Junioři nezvládli druhou třetinu, Vítkovice berou tři body

napsal Tomáš Taybner

1:5

0:1, 0:3, 1:1

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 53. Lisler (Gardoň) – 4. Bystroň (Bialy, Štiak), 22. Kubík (Pavelec), 24. Milata, 36. Štiak (Chaloupka, Krejsa), 58. Pavelec (Smolka, Sluszarczyk). Rozhodčí: Bejček, Valda – Štěpánek, Pěkný. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 158. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

Stuchlík (Forst) – Němec, Hrouda, Sypecký, Vochvest, Vlasák A., Moravec "C" – Půček "A", Hruška, Vyroubal, Vítek, Gardoň, Vlasák M., Polák, Vimmer, Zvagulis, Hradec "A", Šachl, Malínek, Lisler

Bartošák (Irgl) – Chaloupka, Puchala, Fibigr, Bialy, Prčík, Bystroň "A", Smolka – Štiak, Chlán, Vehovský, Macias, Milata, Pavelec, Glas, Krejsa "C", Sluszarczyk, Přibyl, Kotásek "A", Kubík

M l. B o l. – Junioři do zápasu nastupovali z pozice lídra tabulky a proti druhé Rideře si chtěli zajistit větší bodový náskok. Po první periodě prohrávali o gól, ale Vítkovice ve druhé části přidaly další tři přesné zásahy a snížení z hole Lislera už jen připravilo pohotového Bartošáka o čisté konto. Série Bruslařů, při které bodovali v posledních 11 zápasech v řadě, skončila. Už zítra junioři nastoupí proti Ocelářům.

Bruslaři do zápasu vstupovali za povzbuzování Boleslavské smečky, která si našla cestu na stadion, aby naše mladíky podpořila. Dobrou šanci měl Zvagulis, který se dostal za obránce Ridery, ale tváří v tvář Bartošákovi neuspěl. Po slibném úvodu se však paradoxně prosadili hosté. Po pasu Bialyho z modré čáry dostal dostatek prostoru pro střelu obránce Michal Bystroň, kterému se z pravého kruhu podařilo trefit mezírku mezi Stuchlíkovými betony. Další gól mohl přidat Přibyl poté, co se protáhl mezi boleslavskými obránci. Stuchlík však své spoluhráče podržel a navýšení stavu nepovolil. Na druhou stranu v 15. minutě uháněl Polák, jenže ho jeden z hostů dokázal na hranici pravidel zastavit.

Úvod druhé části patřil vítkovickým hráčům. Ti se v čase 21:19 dostali do dvoubrankového vedení, když do přečíslení ujeli Pavelec a Kubík. Pavelec z pravé strany poslal přesný pas na zadní tyč a Martin Kubík dopravil puk do branky. Za další dvě minuty vyplaval puk na pravém kruhu a Martin Milata z jízdy vypálil ostrou ránu na vzdálenější tyč - 0:3. Bruslaři dostali šanci na reparát, když hosté špatně střídali. V přesilovce na branku Bartošáka pálil Vimmer, Gardoň a Hradec, který tečoval nástřel Moravce, ale ani jednou puk neskončil za zády vítkovické jedničky. Ve 31. minutě Stuchlík okradl Krejsu o gól, když na poslední chvíli zastavil střelu do prázdné branky. V čase 35:58 vystřelil Chaloupka a před brankou důrazně doráželi dva hráči Ridery a Matěj Štiak dokázal kotouč doklepnout do sítě.

Ve třetí třetině byla k vidění strkanice mezi kapitánem Bruslařů Moravcem a hostujícím obráncem Chaloupkou, kterou rozhodčí rozehnali a oba borci dostali dvouminutové tresty. V 53. minutě se hrálo znovu ve čtyřech a Bruslaři se dokázali dostat do krátkého tlaku, při kterém hosty zamkli v pásmu. Po přistrčení Gardoně se k puku dostal Oskar Lisler, který se protáhl až do mezikruží a přesnou ranou k pravé tyči rozradostnil diváky ve ŠKOENERGO Aréně. Další snažení Bruslařů už gól nepřineslo, zatímco hosté udeřili naposledy. V přesilovce po faulu Vyroubala to zařídil Petr Pavelec, jenž do branky dopravil puk poté, co Smolka od modré čáry trefil tyč.

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Soupeř byl jasně lepší a vyhrál zaslouženě.
HC VÍTKOVICE RIDERA:
Pavel Trnka: Dneska z naší strany celkem solidní zápas, ačkoliv zase tak často nechválím. Hlavně ze začátku jsme byli opticky víc na kotouči, ale nebyla tam ta efektivita. To se nám podařilo změnit ve druhé třetině, kde jsme vlastně soupeři odskočili. Ten výsledek, ačkoliv jsem za náš výkon rád, není úplně vypovídající, protože Boleslavští hráli dobře. Jsem rád, že jsme zvládli vyhrát za tři body a děkuji za to klukům.