BK MLADÁ BOLESLAV

Východočeský víkend za šest bodů, junioři porazili i Dynamo

11. 3. 2023
napsal Tomáš Taybner, foto: Ronald Hansel
HC Dynamo Pardubice

1:2

0:0, 1:0, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 40. Gromadzki (Herčík, Pavlata) – 45. Gardoň (Vimmer), 55. Moyseyev (Malínek, Polák). Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Maštalíř, Roischel.. Vyloučení: 9:11, navíc Pavlata (PCE) a Malínek (MBL) 5+20 min. za bitku. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 38:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Dynamo Pardubice

Matěcha (Červinka) – Hebek, Koudelka, Helikar, Chabada, Rájek, Tvrdík, Červenka, Vachun, Novotný, Burda, Fiala, Kubíček, Herčík, Tomas, Pavlata, Kalužík, Gromadzki, Paleček

BK Mladá Boleslav

Hora (Forst) – Hlinský, Vlasák, Hrouda, Vochvest, Němec, Moravec, Šachl, Vítek, Zvagulis, Hruška, Polák, Moyseyev, Gardoň, Malínek, Hradec, Vimmer

M l. B o l. – Juniorka v poobědovém čase rozehrála 50. kolo DHL extraligy na ledě Pardubic. Domácí Dynamo se nachází na samém chvostu osmičky celků, které bojují o play-off, a tak domácí hráči potřebovali bodovat. Pardubice se tak snažily nechybovat, Bruslaři naopak hráli uvolněně, což bylo znát na skóre. To se neměnilo až do posledních sekund druhé periody, kdy první úpravu zařídil domácí útočník Gromadzki, druhou provedl na startu třetího dějství Gardoň. Obrat poté v 55. minutě zařídil Nikita Moyseyev. Bruslaře nyní čeká týdenní pauza a poté poslední dva zápasy základní části, doma postupně vyzvou Vítkovice a Třinec.
Úvodní minuty patřil spíše domácímu týmu, žádná ze střel letících na Horu však neměla potenciál proto, aby se stala gólovou. Pardubice si také vyzkoušely přesilovku, kterou ale Bruslaři bez větších problému přečkali. Podobně se jim dařilo i ve 14. minutě, kdy museli bránit dokonce dvojnásobnou výhodu Dynama. Do kabin se šlo za bezbrankového stavu poté, co v největší šanci první periody selhal Burda. Ten zůstal před boleslavskou svatyní úplně sám, na Horu si ale zakončením mezi jeho betony nepřišel.

Do druhého bloku vstoupili aktivněji Bruslaři, důkazem budiž Gardoňova střela do betonu Matěchy. Dobrý pohyb Středočechy dovedl ke dvěma přesilovkám, ani jednu se jim ale nepodařilo zužitkovat. Při té druhé dokonce musel do akce brankář Hora, jenž při přečíslení podržel Bruslaře proti zakončení Pavlaty. Ten dostal přihrávku před poloprázdnou klec, Hora se však bleskově přesunul a kotouč schoval v lapačce. Stejný časový fond pro přesilovku pak dostaly také Pardubice. Ve 34. minutě nebyl Chabada daleko ke střeleckému zápisu, když si proklestil cestu k brance, také on ale nakonec narazil jen na Horovu lapačku. V čase 39:51 už ale Dynamo skórovalo, když po pasu Herčíka puk do prázdné klece dopravil Adrian Gromadzki.

Bruslaři se nevzdali a po změně stran srovnali. V čase 44:34 se o to zasloužil Matěj Gardoň, jenž Matěchu propálil střelou z mezikruží. Asistenci na jeho gól zapsal Štěpán Vimmer. Mladoboleslavští mohli dokonat i obrat, Červenkovo hákování ale gólem nepotrestali. Přesto se ale dočkali, když přesně v čase 54:00 skóroval Nikita Moyseyev. Ukrajinský forvard stál na konci pohledné kombinace po ose Polák - Malínek - Moyseyev - 1:2. Dynamo si hned záhy zahrálo přesilovku poté, co boleslavská střídačka inkasovala dvouminutový trest za nesportovní chování. Početní převaha ale zůstala nevyužita a bylo rozhodnuto. V závěru byla ještě k vidění bitka mezi Malínkem a Pavlatou, ta už ale výsledek nezměnila.

Ohlasy trenérů

HC Dynamo Pardubice:
Martin Koudelka: Byl to vyrovnaný zápas s málo góly, ale to máme s Boleslaví vždycky. Tlačíme se do šancí, ale nejsme schopní tím důrazem to tam dotlačit. Myslím si, že jsme měli spoustu šancí, abychom ten zápas rozhodli mnohem dřív. Soupeř bohužel čekal na odražené puky, z čehož jsme dostali druhý gól. Na konci zápasu tam byly i emoce, které podle mého mají zůstat na ledě.
BK Mladá Boleslav:
Václav Pletka: Po těžkém včerejším zápase jsme věděli, že to bude těžké, jelikož Pardubice pořád hrají o osmičku. My tam už jsme, ale pořád kluky nabádáme ať se neuspokojí. Začátek jsme odehráli špatně, poté ve třetí třetině už to mělo trochu parametry play off. Byly tam emoce někdy už za hranou, ale asi to k tomu patří.