Jedna branka body v derby nepřinesla. Bruslaři podlehli Liberci

napsal Redakce
Bílí Tygři Liberec

3:1

1:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 4. Gajda (Jenčovský, Plos), 42. Kříž (Hladík, Hois), 53. Fiala (Ehrenberger, Špilka) – 26. Rajgl (Hradec). Rozhodčí: Horák, Červenka – Kajínek, Juránek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

Král – Průšek, Culek, Hladík (A), Macháček, Koštoval, Jakubec, Ehrenberger – Pérez (A), Janata, Jenčovský (C), Kříž, Vološín, Špilka, Kofroň, Jansa, Plos, Fiala, Gajda, Hois

Hora – Hrouda, Vochvest, Sypecký, Čech, Němec, Rajgl, Vlasák A., Moravec (C) – Hruška, Půček (A), Vimmer, Vítek, Hradec (A), Polák, Moyseyev, Zvagulis, Vlasák M., Šachl

L i b e r e c - Únorové zápasy zatím mladoboleslavským juniorům nevycházejí. Po porážce v Hradci Králové 1:5, nestačili v derby na Bílé Tygry. Zápas sice ve druhé třetině Bruslaři srovnali na 1:1, avšak v závěrečném dějství se prosadili pouze hráči z Podještědí. Středočeši se tak z utkání 41. kola po prohře 1:3 vrací s prázdnou. Do dalšího utkání tak setrvají na čtvrtém místě v tabulce.

Úvodní perioda nabídla velmi svižný a rychlý hokej, ovšem bylo k vidění i mnoho nepřesností na obou stranách. Většinou převahu však měli Liberečtí a odměnou jim za to byl první gól, o který se ve 4. minutě po přečíslení dva na jednoho postaral Petr Gajda. Mladoboleslavští si pak v 9. minutě vyzkoušeli početního výhodu. S tou si ale domácí junioři lehce poradili. Zbytek třetiny žádnou zajímavější akci nenabídl, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Liberec.

Druhá třetina začala ve stejném duchu, ve kterém skončila ta první. V úvodních pěti minutách se na vyloženou šanci čekalo, ale potom převzali otěže zápasu Mladoboleslavští. Ve 26. minutě srovnával Tomáš Rajgl, který si šikovně sjel do prostoru mezi kruhy odkud překonal Krále.

Ve 28. minutě si junioři zahráli také první přesilovku, recept na překonání Davida Hory ale nenašli. Na začátku 30. minuty mohlo být ještě hůř. Po faulu Vološína a Fialy totiž hráli dvouminutovou přesilovku pět na tři. Dobře zformovaná obrana v čele s Králem si všechny střely pohlídala, a Boleslavští tak nabídnutou početní výhodu nevyužili. Do konce třetiny si Tygři zahráli ještě jednu přesilovku, ve které měl největší šanci Plos, jeho střela jen těsně minula růžek branky.

Do třetí dvacetiminutovky vstoupili svěřenci Richarda Loba výtečně a hned ve 42. minutě se po nahození Hladíka prosadil šikovnou tečí Filip Kříž. Domácí se poté semkli a výborně bránili útočné výpady soupeře. Následně po faulu Hroudy z 51. minuty se z přesilovky šikovnou střelou švihem prosadil Samuel FIala. Závěr už se hostům nepodařilo zdramatizovat, i přestože zkoušeli hru bez brankáře.