BK MLADÁ BOLESLAV

Na závěr porážka. Junioři doma nestačili na Třinec

18. 3. 2023
napsal Redakce
BK Mladá Boleslav

1:4

1:2, 0:1, 0:1

HC Oceláři Třinec

Statistiky

Branky a nahrávky: 20. Čech (Vimmer, Půček) – 6. Moškoř, 15. Moškoř (Šilař, Haas), 27. Holinka (Cedzo), 41. Haas (Kareš). Rozhodčí: Valda, Hacaperka – Malý, Teršíp. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 39:36. Diváci: 116. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

BK Mladá Boleslav

Stuchlík (Forst) – Němec, Vlasák, Rajgl, Vochvest, Čech, Křepelka, Sypecký – Polák, Půček (A), Moyseyev, Gardoň, Malínek, Vítek, Hruška, Zvagulis, Vimmer, Vyroubal, Hradec (C), Hrouda (A)

HC Oceláři Třinec

Král (Klimek) – Kremnický, Pospíšil, Hrůzek (A), Buják, Kareš (C), Andrle, Volas – Ramik, Cedzo, Haas, Šutý (A), Kozlík, Gerych, Hlávka, Šilar, Holinka, Jobánek, Moškoř

M l. B o l. - Poslední zápas před vyřazovací fází se Mladé Boleslavi nepovedl. Středočeši v rámci 56. kola DHL extraligy juniorů hostili Třinec a od úvodního dějství tahali za kratší konec. Na Slezany nakonec nestačili 1:4 a po základní části končí pátí. Ve čtvrtfinále narazí na Plzeň.

Utkání začalo velmi opatrně na obou stranách. V 6. minutě si ale vypracoval Jan Mořkoš šanci, když útočném pásmu obral o kotouč Rajgla. Třinecký útočník následně vypálil z předbrankového prostoru a překonal boleslavského Stuchlíka. V čase 13:20 vyfasoval Tomáš Vyroubal čtyřminutový trest za hákování a vyhození kotouče mimo hrací plochu. Po necelé minutě jeho faul hokejisté z Třince trestali. Jan Mořkoš postával před Stuchlíkem a nastavenou hokejkou poslal puk za jeho záda. Domácí ale ještě před sirénou snížili. Aleš Čech se ocitl v těsné blízkosti před Králem a pokusem od levé tyčky pod víko snížil na 1:2.

Mladá Boleslav vstoupila do druhé pasáže aktivněji, jenže postupný tlak slábl a do nebezpečnějších akcí se dostával Třinec. Možnost na srovnání skóre měli domácí ve 26. minutě, jenže přesilová hra se jim vůbec nezdařila, a během výhody dokonce inkasovali. Miroslav Holinka si všiml vyraženého kotouče před boleslavským gólmanem a důrazem ho umístil za záda Stuchlíka.

Ten hned v úvodu závěrečné dvacetiminutovky inkasoval počtvrté. Antonín Kareš našel Oskara Haase, který se nemýlil a nasměroval puk do boleslavské sítě. Následné minuty se Středočeši snažili třineckého Krále překvapit, jenže jim nevycházela vzájemná kombinace. Tříbrankové manko už snížit nedokázali, na domácím ledě tak prohráli 1:4 a do čtvrtfinále míří z pátého místa, soupeřem jim bude čtvrtá Plzeň.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka: Měli jsme dobrý vstup do utkání, bohužel individuální chybou jsme pustili Třinec do vedení. Pak se nám celá hra zbortila. Máme dva dny na to, aby si kluci uvědomili, že se dostali na momentální umístění poctivou hrou. Doufám, že se na play-off poctivě připravíme, dvě třetiny tohoto zápasu byly hodně špatné.