BK MLADÁ BOLESLAV

Juniorka ukončila střelecký půst, v Hradci na oslavu odbila pátou

10. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Martin Voltr
Mountfield HK

1:5

0:1, 1:3, 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 27. Pajer (Leden, Moravec) – 9. Vimmer (Šachl), 25. Malínek (Polák), 32. Gardoň (Hradec), 36. Polák, 55. Malínek (Polák, Gardoň). Rozhodčí: Úlehla, Pilný — Lučan, Roischel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Střely na branku: 33:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Mountfield HK

Kasal (od 41. Mrázek) — Táborský, Fiala, Havlíček (C), Hrbek, Žaba, Boukal, Bezpalec — P. Moravec, Leden, Pajer, Michal Beneš (A), Brožek, Novotný, Matěj Beneš, Vencl, Prášek

BK Mladá Boleslav

Forst (Hora) — Vlasák, Hrouda (A), Vochvest, Němec, T. Moravec (C), Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Polák, Mojsejev, Gardoň, Malínek, Hradec (A), Vimmer

M l. B o l. – Junioři už mají postup do čtvrtfinále zajištěný, proto si mohli dovolit do Hradce Králové vyrazit bez hráčů, kteří dnes večer nastoupí do osmifinále Extraligy dorostu. Bruslaři, kteří v posledních dvou zápasech neskórovali, začali aktivně a brzy se dostali do vedení. Ve druhém dějství přidali další tři trefy, ve třetím jednu. Jedinou kaňkou byla vstřelená branka Pajera z 27. minuty, která Forsta připravila o čisté konto. Juniorku nyní čeká přesun do nedalekých Pardubic, kde zítra nastoupí k poslednímu venkovnímu utkání v rámci základní části.

Bruslaři si při příjezdu na led Mountfieldu jistě živě pamatovali, jak dopadl jejich poslední souboj v ČPP Aréně. Začátkem února se na stejném ledě střelecky trápili a Vimmerův gól přišel příliš pozdě, když už za stavu 0:5 bylo rozhodnuto. Aktivní vstup do zápasu z jejich strany nakonec vyústil v úvodní trefu, kterou stejně jako při posledním měření sil v Hradci Králové zařídil Štěpán Vimmer. Další úspěšnou akci už Mladoboleslavští nepředvedli, přesto nebyli daleko. Mezi nejvýraznější postavy první periody patřili Malínek s Moravcem, na druhé straně pozornému oku neunikl výkon bývalého Bruslaře Ledna.

Východočeši do druhého úseku zápasu vstoupili s cílem srovnat, o což se usilovně snažili. Ve 23. minutě selhal v nadějné příležitosti Michal Beneš a trest přišel velmi záhy, když se po dorážce Polákovy střely prosadil Vojtěch Malínek. Domácí hráči se vzepjali a o dvě minuty později snížili. Přihrávka Ledna zpoza boleslavské branky skončila na holi Lukáše Pajera, jenž střelou z mezikruží neminul. Ve 31. minutě se po potyčce Malínka s Bezpalcem hrálo ve čtyřech, čehož Bruslaři využili. Hned záhy se na střeleckou listinu zapsal Matěj Gardoň a zhruba stovku diváků pak ohromil ještě Vojtěch Polák. Ten si z hradeckých hráčů udělal kuželky a u branky poté, co mu kotouč uskočil, zachoval klid a zakončil z hokejkou mezi nohami tak, jak to kdysi předvedl Tomáš Hertl - 4:1 pro Bruslaře.

Mountfield potřeboval něco změnit, a tak se domácí trenéři rozhodli pro změnu. Brankáře Kasala, který byl hrdinou posledního vzájemného zápasu, nechali sedět na lavičce a mezi tři tyče se postavil Mrázek. Jeho spoluhráčům se ale nedařilo výrazněji dorážet na boleslavského gólmana Forsta, což se změnilo až ve 49. minutě. Odvážný průnik předvedl Michal Beneš, jenž se podobně jako Polák zbavil protihráčů, jeho zakončení ale nebylo ani zdaleka tak nebezpečné jako v případě mladoboleslavského kanonýra. Další šanci Královehradeckým nabídli Bruslaři sami, Mountfield ale nedokázal potrestat faul Hroudy a hned vzápětí neuspěl ani při dvojnásobné početní převaze, kdy na trestné seděli obránci Vochvest s Vlasákem. Trest domácí hráče stihl hned záhy, když Bruslaři totožnou situaci proměnili v gól, ten si do statistik zapsal Vojtěch Malínek. Po dvou nulách v kolonce vstřelených gólu tak junioři nadělili Hradci pětku a brali tři body.

Ohlasy trenérů

Mountfield HK:
Lukáš Král: V této fázi sezony je to těžké, nebo pro mě to tedy těžké není, pro mě je spíš nepochopitelné, jak zápas z naší strany vypadal. Mrzí mě to. Nechápu to. Štve mě, že je málo lidí, které štve, jak zápas vypadal a jak utkání dopadlo. Soupeř byl ve všem lepší.
BK Mladá Boleslav:
Lukáš Zörkler: My jsme se na tento víkend připravovali. Ten minulý se nám nepovedl, za dva zápasy jsme nezískali bod i poslední utkání tady jsme dostali 1:5, takže jsme to tady chtěli nastartovat. Klukům patří velká pochvala. To, co jsme si řekli takticky, tak plnili od první do poslední minuty. Nějaké chyby tam byly, ale to se stane a myslím, že jsme od začátku měli zápas pod kontrolou.