BK MLADÁ BOLESLAV

B tým zažil pět minut hrůzy, ve kterých přišel o body

10. 12. 2022
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

3:6

2:0, 1:1, 0:5

HC Poděbrady

Statistiky

Branky a nahrávky: 9. Kerda (Rudolph), 18. T. (Vondrlík, Málek), 23. Moucha (Kerda, Bílek) – 21. Čapek (Rindoš, Bartoň), 46. Karoch (Kubát, Jelínek), 55. Rindoš (Čapek), 57. Rindoš (Čapek), 59. Sladký, 60. Čapek (Ševc) . Rozhodčí: Jelínek – Záhora, Kusý . Vyloučení: 7:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 58 . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:6 .

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Vondrlík, Zvolenský, Bartoš, Kadeřábek J., Bílek, Málek, Kadeřábek T., Rudolph, Tregl, Hochman, Moucha, Mareš, Kerda, Rovný, Ficek, Christov

HC Poděbrady

Bílek – Bartoň, Ševc, Žalud, Sladký, Vošta, Karoch – Čapek, Kubát, Milaniak, Rindoš, Jelínek, Toupal, Mrkus

M l. B o l. - Bruslaři odehráli velmi kvalitní utkání ve kterém přes 45 minut vyhrávali. Schwarz předváděl senzační zákroky a celou dobu držel tým nad vodou. Boleslavští mohou litovat nevyužitých šancí v zápase, kterých bylo požehnaně, jelikož v 55. minutě se trefil Rindoš, který srovnal a následně i dal další branku. V posledních pěti minutách se domácí kádr položil a Poděbrady si v klidu došli pro pohodlný náskok.

V první třetině se domácí ujali vedení po přesilové hře, kterou ještě nevyužili, ale jen pár sekund po vjezdu trestaného hráče na led prostřelil hostujícího brankáře Dušan Kerda. Platonickou převahu Poděbrad nedokázal ani Martin Ševc, kapitán Poděbrad a nový sportovní ředitel Bruslařů, překonat. Umění vstřelit gól při početní převaze ukázali domácí už při prvním gólu, při druhém vyloučení hostů se do odkryté branky trefil Kadeřábek. Poděbrady měli převahu jen územní, když už se odhodlali k zakončení, tak domácí podržel skvělý Schwarz.

V druhém dějství se začalo velice aktivně, ale bohužel se tempo postupně jen zmenšovalo. Přesilovou hru hostů využil Čapek nad rameno Schwarze. Jen o čtvrt minuty později uletěl Moucha všem obráncům Poděbrad a překonal brankáře Bílka. Od této branky se tempo i kvalita hry zhoršila a největší šance měli Poděbrady až ke konci třetiny, když měli k dispozici přesilovou hru.

Závěrečnou třetinu odstartovaly oba týmy opatrně a nejvíce na pilno měli rozhodčí, kteří hned několikrát vylučovali. Vyvrcholením vylučování bylo trestné střílení, které Poděbrady neproměnily po výborném zákroku Schwarze. Krátce po skončení přesilovky pro hosty zamířil přesně Karoch a Poděbrady se přiblížili na rozdíl jediné branky. Následně to bylo pět minut hrůzy, ve kterých Poděbrady senzačně pro ně otočili průběh utkání a vyhráli 6:3. Strůjcem obratu byl jednoznačně hostující Rindoš, který prvně vyrovnal, a následně vstřelil vítěznou branku.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Dnes nebudu hodnotit tak pozitivně jako minule, i když jsme celou dobu prakticky vedli a soupeř musel dotahovat. Bohužel se to pak otočilo. My jsme konec nezvládli, jak z pohledu vyloučení, či oslabení. Soupeř přesilovky umí a využil je. Děkuji klukům za zápas.