z nich nepřinesla. V závěru třetiny sáhl karlovarský kouč po power-play, ale energetikům se nepovedlo svůj tlak přetavit v gól, neboť jejich snahy končily u Marka Stuchlíka. Podařilo se jim i krýt nahození Bruslařů, kdy několikrát odvrátili hrozbu inkasování do prázdné branky. Utkání tak za stavu 1:2 skončilo a všechny tři body ze středečního duelu si do tabulky připisují Bruslaři.

HC Energie Karlovy Vary:
Václav Eismann, HC Energie Karlovy Vary: Soupeř vyhrál naprosto zaslouženě. My jsme předvedli, hlavně v první třetině, naprosto bezkrevný výkon, který neměl šanci na úspěch. Přál bych si, abychom se vrátili k tomu projevu, který jsme měli, když nám někteří hráči chyběli. Myslím si, že výkon v tomto utkání byl nejhorším výkonem v sezóně.
Václav Pletka, BK Mladá Boleslav: Myslím si, že z obou stran to bylo dobré utkání. Dobře zachytali gólmani na obou stranách. Oba týmy hrály zodpovědně. My jsme byli šťastnější, takže jsme dali dva góly a pak jsme to zodpovědnou hrou dotáhli do vítězného konce.