BK MLADÁ BOLESLAV

Poslední zápas základní části B tým zvládl. Porazil Kutnou Horu

19. 2. 2023
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

3:1

2:0, 0:0, 1:1

SK Sršni Kutná Hora

Statistiky

Branky a nahrávky: 10. Vondrlík (Málek, Moucha), 14. Kadeřábek T. (Rovný), 41. Bartoš (Kadeřábek T.) - 55. Klazar (Kadlec) . Rozhodčí: Raška - (Šubrt, Marvan) . Vyloučení: 3:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 41 . Průběh utkání: 3:0, 3:1 .

BK Mladá Boleslav

Schwarz – Bílek, Zvolenský, Kadeřábek J. (A), Michal, Bartoš, Málek – Čermák, Rovný, Kadeřábek T. (A), Mareš, Tregl, Hochman, Moucha, Vondrlík (C), Ficek

SK Sršni Kutná Hora

Jelínek – Havelka, Chmelař, Bašus, Švejda (C), Havránek -Tvrdík, Kadlec, Klazar, Sádlo, Dytrych, Hobza, Kadlec, Jiráň, Beran (A)

M l a d a B o l e s l a v - Poslední zápas základní části Krajské ligy mužů dopadl lépe pro mladoboleslavský B tým, který měl hostím z Kutné Hory, co vracet po listopadové porážce. Zápas měl velice jednolitý průběh a to v drtivé části času pro domácí celek, ačkoliv hostující brankář Jelínek své mužstvo častokrát podržel.

Bruslaři z Mladé Boleslavi byli silnou část první periody aktivnějším týmem. Z této převahy vyprodukoval několik střeleckých pokusů, kde střely Vondrlíka a Kadeřábka skončili za zády Jelínka. Domácí častokrát zkoušeli pálit z dálky, ale na tento typ střel měl brankář hostí Jelínek recept. V posledních minutách třetiny se ozvali také kutnohorští Sršní, kteří ve 14. minutě utkání vyslali první střelu na brankáře Schwarze, který zatím drží svůj tým nad vodou.

Druhá perioda nám nepřinesla žádnou branku, včetně velkých brankových příležitostí. Domácí kontrolovali hru s pukem na holi. Kutnohorští Sršni se nedostali k žádné velké šanci, i přes to že hráli dvakrát přesilovou hru. Druhá třetina nám toho moc nenabídla.

Třetí perioda se jen dohrávala a Kutná Hora nekladla k výsledku velký odpor. Domácí kontrolovali hru s pukem na holi. Oba týmy nahazovali puk na druhou stranu kluziště a upřímně jsme nebyly svědky dvakrát pohledného hokeje. To nám však nahradila nádherná střela Bartoše, který po Kadeřábkově přihrávce jen tečoval puk mezi Jelínkovy betony. Jediný útočný úspěch Sršni zaznamenali pět minut před závěrečnou sirénou, když se ke střele dostal Klazar.

Ohlasy trenérů

Jiří Klikar: Do zápasu tým vstoupil dobře. První třetina vypadala jednoznačně. Ve druhé třetině jsme byli trochu uspokojení, ale nakonec jsme ve třetí třetině věděli, o co hrajeme a dali jsme do toho vše.