BK MLADÁ BOLESLAV

Dorostenci poprvé v sezoně doma prohráli

19. 11. 2022
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

1:2

0:0, 0:0, 1:2

HC Dynamo Pardubice

Statistiky

Branky a nahrávky: 60. Král (Hurt, Kristek) – 55. Šmerda (Úlehla, Pilař), 56. Lempach. Rozhodčí: Bernat – Beneš, Janíček. Vyloučení: 8:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 185. Střely na branku: 19:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

BK Mladá Boleslav

Císař – Fišer, Šilhavý, Křivánek, Kubíček, Průšek, Kovář, Trefil, Beran, Hurt, Kurka, Vojáček, Steklý, Kristek, Král, Lev, Šindelář

HC Dynamo Pardubice

Tuláček – Vápeník, Šmerda, Oliva, Kaštánek, Úlehla, Křečan, Švec, Krčál, Mikeska, Pražan, Pilař, Korec, Lempach, Kučera, Kantor, Bartoň, Rolinek

M l. B o l. – Dorostenci na domácím ledě ještě neprohráli – takové tvrzení platilo před sobotním zápasem zápasem. Jenže pak na mladoboleslavský led dorazili hokejisté z Pardubic. Utkání s nimi bylo dlouho vyrovnané a především bezbrankové, rozhodly de facto až poslední minuty zápasu. A bohužel v neprospěch Bruslařů, za které se trefil pouze Patrik Král.

První třetinu rozehrály oba týmy opatrně a s rozvahou. Diváci byli svědky boje ve středním pásmu, který rozsekli až rozhodčí, kteří nešli pro vyloučení daleko a v sedmé minutě byl domácí Vojáček prvním, ale jistě ne posledním, vyloučeným v zápase.

Druhé dějství se neslo ve stejném duchu jako to první, jelikož rozhodčí na míře vyloučení přidali a utkání se více kouskovalo. Celkem do konce druhé třetiny padlo sedm trestů. Změnu skóre to ovšem nepřineslo. Nutno podotknout, že když už se hráči odhodlali k zakončení, tak oba gólmani byli bezchybní a excelovali.

Třetí perioda nám po dlouhém čekání konečně nabídla branky, ale bohužel pro domácí ve špatné bráně. Po kombinaci v mezikruží dal první gól Samuel Šmerda a následující branku vstřelil Štěpán Lempach. Tyto dva góly vstřelili hráči Pardubic ve sledu jedné minuty a domácím už se hledaly těžce síly na obrat. Přece se ale dvacet sekund před koncem trefil Patrik Král, pro Bruslaře to ale znamenalo již jen kosmetickou úpravu skóre.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
David Vrbata: Bohužel jsme nebyli produktivní a odehráli jsme slušné utkání. Můžeme poděkovat soupeři za utkání.
HC Dynamo Pardubice:
Michal Mikeska: Domácí byli favorité a my už jsme neměli jinou cestu než vítězství. Potvrdilo se, že přesilovky jsou pro nás spíše trest než odměna, nicméně jsme zvítězili a získali jsme potřebné body pro zbytek sezony a jsme nesmírně šťastní.