BK MLADÁ BOLESLAV

B tým si poradil s Žabonosy a vyšvihl se na první místo

8. 10. 2022
napsal Lukáš Chuchválek
BK Mladá Boleslav

6:1

4:0, 0:0, 2:1

HC Žabonosy

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Rudolph (Tregl), 13. Tregl (Kerda), 13. Tregl (Rudolph, Mareš), 17. Čermák (Hochman), 46. Moucha (Tregl), 60. Rudolph (Mareš) – 53. Paroubek (Smejkal, Hutla). Rozhodčí: Jelínek – Matějček, Stanko. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 61. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1.

BK Mladá Boleslav

Hora – Zvolenský, Málek, Kadeřábek J., Bílek, Stehlík – Mareš (A), Rudolph, Rovný – Hochman, Kerda, Tregl – Vondrlík (C), Kadeřábek T. (A), Moucha – Čermák

HC Žabonosy

Křivánek (21. Svoboda) – Pýcha, Pomichálek, Hlaveš (C), Paroubek, Zelený – Malina, Čtvrtečka, Kunášek – Mejzr (A), Hutla, Hrachovec – Nekvasil, Zemánek, Smejkal – Kedršt, Charvát

M l. B o l. – Na 5. kolo Krajské ligy Středočeského kraje zavítal na Malou halu celek z Žabonos, jenž zaujímá ve východní skupině poslední místo. Ačkoliv Bruslaři si brzy díky Davidovi Rudolphovi a Dominikovi Treglovi, dvougólovým střelcům zápasu, vybudovali pohodlné vedení, Žabonosy nic nevzdávaly a tlačily se do útoku, kde to skvěle zavřel juniorský brankář David Hora, jenž inkasoval pouze jedinkrát. Bruslaři nakonec vsítili až šest gólů, což je díky vysoké prohře dosud první Kutné Hory v Poděbradech katapultuje do čela skupiny.

Už v úvodních minutách měla Boleslav nad svým soupeřem navrch, co se týče četnosti útoků a střel na bránu. V jednom případě hostujícího brankáře Lukáše Křivánka zachránila tyčka. Ale od 8. minuty už lovil puky ze sítě. Skóre zápasu otevřel David Rudolph, načež se soupeř snažil ihned srovnat stav, jenže na to byli Boleslavané připraveni. A ve 13. minutě se v rychlém protiútoku trefil Dominik Tregl. Stačilo jen pouhých patnáct vteřin, aby se Dominik Tregl radoval z přesného zásahu podruhé. S nepříznivým vývojem se snažil něco udělat Michal Charvát, ale pak Boleslav udeřila počtvrté, kdy si vychutnal gólmana osamocený Michal Čermák. Paradoxně nejnebezpečnější byly Žabonosy ve vlastním oslabení, kdy nepříjemně tečoval Dan Hutla. Měli i další šance, avšak zastavil je David Hora. Po první třetině tedy domácí vedli 4:0.

Druhé dějství už ale žádnou gólovou nadílku nepřineslo. Hosty povzbudilo vystřídání gólmana a lépe bojovali ve středním pásmu i v obraně. I proto nebylo tolik střel jako v první třetině. Navíc se zdálo, že Boleslav pod dojmem vysokého vedení polevila, čehož se soupeř snažil využít. Například když od modré letící kotouč zkoušeli propasírovat za Davida Horu před brankovištěm dotírající Dan Hutla a Jan Smejkal. Přišly i další šance hostů, ale vše dokázala Boleslav i zásluhou gólmana ustát. Bruslaři se nenadechli ani v přesilové hře a po jejím skončení se hra neustále přelévala ze strany na stranu. Dobrou šanci měl hostující Mejzr se svou střelou namířenou na růžek, leč puk do sítě nepropálil. Až v závěru třetiny se Boleslav trochu vzchopila a zasypala Svobodu několika střelami.

V závěrečné třetině hned zkraje zazvonila za Horou tyč, jež Bruslaře pro teď zachránila. O pár minut později se však radovali opět domácí, když Lukáš Moucha dostal prostor u levé tyče a měl dost času si připravit si střelu. I za stavu 5:0 se Žabonosy tlačily do útoku a Petr Pýcha málem vymetl šibenici, kdyby Hora nevystavil lapačkou letícímu puku stopku. Přesto se hosté zaradovali z čestného úspěchu v 52. minutě, když Davida Horu konečně překonal po buly Tomáš Paroubek. K další trefě by bývali dostali možnost v přesilové hře, jenže Boleslav je prakticky k ničemu už nepustila. Naopak přidala minutu před koncem ještě jeden gól, kterým David Rudolph, také po buly, stanovil konečné skóre. Jak se ale blížil konec zápasu, přišly nějaké drobné třenice mezi oběma celky, ale nebylo to nic vážného. Tři body s koncem utkání zůstaly v Boleslavi.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Máme tři body. I když byl výsledkově zápas takto jednoznačný, určitě nebyl jednoduchý. Nechci říct, že bychom soupeře podcenili, protože jsme ho určitě nepodcenili. Vstoupili jsme do zápasu dobře, napadaly nám tam v první třetině rychle čtyři góly. Mohlo to být v klidu, ale pak jsme se tomuto přizpůsobili. V bráně nás podržel David Hora, který podal super výkon. Škoda, že nemá nulu, ale jinak jsme to ubojovali a klukům musím za to poděkovat.