napsal Zdena Bobková
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:0

1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 4. Přibyl (Pavelec, Kotásek), 36. Slusarczyk (Smolka, Macias). Rozhodčí: Maršálek, Grygera – Otáhal, Smetková. Vyloučení: 8:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 156. Střely na branku: 25:27. Průběh utkání: 2:0.

Bartošák – Smolka, Puchala, Bialy, Chaloupka, Fibigr, Bystroň – Glas, Slusarczyk, Kotášek, Macias, Chlán, Pavelec, Milata, Krejsa, Kubík, Štiak, Přibyl, Vehovský, Zozulia

Stuchlík – Moravec, Sypecký, Němec, Vochvest, Hrouda, Vlasák A., Hlinský – Vlasák M., Vimmer, Hradec, Gardoň, Moyseyev, Půček, Polák, Hruška, Vítek, Šachl, Král, Vyroubal

O s t r a v a – Souboj o první místo, tak by se dal stručně definovat páteční duel Bruslařů s Vítkovicemi. Že půjde o tuhý boj se dalo tušit, Vítkovice před zápasem ztrácely na první Boleslav tři body. Domácí však na nic nečekali a po třech minutách hry vsítili první branku. I Bruslaři si dokázali vytvořit mnoho dobrých střeleckých pokusů, ale Bartošáka v brance nepřekonali. Naopak domácí v závěru druhé třetiny vstřelili druhý gól a třetí třetinu si již pohlídali. Boleslav na domácího gólmana recept nenalezla a umožnila tak svému sokovi, aby se na ní tabulkově dotáhl. Oba týmy tak s 68 body zaujímají dělené první a druhé místo. Boleslav se k sobotnímu duelu přesune do nedalekého Třince.

HC VÍTKOVICE RIDERA:
BK Mladá Boleslav:
Lukáš Zörkler, BK Mladá Boleslav: Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém jsme měli dobrý pohyb. Bohužel jsme zase nedali ani gól a bez toho nemůžeme pomýšlet na body. Až na tu koncovku ale nemáme klukům co vytknout.