BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři berou ze zdánlivě ztraceného zápasu se Spartou bod

20. 11. 2022
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

4:5sn

0:3, 1:0, 3:1 - 0:0

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 38. Zvagulis (Malínek, Lisler), 41. Polák (Malínek), 46. Polák (TS), 52. Lisler (Malínek, Vlasák) – 10. Hrabík (Böhm, Tůma), 15. Fábry (Hrabík, Senčák), 19. Böhm (Senčák, Tůma), 47. Tůma (Žmola, Theimer), rozh. náj. Senčák. Rozhodčí: Wagner, Bernat – Kajínek, Maštalíř. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 91. Střely na branku: 41:34. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4 - 4:5.

BK Mladá Boleslav

Hora – Vochvest, Sypecký, Vlasák A., Němec, Hrouda, Hlinský, Moravec (C) – Hruška, Gardoň, Vítek – Malínek, Půček (A), Lisler – Vlasák M., Polák, Vimmer – Zvagulis, Hradec, Šachl

HC Sparta Praha

Lokajíček – Tůma, Böhm, Šindelek, Červenka (C), Bartoň, Pavlák – Václavík, Senčák, Hamršmíd – Hrabík, Fábry, Hraboveckij – Vašíček, Stěpančuk, Bareš (A) – Theimer, Mácha, Žmola

M l. B o l. – Na zápas 23. kola DHL extraligy juniorů přijela do ŠKOENERGO Areny pražská Sparta. Ač Bruslaři na začátku první třetiny soupeře zmáčkli, byla to Sparta, kdo střílel góly a přesilové hry se ukázaly být v této činnosti rozhodující. V dalším průběhu to platilo i pro opačnou stranu a Bruslaři hrozivě vypadající tříbrankový náskok soupeře smazali. Při tom proměnili i trestné střílení. Zápas nakonec díky boleslavskému návratu do hry dospěl do prodloužení a pak do nájezdů, v nichž byl úspěšnější pražský soupeř.

Zpočátku Bruslaři zatlačili svého soupeře do jeho obranného pásma, avšak z územní převahy nevyplynulo nic efektivního, třebaže brankář Lokajíček puky více vyrážel než chytal. Sparta se rozjela až později a udeřila hned ve své první přesilovce v 10. minutě, kterou po necelé půlminutě využil Ondřej Hrabík. Po této přesné střele se obraz hry malinko změnil a více se taktizovalo. Dokud nepřišlo další boleslavské vyloučení, které hosté využili už po pouhých pěti vteřinách. Andrej Fábry se totiž ocitl sám u levé tyče a nehlídán soupeřem neměl potíže usměrnit směr puku do odkryté brány. V závěru v 18. minutě šla Boleslav opět do čtyř a za minutu Jakub Hora lovil puk ze sítě potřetí. Tehdy opět propadla obrana a celá pravá strana zůstala volná. Pro odražený puk si mohl dojet na kruh blízko k bráně obránce Martin Böhm, na kterého také zívala poloprázdná branka. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:3.

Bouře v kabině vyvrhla na led na druhou třetinu jiný tým, jenž hrál lépe dozadu, hlavně při oslabeních. Snížení stavu Boleslavi sice nepřinesla větší dravost směrem dopředu, ale aspoň se zastavil postup soupeře. Toho velice podržel brankář Lokajíček, jenž si poradil s dalekonosnými pokusy Moravce. David Hora měl na druhé straně také dost práce a v jednom oslabení si skvěle poradil s Červenkovou ránou ze střední vzdálenosti. Dlouho to vypadalo, že třetina dopadne bezbrankově, i vlivem soustředění se Sparty na obrannou hru, ale nakonec při vyloučení hostí se prosadil Krister Zvagulis díky tomu, že se Bruslařům povedlo sparťanskou obranu rozhodit podobně, jako v první třetině oni jim. Před sirénou šli hosté opět do čtyř a to mělo zásadní vliv na další průběh zápasu.

Na úvod třetí třetiny totiž Bruslaři rychlým gólem snížili na rozdíl jediné branky a postaral se o to Vojtěch Polák z pravé strany. Díky tomu byla Boleslav opět plnohodnotně ve hře a tvrdě se bojovalo. V jednom momentě až příliš tvrdě a v 46. minutě nařídil sudí trestné střílení. Toho se ujal opět Vojtěch Polák a pomalým postupem vpřed zmátl Lokajíčka, aby odkryl prostor za sebou. Bylo vyrovnáno, ale jen 36 sekund, neboť si Sparta bleskově vzala vedení zpět zásluhou Jakuba Tůmy. Boleslav, jež v této třetině viditelně ožila, ale nedovolila Spartě zamknout modrou a trápila soupeře před jeho brankovištěm. A to tak dlouho, až šli hosté opět do čtyř a dělovkou Oskar Lisler od pravého kruhu opět srovnal. V posledních osmi minutách základní hrací doby si už nikdo vyloženou gólovku nevypracoval a šlo se do prodloužení.

To mělo zajímavý průběh, neboť se rozjíždělo velmi pomalu, kdy ani jeden z týmů moc nevěděl, co s pukem. Pak oba týmy zkoušely sólové akce a nakonec oba gólmani museli ukázat, co umí, když se do puku útočníci pořádně opřeli. Poslední minuta byla značně rozkouskovaná oddechovými časy a Sparta zkusila nevídanou taktiku odvolat na poslední půlminutu gólmana, aby hrála čtyři na tři. Risk nevyšel a Fábry Davida Horu nepřekonal. Šlo se tedy do nájezdů, kdy v druhé sérii daly oba celky po jedné brance. Sparta ve třetí sérii vyměnila gólmana a Lokajíček za svá záda už nepustil nic, dokud v sedmé sérii nevyzrál na Davida Horu David Senčák. Bod navíc tedy putoval do Prahy.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Do zápasu jsme vstoupili dobře, na deset minut jsme dostali Spartu pod tlak a byla škoda, že jsme z toho nedali nějaký gól. Potom jsme měli desetiminutový výpadek, kdy jsme udělali fatální chyby, které soupeř potvrdil a proměnil. My jsme si něco řekli v kabině a klukům patří dík, že za stavu 0:3 to nezabalili a dotáhli to na 4:4. Škoda, že jsme to neotočili v nájezdech. Ale nebýt toho desetiminutového výpadku, tak zápas z naší strany nebyl špatný. Desetiminutový výpadek si v zápasech nemůžeme dovolit, protože nás to pak stojí body.
HC Sparta Praha:
Tobiáš Slavíček: Začali jsme špatně, Boleslav nás přehrávala, ale my jsme dali tři góly v přesilovkách a odskočili jsme na 3:0. Bohužel jsme potom úplně přestali hrát, nedělali jsme to, co jsme měli dělat a soupeř vyrovnal, dotáhl se. Za výhru v nájezdech jsme rádi.