Střelnici juniorů ve Zlíně vedl třígólový Polák

28. 2. 2023

7:1

1:0, 2:1, 4:0

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 13. Polák, 23. Moravec (Hradec, Gardoň), 26. Gardoň, 48. Vimmer (Lisler), 57. Hradec, 57. Polák (Malínek), 60. Polák (Malínek) – 32. Chludil (Čechmánek, Laciga). Rozhodčí: Vrba, Čech – Mikšík, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

Stuchlík (Forst) – Moravec "C", Sypecký, Němec, Vochvest, Rajgl, Vlasák A. – Vimmer, Hradec "A", Malínek, Gardoň, Moyseyev, Polák, Hruška, Zvagulis, Vítek, Lisler, Král, Hrouda "A"

Málek (Uherek) – Šišák, Burian, Nábělek "C", Hamrla, Špaňhel, Mikel – Kaláč, Tomek, Pilát, Heš "A", Frömel, Marek, Matúšů, Chludil "A", Laciga, Čechmánek, Klimek

M l. B o l. – Bruslaři během posledního únorového dne vydali do Zlína, kde se hrálo odložené utkání 29. kola DHL extraligy juniorů. Naši junioři byli v zápise vedení jako domácí, přesto se utkání hrálo na druhé straně republiky. Po dvou třetinách zeleno-bílí vedli 3:1, ve třetí třetině si stejně jako v Litvínově zastříleli. Nejlepší střelec týmu, Vojtěch Polák, během poslední periody zkompletoval hattrick, trefili se také Štěpán Vimmer a Vojtěch Hradec. Teď se Bruslaři přesunou zpět do ŠKOENERGO Arény, kde v pátek od 13:00 hostí Spartu, v sobotu pak dorazí Plzeň.

Na zlínském ledě se Bruslaři nevyvarovali brzkému vyloučení, když už na startu 5. minuty nabídl Beranům přesilovku boleslavský obránce Hrouda. Bek s šestnáctkou na zádech naštěstí pro svůj tým strávil za katrem celých 120 sekund a Bruslaři ji tak přečkali bez úhony. Možná i díky tomu se dostali do psychické pohody, která v čase 12:49 vyústila v první gól zápasu. Střelecký účet utkání otevřel ten nejpovolanější - Vojtěch Polák. Nejlepší kanonýr Bruslařů poslal své mužstvo do vedení svým pětadvacátým gólem sezóny. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro hosty, kteří na zlínském ledě zvládli i druhé oslabení první periody.

Ve 23. minutě si hru v početní převaze vyzkoušeli i borci v bílo-zeleném a ačkoliv Bruslaři nevykazují známky excelentní přesilovky, hned první šance využili. Přesilovku už po 35 sekundách využil kapitán Tomáš Moravec, jenž po naražení si s Hradcem přesně pálil z levého kruhu. Už za další dvě minuty předvedl parádní sólo Matěj Gardoň, jenž si s pukem od modré vyjel až před branku, odkud potřetí překonal domácího gólmana Málka. Ve 32. minutě snížil Lukáš Chludil, Bruslaře to ale nijak nepoznamenalo a Málek byl nadále velmi vytížený. Nebýt jeho zákroků další změny skóre by přinesly nadějné šance Malínka a Gardoně.

Ve třetí části chtěli Berani navázat na Chludilovu úpravu skóre, nedokázali se ale vyvarovat faulům. Markův trest ještě Bruslaři nevyužili, vyloučeného Špaňhela už ale z trestné lavice vyhnali, když na levém kruhu zůstal nepokrytý Štěpán Vimmer. Poté se bílo-zelení ubránili v oslabení a v posledních minutách definitivně potvrdili výsledek utkání. V 57. minutě nejprve do brejku ujel Vojtěch Hradec, následně Malínek při přečíslení tří na jednoho připravil jednoduchou pozici pro Vojtěcha Poláka. Stejný hráč v 60. minutě ujel zlínské obraně a po bekhendovém blafáku přidal svůj třetí gól zápase. Bruslaři tak ze Zlína, kde byli vedení jako domácí, vezou tři body a Berany porážejí i počtvrté v letošní sezóně.