Junioři otočili zápas v Pardubicích a vezou domů tři body

26. 11. 2022
napsal Vojtěch Drbohlav

1:2

0:0, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 31. Sydorenko – 52. Polák, 59. Polák. Rozhodčí: Čáp, Pilný – Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Matěcha – Tvrdík, Koudelka, Bárta, Rájek, Helikar, Vachun – Sydorenko, Štetka (C), Burda, Pavlata, Fiala, Kubíček, Novotný (A), Jaša, Kalužík, Tomas, Gromadzki

Forst – Vochvest, Sypecký, Vlasák A., Němec, Hrouda, Hlinský, Moravec (C) – Hruška, Gardoň, Šachl, Malínek, Půček (A), Lisler, Vlasák M., Polák, Vimmer, Zvagulis, Hradec (A), Vyroubal

P a r d u b i c e - Boleslavští junioři měli vydřený zápas utkání v Pardubicích. Jednogólové vedení domácích zvrátili a díky výbornému střelci Vojtěchu Polákovi zvítězili 2:1 a dovezli do Mladé Boleslavi tři body za výhru v základní hrací době.

V první třetině nebyl k vidění příliš atraktivní hokej, ke střelám se dostávali domácí i hosté. O vyložené gólové příležitosti se ale nejednalo, ačkoliv Dynamo už po dvou minutách mělo možnost přesilové hry po vyloučení Malínka. V závěru periody dostal pardubický Bárta čtyřminutový trest za podrážení a nesportovní chování, nicméně navzdory několika zajímavým příležitostem Bruslaři neskórovali. Stav tak zůstal bezbrankový.

Zbytek oslabení už Východočeši přežili ve větším klidu, navíc ubránili další přesilovku, tentokrát po vyloučení Vachuna. Odměnou jim byl vedoucí gól v polovině základní hrací doby. O branku na 1:0 se postaral Mykyta Sydorenko, jehož střela nakonec skončila za zády Daniela Forsta. Zprvu se přitom zdálo, že mladoboleslavský brankář puk zachytil. Druhou třetinu vyrovnaného střetnutí zakončila početní výhoda týmu kouče Jiřího Malinského, k navýšení vedení však nedošlo.

To nakonec domácí juniory mrzelo. Ve třetí části se kvůli trestům na obou stranách dvakrát hrálo čtyři na čtyři. První taková chvíle zůstala bez využití, ta druhá už ne. Když na trestné lavici seděli domácí kapitán Pavol Štetka a mladoboleslavský obránce Adam Vlasák, dosáhli svěřenci Václava Pletky vyrovnání. V 52. minutě se o něj postaral Vojtěch Polák, přičemž kotouč po jeho střele doklouzal těsně za brankovou čáru. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy se trefou k pravé tyči brány Lukáše Matěchy prosadil opět nejproduktivnější hráč středočeského celku, skvělý Vojtěch Polák. Pardubice poté odvolaly brankáře a rovněž si vyžádaly oddechový čas. Vyrovnat už však nedokázaly a s Mladou Boleslaví znovu prohrály jednogólovým rozdílem. Mladá Boleslav si tak z východu Čech odvezla tříbodovou výhru.