BK MLADÁ BOLESLAV

Junioři podlehli Plzni, navíc bez vstřelené branky

4. 3. 2023
napsal Karel Schamberger
BK Mladá Boleslav

0:3

0:0, 0:1, 0:2

HC ŠKODA PLZEŇ

Statistiky

Branky a nahrávky: 23. Benák (Hodinář), 56. Kreuzman (Kaiser, Mazanec), 60. Soukup D.. Rozhodčí: Svoboda, Čáp – Horažďovský, Maňák. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 107. Průběh utkání: 0:3.

BK Mladá Boleslav

Hora – Sypecký, Hlinský, Vlasák, Rajgl, Vochvest, Němec, Moravec "C" – Hruška, Polák, Lisler, Moyseyev, Malínek, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Král, Hradec "A", Hrouda "A"

HC ŠKODA PLZEŇ

Vondraš – Buzek, Prošek, Hodinář, Eichler, Kubíček, Houdek – Titlbach, Benák, Kučera, Soukup M. "A", Pešek, Korčák, Borák, Kaiser, Mazanec, Kreuzman, Dáňa "C", Soukup D.

M l. B o l.- Konfrontační zápas čtvrtého a pátého týmu tabulky se odehrál v sobotu na ledě Bruslařů. Ačkoliv celé utkání se oba mančafty tlačily do zakončení, tak góly dala jen hostující Plzeň. Bruslaři měli v zakončení značnou porci smůly. Nutno dodat, že domácí borci měli několik příležitostí v podobě přesilovek, ale bohužel ani ty nepomohli ke vstřelení branky. Brankář Indiánů Vondraš chytal výtečně a také díky jeho zásluze si Plzeň z Mladé Boleslavi odváží všechny tři body.

První perioda začala velice ofenzivně, ale koncovku obou týmů kazili dvě věci. Za prvé velice nepřesné střely, které buď neměli potřebnou razanci, nebo prostě nemířili mezi tři tyče. A za druhé to byly výborné výkony obou brankářů, kteří v první třetině nepustili žádný puk za svá záda. Byli to Indiáni z Plzně, kteří měli k dispozici dvě přesilové hry, ale nejlepší přesilovka ligy z Plzně v obou početních převahách zaváhala, také díky obětavým zákrokům domácích Bruslařů, kteří byli opravdu oddaní svému týmu. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhé dějství nám už branku přineslo, bohužel pro Bruslaře do jejich sítě. Byl to Hodinář, který chirurgicky přesně narýsoval přihrávku na Adama Benáka, který už si s pukem poradil a poprvé v zápase Horu prostřelil. Následoval obdobný průběh třetiny, jako v první periodě, protože znovu dvě přesilové hry zahrávali tentokrát domácí Bruslaři. Stejně jako ve třetině první ani Bruslaři nevytěžili z početní převahy branku. Ke konci třetiny už se hrál opravdu tvrdý hokej, ale rozhodčí nechávali hru běžet.

Aktivnějším týmem ve třetině byla domácí Boleslav, ale bohužel se nedostávala do zakončení. Měla tupý tlak, díky kterému držela puk, ale to bylo tak vše. Hostující brankář Vondraš byl prakticky bez práce, i když měli Bruslaři hned několik přesilovek, tak nedokázali prostřelit hostujícího brankáře. Jednu ze dvou branek ve třetině dal Jaroslav Kreuzman, který využil nepozornosti domácích hráčů, kteří si mysleli, že bude hra přerušena potom, co jeden z Indiánů ležel na ledě. Ke konci zápasu se hra hodně zdržovala. Domácí zkusili hru v šesti, ale v té obdrželi branku od Dominika Soukupa. Bruslaři se tedy třetímu Třinci nepřiblížili. Další domácí zápas hrají v pátek 17. března od 17:00 proti Vítkovicím.

Ohlasy trenérů

BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Z naší strany diametrálně jiný výkon než ten páteční. Bohužel jsme nedali góly a bez toho se vyhrát nedá, ale klukům patří dík, že to nevzdali a bojovali až do konce. David Hora nás sice podržel, ale bez gólu se vyhrát nedá.
HC ŠKODA PLZEŇ:
Petr Vojan: Jsme rádi, že jsme uhráli tři body. Utkání mělo náboj, ale to už asi také způsobené tím, že se blíží play off. Dostali jsme se trochu mentálně nahoru a jsme v klidu.