BK MLADÁ BOLESLAV

Výborný výkon B-týmu v čele s brankářem Schwarzem

26. 11. 2022
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

6:2

2:0, 3:1, 1:1

HC Junior Mělník

Statistiky

Branky a nahrávky: 4. Vondrlík (Kadeřábek, Bartoš), 5. Bílek (Kerda), 22. Bartoš (Rovný, Kadeřábek), 30. Kerda (Málek, Ficek), 35. Ficek (Kadeřábek, Rovný), 55. Kadeřábek (Rovný, Kadeřábek) – 36. Martinec (Stinka), 60. Vernek (Cafourek) . Rozhodčí: Müller – Bejda, Buček . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 82 . Průběh utkání: 5:0, 5:1, 6:1, 6:2 .

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Vondrlík, Bartoš, Zvolenský, Michal, Kadeřábek, Bílek, Málek – Kadeřábek, Rudolph, Tregl, Moucha, Ficek, Mareš, Christov, Rovný, Kerda, Čermák

HC Junior Mělník

Houserek – Kapoun, Škutina, Prejza, Cicvárek, Chvátal, Cafourek, Kotek – Litera, Šubrt, Vernek, Stinka, Šimon, Richtr, Martinec

M l a d a B o l e s l a v - Zápas B týmu se vyvíjel pro Bruslaře dobře už od samotného začátku, když po velice krátkém úvodním tlaku převzali otěže zápasu domácí a pevně je drželi až do začátku třetí třetiny, kde už byl zápas minimálně z hlediska skóre rozhodnutý. Mělník tahal celý zápas za kratší stranu lana, ale nutno podotknout, že hráli pohledný hokej. Domácí se mohli spolehnout na výborného brankáře Schwarze, který tým několikrát podržel.

Do první třetiny rozhodně vstoupili aktivněji hosté z Mělníku, avšak Bruslaře trochu vysvobodil rozhodčí Müller, který nekompromisně odpískal faul kolenem hostujícího hráče a mladoboleslavští měli šanci na vstřelení branky, kterou záhy využil Vondrlík po pohledné kombinaci v útočném pásmu. Další zásah přidal jen po několika vteřinách Bílek. Domácí dále jen kontrolovali hru a puk soupeři moc nepůjčili. Nutno podotknout, že domácí brankář Schwarz v utkání svůj tým několikrát podržel a předvedl kvalitní zákroky.

I ve druhém dějství bylo k vidění několik branek. Skóre ve druhé třetině otevřel Bartoš, když po kombinaci okolo branky Housereka přesně zamířil. Střelecky úspěšný byl také Kerda, který se dostal k teči po nahození Málka. Následně si vyrazil po „Haškovsku“ z branky Schwarz a založil útočnou šanci na jejímž konci stál střelec páté branky Ficek. Byli jsme svědky rychlé odpovědi ze strany hostů, za které prolomil střelecké trápení Martinec. Další branku nikdo v druhé třetině nepřidal.

Ve třetině třetí se hokej vyrovnal a bylo vidět vysoké nasazení hráčů z Mělníku, kteří svou hru zpřesnili a často se dostávali do útočného pásma, ale tam většinou narazili na výborně chytajícího brankáře Schwarze, který předvedl výborný výkon. Šest minut před koncem zápasu začal akci Tomáš Kadeřábek, když na konci této akce stál jeho bratr Jan Kadeřábek, který zamířil přesně. Kosmeticky upravovali skóre hosté sedm vteřin před poslední sirénou v čele s Vernekem, který se dostal k samostatnému úniku a překonal brankáře Schwarze.

Ohlasy trenérů

Trenér Milan Ficek: Dneska musím kluky pochválit za bojovnost, disciplínu a odvedený výkon. Sami vidíme, že když se maká, tak jde vše lépe. Gólman nás dnes také podržel, takže super. Děkuji klukům za odvedený výkon!

×
Dnes v 17:45 | JUN
Mountfield HK
BK Mladá Boleslav