Junioři vyrovnání nepřipustili. Výhru nad Litvínovem řídil Polák

napsal Redakce
HC VERVA Litvínov

2:3

0:1, 0:1, 2:1

Branky a nahrávky: 48. Ekrt (Skuhrovec, Slavík), 59. Slavík (Maštalířský, Postl) – 9. Polák, 34. Vlasák (Polák, Lisler), 41. Polák. Rozhodčí: Jechoutek, Glanc – Maňák, Hlinka. Vyloučení: 5:4, navíc J. Bystřický (LIT) 5+OT do konce - bitka, T. Vyroubal (MBL) 5+OT do konce - bitka Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Klika – Janda, Vyhlídal, Bystřický, Werner, Hynek, Dudáček, Hora – Bednařík, Slavík (A), Skuhrovec, Beran, Vopat (C), Maštalířský, Špaček, Postl, Danielčák, Bednařík, Ekrt, Svoboda Trenér: Martin Tvrzník

Stuchlík – Sypecký, Hlinský, Němec, Vochvest, Hrouda, Moravec (C), Vlasák A. – Zvagulis, Gardoň, Vyroubal, Malínek, Polák, Půček (A), Vlasák M., Hruška, Vimmer, Vítek, Hradec (A), Lisler Trenér: Václav Pletka

L i t v í n o v - Tříbrankový náskok pomohl k vítězství. Mladoboleslavští junioři zavítali ve sváteční den na led Litvínova, kde si postupem času vybudovali vedení 3:0. Jenže v závěrečné pasáži se domácí tým dotáhl na rozdíl jednoho gólu, Středočeši drama nedopustili a ze severu Čech se vrací s výhrou 3:2 a třemi důležitými body. V zápase se nejvíce dařilo Vojtěchu Polákovi, který byl u všech tří branek Bruslařského klubu. Proměnil trestné střílení, jednou nahrával a zaznamenal nakonec rozhodující trefu utkání.

Mladá Boleslav vstoupila do utkání lépe. V deváté minutě při přesilové hře hákoval Tadeáš Svoboda, čímž dopřál Středočechům trestné střílení. Proti domácímu Klikovi se rozjel Vojtěch Polák, který se nemýlil a poslal Bruslařský klub do vedení. Přestože Litvínov soupeře v úvodním dějství přestřílel, radosti v podobě střelené branky se nedočkal.

Utkání pokračovala ve vysokém tempu a emoce postupně gradovaly. Ve 31. minutě Jaroslav Bystřický a Tomáš Vyroubal vyfasovali za bitku pětiminutový trest a odešli do kabin. Při následné početní výhodě se opět zadařilo Středočechům. Po souhře Lislera s Polákem se puku chopil Marek Vlasák a překonal Kliku.

Mladé Boleslavi se povedl vstup i do třetí pasáže. Půlminuty od vhazování nekompromisně Vojtěch Polák zvýšil na 3:0. I když se mohlo zdát, že je dobojováno, Severočeši nesložili zbraně a nadále zkoušeli přelstít boleslavského strážce. Snaha se jim vyplatila a v čase 47:16 využil přesilovou hru Jan Ekrt. Necelé tři minuty před závěrečnou sirénou okusila Verva hru bez gólmana a i z ní nakonec těžila. Marek Slavík vykřesal 80 vteřin před koncem naději na srovnání, když snížil na 2:3. Mladá Boleslav ale nepřipustila drama v podobě vyrovnání a z Litvínova si za těsnou výhru 3:2 veze tři body. V tabulce jí tak patří čtvrtá pozice, na první Vítkovice ztrácí dva body, avšak má odehráno o dva zápasy méně.

HC VERVA Litvínov:
Martin Tvrzník: „Měli jsme dobrou první třetinu. Myslíme si, že nám utkání uteklo ve druhé třetině, kdy Mladá Boleslav lepší o kousek. Byla rychlejší, aktivnější. Trápila nás zbytečné vyloučení, co nás stála síly. Klobouk dolů, že jsme se dokázali vrátit do zápasu ze stavu 0:3. Měli jsme proměnit šance v prvních dvou třetinách.“
Václav Pletka:„Z naší strany to byl dobrý zápas, ale prvních deset minut nás soupeř dostal pod tlak. Pak jsme se z něj trošičku vymanili a dali gól. Myslím, že druhou třetinu jsme zvládli dobře. I na začátku třetí třetiny jsme měli hodně šancí a odskočili jsme na tři góly. Měli jsme plno šancí dát ještě další góly. To se nám nepovedlo, pak jsem dostali z přesilovky gól na 1:3 a soupeř najednou ožil a vrátil se do hry, kde dali šťastný druhý gól. Poslední tři minuty jsme byli pod tlakem, naštěstí jsme ubránili. Jsme rádi za tři body.