Dorost se nepřízně osudu zbavil až po polovině poslední třetiny

16. 8. 2007

2:1

0:1, 0:0, 2:0

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 51. Belay (Warneke), 55. Arazim - 17. Šaržík. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60.

Beneš - Warneke, Bičišté, Cafourek, Budín - Kadeřábek, Bičiště, Hloušek - Hájek, Hyka, Belay - Holas, Arazim, Jankovský - Nevosad, Krejčí, Král

Grus - Kilián, Kolčava, Fialan, Kubík, Páv, Taraška, Žižka, Šaržík - Káš, Mála, Svoboda - Zeman, Partl, Oplt - Blažek, Mazánek, Ašenbrener - Kotouš, Andrle, Topolančin

M l a d á B o l e s l a v - Soupisku dorostu pro tento zápas doplnila šestice hráčů z o rok nižší kategorie. Jak se ukázalo, byla to velice platná výpomoc. Domácím se podařilo obrátit nepříznivý stav až v závěrečné třetině. Po Šaržíkově gólu z úvodní dvacetiminutovky otáčeli skóre Belay s Arazimem. Dorostenci se o víkendu představí na turnaji v Litvínově a v úterý změří síly v domácím prostředí s pražskou Kobrou.

Oba týmy vkročily do zápasu s vyrovnanými silami a tento dojem na diváky dýchal prakticky po celou dobu jeho trvání. Jako první musel zasahovat hostující brankář Grus, když na něj hned v první minutě vypálil domácí Hájek, ale poté jakoby mladoboleslavský tým štěstěna na hodně dlouhou dobu opustila. Přechody přes útočné pásmo se domácím nedařily podle představ, občasné střely na bránu končily buď mimo síť nebo v lapačce pozorného brankáře. Důkazem toho byla opravdu nadějně vyhlížející akce, kdy se boleslavští Hájek a Belay řítili v přečíslení na bránu vyhrazenou v této třetině pro Severočechy, která ale ani tentokrát neskončila gólem. Naopak velkého zmatku ve třetině domácích využil v 17. minutě chomutovský Šaržík a první branka zápasu byla na světě. Na konci úvodní třetiny si pak domácí tým zahrál přesilovou hru pěti proti třem, ale ta jakoby odrážela zoufalé pokusy boleslavského týmu a zůstala bez využití.

Druhá třetina nepřinesla gól žádný a stejně tak šancí bylo poskrovnu. Hra se neustále přelévala z jedné části hřiště na druhé, oběma týmům se dařil přechod přes střední pásmo, ale v tom útočném jakoby docházely síly. Velice slušnou palebnou pozici si v polovině zápasu vydobyl Belay, ale i když se zdálo, že hostujícího brankáře už překonal, najednou se do rány obětavě vrhl Partl a šanci na vyrovnání tak zmařil. Na konci druhé třetiny se pak Chomutovští snažili zopakovat své využití rozhození domácí obrany z třetiny první. Na domácího Beneše vypálila v krátkém sledu celá útočná trojice nacházející se právě na ledě, ale celá akce zůstala jen u toho snažení.

Ani první polovina poslední třetiny nepřinesla do tempa zápasu nijak závratné změny, i když ve 44. minutě domácí fanoušci už málem jásali. Ostrá střela Krále však jen zazvonila o brankovou konstrukci. Zlomová situace ale nastává přesně v 50. minutě, kdy dnes takřka hyperaktivní Belay po přihrávce Warnekeho střílí vyrovnávací branku. Od toho okamžiku jako kdyby se Mladoboleslavští začali konečně zbavovat té smůly. Jejich přechody do útoku jsou mnohem agresivnější a přinášejí tak kýžené ovoce. Proto se také čela Severočechů značně orosí a naši hosté si berou oddechový čas, když se krátce před koncem zápasu opět dostávají do nepříjemné situace a to do hry tří proti pěti. Tato šance zůstává domácím týmem nevyužitá, leč rozhýbe jej natolik, že krátce po jejím vypršení střílí Arazim vedoucí gól. Zbytek zápasu se pak hosté seč jim síly stačí o vyrovnání, ale skóre na již fungující časomíře se nemění.

A jak už bývá u přípravných utkání zvykem, hrstku hráčů čekaly ještě samostatné nájezdy. V těch uspěl ovšem jen jeden hráč. Chomutovský Taraška oklamal brankáře Beneše a puk umístil do levého horního rohu branky.